Post by n00by » Mon Aug 01, 2011 3:35 am

Váhu mám nastavenou u těch produktů, které testuji.
Dobírku jsem vyřešil. Byl to ten problém názvem geo_zone.

I kdybych přešel tu váhu, že bych ji nastavil přesně na danou váhu zboží tak budiž.

Momentálně řeším problém, že se mi částka za dobírku nezobrazuje v rekapitulaci před dokončením objednávky. Podotýkám, že jsem vypnul "Rošíření -> Objednávka cena -> Poštovné (česká pošta)", protože mi to zobrazovalo dvakrát poštovné.

Nevíte jak bych měl cenu dobírky dostat do rekapitulace? Stačí nasměrovat, který ten tpl. soubor to je. PHP celkem ovládám, jen se pomalu orientuju v MVC způsobu programování.

Díky moc.

J.

Newbie

Posts

Joined
Sun Jul 31, 2011 2:26 pm

Post by macek314 » Mon Aug 01, 2011 9:18 pm

Dobrý den,

Snažím se na svém e-shopu provoznit tento modul České pošty. Postupuji pdle návodu, všechny soubory jsem zkopíroval na server, moduly podle návodu nainstaloval, provedl povolení k přístupu ale jakmile chci v administraci vstoupit do editace kterékoliv části modulu, stránka nic nezobrazí, přirovnal bych to asi k chybně napsanému PHP kódu bez oznámení erroru. Nějsu si jistý kde dělám chybu, předpokládám, soubory jsou nakopírované ve správných složkách a v administraci se moduly normáně zobrazí mezi ostatními.

/* při pokusu o vstup do editace vypíše následující PHP hlášku:
Fatal error: Cannot access private property Document::$title in /var/www/web5/vyrobarazitek.eu/vyrobarazitek.eu/admin/controller/shipping/ceska_posta.php on line 8



Používám OC v 1.5.0
počeštěnou verzi
web: http://www.vyrobarazitek.eu

děkuji za každou odpověd

Newbie

Posts

Joined
Wed Jul 13, 2011 8:26 pm

Post by Smurv » Mon Aug 01, 2011 10:34 pm

n00by wrote:Váhu mám nastavenou u těch produktů, které testuji.
Momentálně řeším problém, že se mi částka za dobírku nezobrazuje v rekapitulaci před dokončením objednávky. Podotýkám, že jsem vypnul "Rošíření -> Objednávka cena -> Poštovné (česká pošta)", protože mi to zobrazovalo dvakrát poštovné.
Zdravím,

domnívám se, že jsem to v návodu k modulu uvedl, ale pro jistotu zopakuji. Musíte to udělat přesně obráceně, VYPNOUT ten defaultní modul ceny dopravy a ZAPNOUT modul Poštovné (Česká pošta). Defaultní modul neumí pracovat s cenou za platbu a proto se to na konci nikde nezobrazí. U modulu Poštovné se vám obě částky sečtou (doprava + platba) a dostanete tedy správnou výslednou částku. Např: Balíček za 65,-, dobírka za 30,-:
Defaultní modul: 65,-
Poštovné Česká pošta: 95,-

U ostatních Vašich problémů nevím, proč Vám to správně "neváží". Můžete se podívat do catalog/model/shipment/czechpost.php (teď si nejsem jistý názvem souboru). Já váhu košíku nepoužívám, takže jsem to nikdy více netestoval. Pokud budete mít nějaké podezření, dejte vědět a mrkneme na to. Teď pracuji na verzi pro 1.5.

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by Smurv » Mon Aug 01, 2011 10:36 pm

macek314 wrote: Používám OC v 1.5.0
počeštěnou verzi
web: http://www.vyrobarazitek.eu

děkuji za každou odpověd
Ten modul je určen pro starší verzi 1.4.9.x a s verzí 1.5 není kompatibilní (zkrátka nebude to fungovat).

Na modulu pro 1.5 právě pracuji...

