Post by opencartromania » Wed Jan 04, 2017 7:45 pm

Salutare si La Multi ANI!

Intrebare ptr. florin:

Sunt curios cate donatii ai primit ptr. acest modul??

Numai bine!

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Sep 25, 2013 9:26 pm


Post by inactiveaccount9912 » Wed Jan 04, 2017 8:30 pm

La multi ani!

+++ Update 04.01.2017 +++
- Actualizare cota tva la 19% atat pentru versiunea de 2.2 cat si pentru cea de oc 1.5x
- Pentru opencart 2.2: Versiune extensie 1.3 - NOU - Export comenzi pentru import in SAGA
++++++

@opencartromania : Doar cateva. Insa costurile de dezvoltare au fost partial suportate de clienti (Daca am considerat ca modificarile cerute de ei sunt utile pentru mai multi oameni le-am inclus in modul si a platit mai putin.)

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by mortodox » Thu Jan 05, 2017 10:41 pm

asistentu wrote:Modifici fisierul order_invoice_ro.tpl din admin/view/template/sale/

Multumesc - il dibuisem dar mi-era frica sa modific - dar mi-am luat inima in dinti si am reusit. Mai trebuie modificat ceva si in public_html/admin/view/template/module/rofactura.tpl

Eu nu sunt programator si nu am nici macar cunostinte minime de genul asta - incerc doar sa imi folosesc intuitia. Oricum îi multumesc si lui opencartromania - el este unul dintre motivele pentru care prefer sa risc si sa experimentez - oameni de felul lui m-au determinat sa apelez cat mai putin la programatorii autohtoni.

Pt Florin: Scuze ca nu am donat - intentionam sa o fac dar am apelat la tine pentru suport de 2 ori pe mail si odata prin butonul de pe pagina extensiei dar nu mi-ai raspuns. Am fost nevoit sa caut un alt programator ca sa rezolve problemele de compatibilitate si o eroare de calcul pe care o facea modulul. A 2-a oara aveam nevoie de o modificare pentru a folosi 2 module de total. Iarasi am ajuns sa apelez la dezvoltatori straini. A 3-a oara aveam nevoie de modificarea valorii la tva si am folosit butonul de suport de pe pagina extensiei dar mesajul nu cred ca a ajuns la tine. Ultima oara am scris aici si ai avut bunavointa sa publici un update gratuit - recunosc ca am folosit un tool de comparare a fisierelor ca sa fiu sigur ca nu o dau in bara. Dupa cum spuneam, modulul "meu" are modificari ce nu permit o upgradare generala. In acest ultim caz am reusit sa fac modificarile singur si nu am mai apelat la suportul oferit in instructiuni - iarasi: multumesc opencartromania pentru multele lucruri pe care le-am invatat fara sa imi doresc.

Toate astea ar fi fost evitate daca modulul de facturare era comercial si suportul contra cost de la inceput - nu inteleg de ce nu faci asta dar probabil ai motivele tale.

BTW - cum se doneaza? nu am gasit nimic nici pe pg extensiei nici pe site-ul tau.

P.S. - in ciuda "aventurilor" descrise mai sus îti apreciez atat modulele (mai am si mega-menu-ul) cat si stilul tau pe care il prefer oricand in locul arogantei si condescendentei altor programatori care se baga in seama aiurea pe topicuri doar pt ca nu le mai incape saliva in gura.

Un An Nou Fericit !

Newbie

Posts

Joined
Fri Aug 14, 2015 1:29 pm

Post by atufa » Thu Jan 05, 2017 11:55 pm

mortodox wrote: BTW - cum se doneaza? nu am gasit nimic nici pe pg extensiei nici pe site-ul tau.
Imi amintesc ca am donat prin Paypal la flo@shopencart.com

Image Image


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Fri Jul 27, 2012 2:31 pm


Post by opencartromania » Fri Jan 06, 2017 3:55 am

Salutare si La Multi Ani!
@mortodox ma bucur nespus ca, efortul meu (prin care unii m-au crezut arogant sau nu stiu cum), a avut un efect pozitiv!

Nu esti singurul care imi multumeste insa, prefer sa nu dau nume.

Nu exista satisfactie mai mare, ca aceea pe care o ai, atunci cand creezi ceva tu (imi aduc aminte de revistele Tehnium - vremuri de mult apuse, cand reuseam sa deslusesc anumite lucruri, pe care copii la varsta mea nici nu le visau, nu vreau sa ma laud) si mai mult cand reusitele sunt pe masura!

Ma bucur ptr. tine si sa ai un an mai productiv ca cel care a trecut.

Numai bine tuturor.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Sep 25, 2013 9:26 pm


Post by inactiveaccount9912 » Sat Jan 07, 2017 7:14 pm

@mortodox: In rofactura.tpl mai trebuie modificata cota tva la totaluri (la setarile lor) din 20 in 19.
Spune-mi si mie te rog de eroarea de calcul descoperita.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by mortodox » Tue Jan 10, 2017 7:11 pm

florinsith wrote:@mortodox: In rofactura.tpl mai trebuie modificata cota tva la totaluri (la setarile lor) din 20 in 19.
Spune-mi si mie te rog de eroarea de calcul descoperita.

Salut - din cate imi amintesc, modulul de facturare folosea tva 20% la produsele alimentare care erau cu tva 9% in setari. Dar nu mai sunt sigur daca era un bug al modulului sau era o problema specifica situatiei mele particulare. Eu folosesc un total (care reprezinta total produse +tva) in functie de care acord transport gratuit si un total2 (total+ transport). Nu mai stiu daca bug-ul aparea cand foloseam total2 sau in varianta standard (oc 1564 cu tema custom)

Newbie

Posts

Joined
Fri Aug 14, 2015 1:29 pm

Post by pCpaLex » Wed Feb 08, 2017 7:54 pm

Salut,

Merge si pe 2.3.0.2 ?

Active Member

Posts

Joined
Wed Sep 17, 2014 4:53 pm

Post by AlinG » Tue Jun 27, 2017 5:42 pm

Salutare,

A incercat cineva si pe versiunea 2.3.0.2 ?

Multumesc.

New member

Posts

Joined
Thu Feb 14, 2013 4:17 am

Post by inactiveaccount9912 » Thu Jun 29, 2017 9:18 pm

Nu merge pe 2.3, are nevoie de niste ajustari.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by irina » Fri Aug 11, 2017 8:16 pm

Salut,

Poti sa ne spui cat mai dureaza pana o sa fie disponibil plugin-ul si pentru 2.3 si eventual pentru 3 ?
Multumesc

Newbie

Posts

Joined
Fri Aug 11, 2017 8:12 pm

Post by civanescu » Fri Oct 13, 2017 9:18 pm

S-a mai lovit cineva de urmatoarea problema:

Folosesc modulul de integrare cu fancourier si acest modul.

La linia de transport urmatoarea problema:
TVA afisat este 19%
Valoarea calculata este de 9%.
Valoare care pare a fi "hard-coded" fiindca orice as pune la TVA ("-") tot aceasi valoare imi afiseaza!

Valoarea transportului o ia din modulul de fancourier!
In fancourier n-am prea multe optiune de TVA.

In modul am cota TVA: 19%, calculare TVA: substras!


Folosesc opencart 1.5 si ultima versiune de modul!

Unde ar putea fi problema?

Multumesc mult,
Claudiu Ivanescu

Newbie

Posts

Joined
Wed Dec 09, 2015 6:28 pm

Post by inactiveaccount9912 » Sat Oct 21, 2017 3:06 pm

Undeva in setarile tale, verifica setarile totalului livrare in pagina de setari rofactura.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by danii20 » Thu Dec 13, 2018 12:39 am

O mica problema dupa instalare

Notice: Undefined index: token in /magazin/admin/controller/extension/module/rofactura.php on line 48Notice: Undefined index: token in /magazin/admin/controller/extension/module/rofactura.php on line 53Notice: Undefined index: token in /magazin/admin/controller/extension/module/rofactura.php on line 58Notice: Undefined index: token in /magazin/admin/controller/extension/module/rofactura.php on line 61Notice: Undefined index: token in
/magazin/admin/controller/extension/module/rofactura.php on line 63Notice: Undefined index: token in /magazin/admin/controller/extension/module/rofactura.php on line 67

Newbie

Posts

Joined
Tue Sep 12, 2017 4:05 pm

Post by xxvirusxx » Sun Dec 16, 2018 1:40 am

Cumva ai instalat pe 3.0.2.0?

Upgrade Service | OC 2.3.0.2 PHP 8 | My Custom OC 3.0.3.8 | Buy me a beer


User avatar
Expert Member

Posts

Joined
Tue Jul 17, 2012 10:35 pm
Location - România

Post by blish123 » Thu Dec 20, 2018 6:32 am

Exista si pentru ultima versiune de OC vreo solutie?

Newbie

Posts

Joined
Wed Dec 19, 2018 4:47 am

Post by inactiveaccount9912 » Wed Feb 06, 2019 2:48 am

De la mine din pacate nu.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by mcregional » Wed Oct 07, 2020 6:21 pm

Salutare,
As avea doua intrebari legate de acest modul, daca se poate:
1: Cum se schimba procentul de TVA atunci cand e nevoie (ex.: sa spunem ca in Romania se schimba TVA-ul de la 19 la 18%, cum se discuta intr-o vreme)?
2: Odata modificat procentul de TVA, aceasta modificare va afecta si facturile emise pana atunci, sau cele vechi raman cu 19% si modificarea se aplica doar celor noi?
Multumesc anticipat! :)

Newbie

Posts

Joined
Wed May 16, 2018 6:34 pm

Post by lucianctin1 » Mon Feb 27, 2023 1:11 am

Pare ca nu mai exista modulul nici pe opencart dar nici pe shopencart...Sunt interesat si sunt dispus sa platesc pentru modulul pentru versiunea 3.0.3.8
Last edited by lucianctin1 on Mon Feb 27, 2023 1:12 am, edited 1 time in total.

Newbie

Posts

Joined
Fri Jan 08, 2021 3:18 am

Post by xxvirusxx » Tue Feb 28, 2023 4:45 pm

lucianctin1 wrote:
Mon Feb 27, 2023 1:11 am
Pare ca nu mai exista modulul nici pe opencart dar nici pe shopencart..
https://drive.google.com/file/d/1bNjKo9 ... 9avpL/view

Upgrade Service | OC 2.3.0.2 PHP 8 | My Custom OC 3.0.3.8 | Buy me a beer


User avatar
Expert Member

Posts

Joined
Tue Jul 17, 2012 10:35 pm
Location - România
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests