Post by pCpaLex » Wed Oct 01, 2014 8:23 pm

Buna ziua ,

Am si eu nevoie de ajutorul vostru in niste sfaturi .
Am o mica nelamurire , cum o pot rezolva :

-Vreau ca la comanda mea sa se puna TVA-ul produsului (24%) din pretul produsului , exact sub pretul produsului fara tv (( Tin sa precizez ca pe site-ul meu nici un produs nu contine TVA ))
-Mai vreau sa adaug inca o "rubrica" , "categorie" acolo la comanda si sa contina ceva de genul:
-- Configurare , instalare: si eventual pretul pe care o sa se calculeze in comada .

Mai jos aveti o mica schita cum doresc sa fac :
Imaginea vad ca este "taiata" de la site . Pentru a vedea imaginea integral intrati AICI

Image

Active Member

Posts

Joined
Wed Sep 17, 2014 4:53 pm

Post by zighia » Fri Oct 03, 2014 2:08 pm

dar de ce nu pui produsele cu tva pe site?! si dup-aia setezi ordinea totalurilor

New member

Posts

Joined
Tue Jun 17, 2014 2:39 am

Post by pCpaLex » Fri Oct 03, 2014 4:42 pm

Ca tot acolo ajung si nu rezolv nimic, eu vreau asa cum am explicat mai sus..

Active Member

Posts

Joined
Wed Sep 17, 2014 4:53 pm

Post by inactiveaccount9912 » Sat Oct 04, 2014 7:25 pm

TVA-ul este ok sa fie ultimul pentru ca si serviciile de livrare sau altele pot contine tva, si in felul asta afisarea este corecta.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by pCpaLex » Mon Oct 06, 2014 8:39 pm

florinsith wrote:TVA-ul este ok sa fie ultimul pentru ca si serviciile de livrare sau altele pot contine tva, si in felul asta afisarea este corecta.

Tu nu m-ai inteles pe mine ce vreau sa fac ... Citeste-mi post-ul te rog..

Active Member

Posts

Joined
Wed Sep 17, 2014 4:53 pm

Post by inactiveaccount9912 » Tue Oct 07, 2014 3:20 am

L-am citit, nu este foarte clar pentru mine.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by zighia » Wed Oct 08, 2014 1:48 pm

se poate face ce vrei tu, dar se umbla la surse

New member

Posts

Joined
Tue Jun 17, 2014 2:39 am

Post by pCpaLex » Wed Oct 08, 2014 2:36 pm

florinsith wrote:L-am citit, nu este foarte clar pentru mine.
Mda , tot ce am scris acolo , este desenta in poza : http://i284.photobucket.com/albums/ll27 ... 55b6c1.png
zighia wrote:se poate face ce vrei tu, dar se umbla la surse
Nu este nici o problema , doar sa imi spui cum..

Active Member

Posts

Joined
Wed Sep 17, 2014 4:53 pm

Post by inactiveaccount9912 » Wed Oct 08, 2014 11:17 pm

Pana la urma ai dreptate, nu ti-am citit tot postul, imaginea era taiata n-am observat partea din dreapta si nici linia unde specificai ca imaginea este taiata. My bad, dar atitudinea...

Acum la problema: Daca setezi tva-ul ca taxa in site (sunt tutoriale in forum + documentatia opencart) se va afisa aproximativ cum doresti, doar ca daca ai 5 produse in comanda tva-ul se va afisa o data pentru toate (asta incercam sa spun in primul post) ordinea totalurilor o poti schimba in admin la extensii > totaluri comenzi (TVA e taxa, deci editezi totalul taxe si ii schimbi numarul de ordine).
Configurare si Instalare - ai putea sa creezi o taxa pentru asta cu numele ala si valoarea aia, sau ai putea folosii extensia "Comision pentru comenzi mici" din admin de la extensii -> totaluri comenzi si doar sa-i schimbi numele insa varianta ca taxa este mai customizabla pentru ca poti selecta la ce produse sa o adaugi.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 168 guests