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by n00by » Tue Aug 02, 2011 2:24 am

Smurv wrote:
n00by wrote:Váhu mám nastavenou u těch produktů, které testuji.
Momentálně řeším problém, že se mi částka za dobírku nezobrazuje v rekapitulaci před dokončením objednávky. Podotýkám, že jsem vypnul "Rošíření -> Objednávka cena -> Poštovné (česká pošta)", protože mi to zobrazovalo dvakrát poštovné.
Zdravím,

domnívám se, že jsem to v návodu k modulu uvedl, ale pro jistotu zopakuji. Musíte to udělat přesně obráceně, VYPNOUT ten defaultní modul ceny dopravy a ZAPNOUT modul Poštovné (Česká pošta). Defaultní modul neumí pracovat s cenou za platbu a proto se to na konci nikde nezobrazí. U modulu Poštovné se vám obě částky sečtou (doprava + platba) a dostanete tedy správnou výslednou částku. Např: Balíček za 65,-, dobírka za 30,-:
Defaultní modul: 65,-
Poštovné Česká pošta: 95,-

U ostatních Vašich problémů nevím, proč Vám to správně "neváží". Můžete se podívat do catalog/model/shipment/czechpost.php (teď si nejsem jistý názvem souboru). Já váhu košíku nepoužívám, takže jsem to nikdy více netestoval. Pokud budete mít nějaké podezření, dejte vědět a mrkneme na to. Teď pracuji na verzi pro 1.5.
S tou rekapitulací je to tak jak říkáte. Přišel jsem na to až když jsem si nechal vypsat jednotlivá pole s názvy zapnutých modulů použitých v controleru pro rekapitulaci. Vypnul jsem ten defaultní a vše je tak jak má.
Ještě budu bádat nad tím vážením.

Každopádně díky za všechna postrčení správným směrem.

Newbie

Posts

Joined
Sun Jul 31, 2011 2:26 pm

Post by n00by » Wed Aug 03, 2011 10:21 pm

Ahoj všem kteří se potýkáte s modulem české pošty.
Tak nějak jsem si tím prošel stejně jako ostatní, ale po několikadenní anabázi za přispění zdejších
opencart guru se mi to také podařilo rozhejbat.

Jediné co je takovou vadou na krasé toho modulu, že nedokáže v závislosti na výběru způsobu doručení vybrat
příslušný platební způsob.

Myslim, že hawkey něco takového napsal,ale chce za to USD15 sice to neni žádná částka, ale za tak pritimní věc
mi příjde zbytečné platit vůbec nějaké peníze.

Rozhodl jsem se, že ten modul na to zbastlim sám a podělim se o to tady s váma.

Nazval jsem to S2P :D
Podotýkám, že jsem to psal na verzi 1.4.9.5 a takže netuším jak to bude chodit jinde.

Po stažení, rozbalení a překopírování do opencartu S2P najdete v menu moduly
Image
Po její instalaci přejděte na editaci. V novém okně se vám zobrazí seznam všech povolených doručovacích způsobů.
Na každém řádku jeden.
Hned vedle v řádku jsou zaškrtávací políčka se všemi povolenými platebními způsoby.
Image
No a teď už asi neni třeba popisovat co s tím dál. ;) ;)

download S2P module

Kdyby něco tak můžete psát na email jiri.horalek(at)hweb.cz protože to tu zas tak často nenavštěvuju jen když hledám nějaké řešení.

[Edit]
Uploadoval jsem opravu jelikož jsem názvy dopravních možností načítal ze session, kterou jsem měl omylem načtenou. V důsledku této záležitosti se nezobrazovali názvy v seznamu.
[/Edit]

Newbie

Posts

Joined
Sun Jul 31, 2011 2:26 pm

Post by adriankoooo » Thu Aug 04, 2011 3:30 am

Ahoj,

je mozne skryt modul, ked produkt ma hmotnost = 0?

Active Member

Posts

Joined
Thu Mar 03, 2011 6:52 am


Post by adriankoooo » Thu Aug 04, 2011 4:14 am

Este jedna otazka: ako viem nastavit dobierku na 0, ked pouzivam modul Free Shipping, s cim je doprava zadarmo nad X Eur?

Active Member

Posts

Joined
Thu Mar 03, 2011 6:52 am


Post by n00by » Thu Aug 04, 2011 5:04 am

Zapoměl jsem na to vypnutí a zapnutí modlu. Oprava je na stejném odkazu.

adriankoooo >> nevím jestli je to otázka k S2P modulu s těmi eury. Modul nepočítá s žádnou váhou ani cenama. Je to velmi primitivní zaškrtávačka. K jednotlivým typům dopravy si zaškrneš co chceš, aby se zobrazovalo v následujícím kroce platby.

Snad jsem pomohl.

Newbie

Posts

Joined
Sun Jul 31, 2011 2:26 pm

Post by adriankoooo » Thu Aug 04, 2011 5:15 am

Ahoj, nastavil som S2P a funguje co som chcel. Super diky! :)

Este jedna vec: S2P nefunguje pri guest checkout, iba ked mam zalozeny ucet.

Active Member

Posts

Joined
Thu Mar 03, 2011 6:52 am


Post by n00by » Thu Aug 04, 2011 5:26 am

Jo guest account jsem nedělal, protože v mém obchodě muže nakupovat jen ten kdo má založen účet.
Pokud mi zítra zbyde čas tak se podívám i na to guest nakupování.

J.

Newbie

Posts

Joined
Sun Jul 31, 2011 2:26 pm

Post by adriankoooo » Thu Aug 04, 2011 5:28 am

Dakujem! :)

Active Member

Posts

Joined
Thu Mar 03, 2011 6:52 am


Post by n00by » Fri Aug 05, 2011 5:39 am

Tak jsem se teď díval na tu možnost pro neregistrovaný nákup a budu muset upravit ten guest_step_2.tpl. Nejlépe nějakým jQuery.

To ale znamená, pokud máš svůj vlastní template obchodu a né ten výchozí, tak si to budeš stejně muset dopsat sám.
Udělám ten default a třeba podle něj budeš schopný udělat následnou úpravu na svůj vlastní template.

Newbie

Posts

Joined
Sun Jul 31, 2011 2:26 pm

Post by adriankoooo » Fri Aug 05, 2011 2:11 pm

To by uz nebolo problem!

Active Member

Posts

Joined
Thu Mar 03, 2011 6:52 am


Post by macek314 » Mon Aug 08, 2011 11:08 pm

Nemyslím to nijak špatně, vážím si práce zde odvedené ale jen pro informaci, kdy by mohl být alespoň zhruba hotový modul české pošty pro verze 1.5.x ???

Newbie

Posts

Joined
Wed Jul 13, 2011 8:26 pm

Post by dragoth » Sat Aug 13, 2011 5:18 am

Ahoj,

Modul je to skvělý, ale mám jeden problém. Používám opencart 1.4.9.5. Doprava funguje. Ale u platby se mi u dobírky nezobrazuje cena. Ale když se přejde do dalšího kroku, tak je ta cena v poštovném normálně zahrnuta. Akorát u dobírky není napsaná.

Ještě bych se vás chtěl také zeptat, jak mám vyřešit možnost osobního odběru, protože u sebe nemám možnost platby 'hotově při osobním odběru' ani nic podobného, co bych mohl použít.

Mockrát děkuji.

Přeji pěkný večer.

Newbie

Posts

Joined
Wed Aug 10, 2011 6:34 am

Post by adriankoooo » Tue Aug 30, 2011 4:24 pm

Ahoj,

nainstaloval som modul Ceska doprava, funguje mi v poriadku, ale platobne moznosti mi zobrazia len tedy ked nie som prihlaseny (guest checkout). Preco? :-[

http://mihalko.eu

Active Member

Posts

Joined
Thu Mar 03, 2011 6:52 am


Post by adriankoooo » Thu Sep 08, 2011 4:08 am

Niekto? ???

Active Member

Posts

Joined
Thu Mar 03, 2011 6:52 am


Post by hawkey » Thu Sep 08, 2011 5:03 am

Pokud jsi přihlášený, Opencart vyžaduje, aby jsi kliknutím svoji adresu označil, i když je tam jenom jedna. Když neoznačíš, tak se do modulu nepošle tvoje zona. Nemůže to být tím?

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by adriankoooo » Thu Sep 08, 2011 3:14 pm

Ahoj hawkey,

mozno ze to je problem, ale ostatnym je to dobre? Alebo som nieco vynechal pri instalacii? To neviem ze chyba je iba u mna, alebo aj ostatny maju taku problemu?

Po prihlaseni:
Clipboard01.jpg

po prihlaseni - Clipboard01.jpg (35.83 KiB) Viewed 6952 times

Guest checkout:
Clipboard02.jpg

guest checkout - Clipboard02.jpg (52.81 KiB) Viewed 6952 times


Active Member

Posts

Joined
Thu Mar 03, 2011 6:52 am

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests