Post by Agathon » Fri Feb 27, 2015 6:11 pm

Γεια σας
Έχω κατασκευάσει δύο eshop με opencart σε 1.5.4.1 κ 1.5.6.4 version αντίστοιχα.Σκοπέυω να κατασκευάσω ένα ακόμα και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.
Επιλέγουμε πάντα την τελευταία έκδοση στην προκειμένη περίπτωση η καινούργια πλατφόρμα opencart 2 έχει πολλές αλλαγές; Σίγουρα η τελευταία έκδοση έχει και διορθωμένα bugs και είναι αναβαθμισμένη με βάση και τις πιο πρόσφατες απαιτήσεις.Απλά θα ήθελα να ρωτήσω όσο αναφορά τα templates και το εύρος των extensions που κυκλοφορούν επιλέγουμε κάποια πιο παλιά έκδοση και επιπλέον όσο αναφορά μία αναβάθμιση στο μέλλον ίσως επιλέγοντας κάποια πιό παλιά έκδοση ενδεχομένως αργότερα να έχουμε πιο πολλές δυσκολίες για αναβάθμιση;
Τέλος μπορούμε πρώτα αφού καταλήξω στην επιλογή του template εκ των υστέρων να επιλέξω την version που είναι συμβατή με το template;

User avatar
New member

Posts

Joined
Thu Jan 23, 2014 6:45 pm

Post by botonakis » Fri Mar 06, 2015 7:01 am

Η έκδοση 2.0.1.1 έχει πολλά διορθωμένα προβλήματα αλλά ακόμα έχει πολύ από το να χαρακτηριστεί απροβλημάτιστη έκδοση.

Προτείνω να βρεις το template σου και μετά να βάλεις την έκδοση που ταιριάζει και λειτουργεί κανονικά.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Tue Jan 24, 2012 7:55 pm
Location - Athens, Greece

Post by Agathon » Sun Mar 08, 2015 10:57 pm

Ευχαριστώ για την απάντηση , Τελικά βρήκα το template και ακολούθησα την 1.5.6.4 version

User avatar
New member

Posts

Joined
Thu Jan 23, 2014 6:45 pm

Post by samsotiriadis » Mon Apr 27, 2015 6:31 pm

Νομίζω οτι ειναι ότι πιό σταθερό αυτη τη στιγμή και σωστά έπραξες.

Έχω σπαταλήσει πάνω απο μήνα στο να καταφέρω να κάνω να τρέξει σωστά η 2.0.1.1 με το custom template που υποτιθεται ειναι optimised γι αυτην την εκδοση κτλ και πραγματικα τα errors ειναι τραγικά πολλά..
Σταθεροτητα > flashy effects

New member

Posts

Joined
Fri Sep 12, 2014 6:20 pm

Post by Agathon » Tue Apr 12, 2016 1:28 am

Γεια σας

Επαναφέρω το θέμα στην επικαιρότητα.
Ποια είναι η γνώμη σας για την έκδοση Opencart 2.1.0.1
Σκοπεύω την καινούργια μου δουλειά να την τρέξω με αυτήν την έκδοση αλλά ακόμα έχω τους ενδοιασμούς μου.
Πιστεύετε όσο αναφορά αριθμό των extensions κάποια bugs η errors ενδεχομένως θα μπορούσε να χαρακτηριστεί σταθερή έκδοση stable για να την επιλέξουμε;

Το Template το έχω ήδη βρει και φαίνεται ότι τρέχει σωστά αυτήν την έκδοση.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις

User avatar
New member

Posts

Joined
Thu Jan 23, 2014 6:45 pm

Post by People's Code » Wed Apr 13, 2016 12:00 am

Καλησπέρα, σου προτείνω να επιλέξεις την έκδοση 2.1.0.2 που είναι σχεδόν ίδια με την 2.1.0.1 αλλά περιλαμβάνει και κάποιες βελτιώσεις ασφαλείας.

PeoplesCode.com
Επίσημος Αντιπρόσωπος OpenCart | Extensions - Φιλοξενία - Αναβάθμιση - Τεχνική Υποστήριξη OpenCart
Opencart-Hellas.gr - Η Ελληνική κοινότητα του Opencart
Πλήρης Ελληνική μετάφραση OpenCart


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Fri Jul 27, 2012 5:30 am
Location - Hellas

Post by Agathon » Wed Apr 13, 2016 3:19 am

Καλησπέρα

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Το Template που έχω ήδη αγοράσει αναφέρει ότι είναι συμβατό με 1.5.6, 1.5.6.1, 1.5.6.2, 1.5.6.3, 1.5.6.4, 2.0.2.0, 2.0.3.1, 2.1.0.1, 2.2.0.0 (έχει 1-2 μέρες που πρόσθεσαν και την τελευταία έκδοση)
άρα νομίζω θα έχω πρόβλημα αν τρέξω την 2.1.0.2 έκδοση.

User avatar
New member

Posts

Joined
Thu Jan 23, 2014 6:45 pm

Post by People's Code » Wed Apr 13, 2016 3:26 am

Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα, το πιθανότερο είναι να ξέχασαν να την προσθέσουν στη λίστα. Απλά ρώτησε τους ;)

PeoplesCode.com
Επίσημος Αντιπρόσωπος OpenCart | Extensions - Φιλοξενία - Αναβάθμιση - Τεχνική Υποστήριξη OpenCart
Opencart-Hellas.gr - Η Ελληνική κοινότητα του Opencart
Πλήρης Ελληνική μετάφραση OpenCart


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Fri Jul 27, 2012 5:30 am
Location - Hellas

Post by Agathon » Mon Oct 30, 2017 3:28 pm

Καλημέρα σας

Επαναφέρω το θέμα στην επικαιρότητα.
Έχοντας στήσει πλέον 1 eshop στην 2.1.0.1 έκδοση και άλλα 2 eshop στην 2.1.0.2 εκδόση σύμφωνα και με τις προηγούμενες συζητήσεις μας, μπορώ να πω από προσωπική εμπειρία ότι δεν είχα και ούτε έχω κανένα αππολύτως θέμα σε αυτές τις εκδόσεις.

Τώρα η ερώτηση μου είναι αν έχετε δουλέψει κάποια από τις επόμενες εκδόσεις μέχρι και την 3.0.2.1b July 27, 2017 την τελευταία έκδοση.
Έιμαι σε διαδικασία αναζήτησης της επόμενης έκδοσης για ενα καινούργιο project και θα ήθελα την άποψη σας ποιά θεωρείτε μια σταθερή έκδοση για τις τελευταίες εκδόσεις της πλατφόρμας του Opecart;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

User avatar
New member

Posts

Joined
Thu Jan 23, 2014 6:45 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests