Post by djskype » Tue Mar 04, 2014 5:11 pm

Здравейте,

Много ще съм Ви благодарен, а ко ми помогнете да се справя с проблема, които е следния: При търсене в сайта по име на продукт, по марка или по каквото и да било, търсачката извежда като резултат от търсенето Не бяха открити продукти, отговарящи на критериите от търсенето. :( Имам и предишни инсталации на OpenCart, но на тях не ми се е случвал подобен проблем. Възможно ли е да е от версията: използвам версия 1.5.6.1.

Благодаря Ви предварително!

Newbie

Posts

Joined
Tue Mar 04, 2014 5:01 pm

Post by mostly » Wed Mar 05, 2014 3:55 pm

- "При търсене в сайта по име на продукт, по марка или по каквото и да било, търсачката извежда като резултат от търсенето Не бяха открити продукти, отговарящи на критериите от търсенето." -> Предимно това извежда когато търсенето не намери никакви резултати. :)

- Имам и предишни инсталации на OpenCart, но на тях не ми се е случвал подобен проблем. Възможно ли е да е от версията: използвам версия 1.5.6.1 -> Не не е възможно.

Поздрави

User avatar
New member

Posts

Joined
Thu Feb 28, 2013 2:03 am

Post by djskype » Tue Mar 11, 2014 8:24 pm

Това е нормално да е така, но аз имам предвид, че търсачката не намира дори и продукти, които са качени в магазина. Копирам името на продукта и го пействам в търсачката, след което задавам търсене, но търсачката извежда съобщение Не бяха открити продукти, отговарящи на критериите от търсенето.

Щом не е възможно да е от версията, някой може ли да даде някое друго предложение за това, как да се справя с този проблем.

Много ще съм Ви благодарен :))

Newbie

Posts

Joined
Tue Mar 04, 2014 5:01 pm

Post by mostly » Wed Mar 12, 2014 3:34 pm

"catalog/model/catalog/product.php" - във този файл има функция "public function getProducts" от там можеш да си провериш дали всички параметри подадени от търсенето са правилни и дали образувалата се SQL заявка е наред. Щом не ти връща резултати причината може да е не правилно подадени параметри в следствие на което се образува не правилна SQL заявка която не връща резултати.

Поздрави.

User avatar
New member

Posts

Joined
Thu Feb 28, 2013 2:03 am

Post by djskype » Wed Mar 26, 2014 7:47 pm

До колкото виждам, миля че няма никакъв проблем с . Ще търся някакъв друг вариант с друга външна търсачка.

Изключително съм Ви благодарен за указаното съдействие!

Image

Newbie

Posts

Joined
Tue Mar 04, 2014 5:01 pm

Post by mostly » Fri Mar 28, 2014 3:19 pm

До колкото успях да видя проблема идва от това че от страницата product/search не изпраща никакви параметри за да бъде извършено търсенето. Това ще ти помогне да си решиш проблема.

Поздрави.

User avatar
New member

Posts

Joined
Thu Feb 28, 2013 2:03 am

Post by djskype » Sun May 25, 2014 3:16 pm

Здравей mostly,

Ще съм ти крайно благодарен, ако ми подскажеш какво точно трябва да задам в страницата product/search. ???

Newbie

Posts

Joined
Tue Mar 04, 2014 5:01 pm

Post by mostly » Mon May 26, 2014 1:28 pm

Разгледай функцията ....

Code: Select all

$('#button-search').bind('click', function() {
	url = 'index.php?route=product/search';
	
	var search = $('#content input[name=\'search\']').attr('value');
	
	if (search) {
		url += '&search=' + encodeURIComponent(search);
	}

	var category_id = $('#content select[name=\'category_id\']').attr('value');
	
	if (category_id > 0) {
		url += '&category_id=' + encodeURIComponent(category_id);
	}
	
	var sub_category = $('#content input[name=\'sub_category\']:checked').attr('value');
	
	if (sub_category) {
		url += '&sub_category=true';
	}
		
	var filter_description = $('#content input[name=\'description\']:checked').attr('value');
	
	if (filter_description) {
		url += '&description=true';
	}

	location = url;
});
Ако я нямаш трябва да си я добавиш :)

Поздрави

User avatar
New member

Posts

Joined
Thu Feb 28, 2013 2:03 am

Post by agatha65 » Tue May 27, 2014 12:14 am

Дай поне url на сайта, че да видим какво не работи. Така на сляпо не може да се каже. Не бърникай по controller и model файловете, по всяка вероятност още в tpl файла javscript кода е объркан и не съставя правилно url-а за търсенето.

Suppliers Module - XML, CSV, XLS Product Feed Import and Update
Rich Snippets | Facebook Open Graph Meta Tags | WebP Images
Image


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Fri Mar 16, 2012 10:18 am
Location - Canada, QC

Post by djskype » Sat Jun 14, 2014 4:58 pm

Здравейте,

mostly - прегледах функцията, която сте ми написал, извърших промяна по моите файлове, но нищо не се променя

agatha65 - изпратих Ви преди време на лично съобщение домейна на сайта, за да не правя реклама, но най-вероятно не сте го получила.

Newbie

Posts

Joined
Tue Mar 04, 2014 5:01 pm

Post by mostly » Mon Jun 16, 2014 2:07 pm

Виж внимателно проблема идва от тази функция, прегледай си и бутона за търсене ... Ако не можеш да се справиш изпрати ми сайта си.

Поздрави.

User avatar
New member

Posts

Joined
Thu Feb 28, 2013 2:03 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 159 guests