Post by kivancpehlivan » Wed Dec 05, 2012 5:55 pm

Merhabalar,

opencart'la alışveriş sistemi kurmak istiyorum. Kredi kartlı ödeme sistemi var mıdır Türkiye için?
Bankalar opencart'ı onaylıyor mu yani?

Bilgi almak istiyordum, teşekkürler...

Post by BerkayC » Sat Dec 22, 2012 9:22 pm

Siten için uyman gereken kurallar ve içerikler var bunlara uyarsan sanal pos alabilirsin. Ben akbanktan aldım ve başarılı bir şekilde sistem çalışıyor.

http://www.kalepazar.com

Newbie

Location - Turkey / CANAKKALE

Post by murat34 » Fri May 24, 2013 1:25 am

Bnkaların onaylamaması için hiçbir sebep yok.Binlerce site var.Ben denizbank sanalpos ile tahsilat yapan modül entegre ettim.

Newbie

Post by chesterfield25 » Thu Nov 21, 2013 11:15 am

Tabiki sanal pos destekliyor. Sanal posu kendin kurabilirsin

Location - opencart

Post by designtro » Wed Jan 08, 2014 7:08 am

Merhabalar ben kapıda ödeme modülü arıyorum.
Birde arkadaşımın biri gittigidiyor için api yazmış bunun hazır hali varmıdır?

Çok teşekkürler.

Grafik Tasarım - Web Tasarım

Newbie

Location - TURKEY

Post by ozkiremitci » Sun Nov 16, 2014 8:10 am

murat34 wrote:Bnkaların onaylamaması için hiçbir sebep yok.Binlerce site var.Ben denizbank sanalpos ile tahsilat yapan modül entegre ettim.
BerkayC wrote:Siten için uyman gereken kurallar ve içerikler var bunlara uyarsan sanal pos alabilirsin. Ben akbanktan aldım ve başarılı bir şekilde sistem çalışıyor.

selam, bankalardan ödemelerini ne kadar süre ile geri alıyorsunuz. Benim görüşmelerimde 30 ile 45 gün arasında hesapta olan parayı verdiklerini söylediler bundan daha aşağısı ise banka ile olan anlaşmana bağlı. Sizler ödemeleri nasıl alıyorsunuz?

Son olarak Payu ile görüşmelerimde ödemelerin hafta da bir olduğu söylenmişti. Hem tüm banka kartlarına taksit hem bankamatik kartı hemde erken ödeme olması nedeniyle Payu ortak pos kullanmak bana sanal postan daha mantıklı geliyor. Sizlerin fikirleri nelerdir?

Newbie

Post by agumustekin » Mon Jul 06, 2015 12:06 am

Bankalar genelde yıllık ücret ve aylık belli bir tutarda kart çekim zorunluluğu sunmakta.

Kuveytturk freepos ile uyelik ucreti almamakta Ödeme süresi 21 günden başlıyor ve % 1.40 tan başlayan tutarlarda komisyon almakta ayrıca 2000 tl aylık kota koyuyor eksik kalan kısmı 30 ye tamamlatarak ücret kesiyor.

iyzico ttnet işbirliğiyle 1.99 komisyon ve 21 gün bekleme şartıyla herhangi bir üyelik ücreti ve kota şartı koymadan hizmet vermekte. Axess hariç bütün kartlara taksit imkanı sunmakta. Taksit dolayısıyla oluşan vade farkı default olarak müşteriye yansıtılmakta, siz isterseniz kendiniz üstlenebiliyorsunuz. www.poskur.com

Paypal herhangi bir üyelik ücreti almadan 4500tl ye kadar % 3.4 sonrasında üstüneyse % 2.7 komisyon alıyor. Paranız anında paypal hesabınızda komisyon düşüldükten sonra. Banka hesabınıza çekim yapmak istediğinizde ekstra bir ücret odemiyorsunuz, su ana kadar ben 3 işgünü içinde ödemeleri banka hesabımda gördüm. Paypalin dezavantaji ayrı bir ortak ödeme sayfasına attığı icin müşterilerin güven sıkıntısı olmakta. (Halbuki diğer sistemlere göre paypal daha güvenli)

Sanalpos veya iyzico gibi ödeme sistemleriyle satış yapmak istediğinizde üyelik ücretleri haricinde SSL sertifikası satın almak ve serverınıza kurmak yada kurdurmak zorundasınız. Ayrıca web adresiniz için özel ip satın almaniz ve bunu servera tanimlattirmaniz gerekmekte. Bunlarda minumum 80-90 TL tutmakta ve bu maliyetleri yıllık olarak ödemek zorundasınız.

Umarım bu bilgiler sizlere faydalı olur

Newbie

Post by csumrn » Sat Nov 07, 2015 9:41 pm

agumustekin wrote:Bankalar genelde yıllık ücret ve aylık belli bir tutarda kart çekim zorunluluğu sunmakta.

Kuveytturk freepos ile uyelik ucreti almamakta Ödeme süresi 21 günden başlıyor ve % 1.40 tan başlayan tutarlarda komisyon almakta ayrıca 2000 tl aylık kota koyuyor eksik kalan kısmı 30 ye tamamlatarak ücret kesiyor.

iyzico ttnet işbirliğiyle 1.99 komisyon ve 21 gün bekleme şartıyla herhangi bir üyelik ücreti ve kota şartı koymadan hizmet vermekte. Axess hariç bütün kartlara taksit imkanı sunmakta. Taksit dolayısıyla oluşan vade farkı default olarak müşteriye yansıtılmakta, siz isterseniz kendiniz üstlenebiliyorsunuz. http://www.poskur.com

Paypal herhangi bir üyelik ücreti almadan 4500tl ye kadar % 3.4 sonrasında üstüneyse % 2.7 komisyon alıyor. Paranız anında paypal hesabınızda komisyon düşüldükten sonra. Banka hesabınıza çekim yapmak istediğinizde ekstra bir ücret odemiyorsunuz, su ana kadar ben 3 işgünü içinde ödemeleri banka hesabımda gördüm. Paypalin dezavantaji ayrı bir ortak ödeme sayfasına attığı icin müşterilerin güven sıkıntısı olmakta. (Halbuki diğer sistemlere göre paypal daha güvenli)

Sanalpos veya iyzico gibi ödeme sistemleriyle satış yapmak istediğinizde üyelik ücretleri haricinde SSL sertifikası satın almak ve serverınıza kurmak yada kurdurmak zorundasınız. Ayrıca web adresiniz için özel ip satın almaniz ve bunu servera tanimlattirmaniz gerekmekte. Bunlarda minumum 80-90 TL tutmakta ve bu maliyetleri yıllık olarak ödemek zorundasınız.

Umarım bu bilgiler sizlere faydalı olur
Ayrıntılı anlatımınız için teşekkürler fakat kredi kartı ile ödeme almak için bankalar anlaşma yapmanın haricinde bir yöntem yok değilmi?

Newbie