Post by AlfaComp » Mon Apr 06, 2015 5:45 pm

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα .
Αντιμετωπίζω το εξής θέμα :
Θέλω να αναβαθμίσω το opencart μου στην τελευταία version αλλά φοβάμαι να κάνω οποιαδήποτε επέμβαση μόνος μου .
Υπάρχει κανείς που το έχει ήδη εφαρμόσει και θέλει να το αναλάβει ?

Περιμένω μνμ
Ευχαριστώ

Newbie

Posts

Joined
Wed Jan 22, 2014 1:13 am

Post by nektar » Wed Apr 15, 2015 5:04 am

Κι εγώ το ψάχνω αυτό φίλε, αλλά ακόμα δεν είδα κάποια σοβαρή λύση για το migration.

Άσε που ακόμα όλα τα VQMods που χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή δεν έχουν κάνει upgrade ούτε αυτά στην 2... οπότε αν βρεις κάτι πες μας και εμάς.

New member

Posts

Joined
Wed Jul 24, 2013 12:03 am

Post by botonakis » Mon Apr 20, 2015 11:24 pm

Καλησπέρα σας,

Εχω αναφέρει παλαιότερα ότι αναλαμβάνουμε αναβάθμιση απο οποίαδηποτε έκδοση σε έκδοση 2.x, θα πρεπει μονο το template που έχετε ή θα διαλέξετε να υποστηρίζει την έκδοση που θα πάτε. Όσο αναφορά τα extensions αναλαμβάνουμε την πλήρη αναβάθμιση τους.

Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε εδώ:
http://www.opencartgreece.gr/%CF%85%CF% ... %83%CE%B7/

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Tue Jan 24, 2012 7:55 pm
Location - Athens, Greece

Post by AlfaComp » Fri Apr 24, 2015 2:47 pm

Καλημέρα (sorry για την καθυστέρημενη απαντηση μου)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ... Το θέμα μου ουσιαστικά είναι ότι θέλω να ξεκινήσω SEO και γενικότερα να προωθήσω την σελίδα και είπα να ξεκινήσω απο την αναβάθμιση έκδοσης , μήπως και έχει επιπλέον εργαλεία και βοηθήσει στην κατάταξη .
Εάν στην περίπτωση που δεν εξυπηρετεί σε κάτι η αναβάθμιση (ειδικά σε security) το αφήνω και ζητώ βοήθεια για να τρέξω ενέργειες SEO .
Μπορεί κάποιος σας , να προτείνει οποιδήποτε extension seo tool ή να το πάμε μαζί (με το αντίτιμο φυσικά)

Newbie

Posts

Joined
Wed Jan 22, 2014 1:13 am

Post by botonakis » Mon Apr 27, 2015 6:32 pm

Μια αναβαθμιση σε έκδοση δε θα βοηθήσει σε κατι.
Το μονο που μπορω να προσθέσω ως θετικό στο SEO ειναι εάν χρησιμοποιείς το default theme του 1.5.6.4 τότε δεν εισαι responsive. Ενώ του 2.χ ειναι.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Tue Jan 24, 2012 7:55 pm
Location - Athens, Greece
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 141 guests