Ce a-ti zice daca comanda s-ar realiza intr-o singura pagina, unde clientul isi introduce datele?

Da, suna bine
36
86%
Nu stiu
1
2%
E mai bine cum este el default (creare cont pers. fizica, creare cont pers. juridica, comanda fara cont)
5
12%
 
Total votes: 42


Post by bigbanne2004 » Sat Jan 05, 2013 3:08 pm

aveti dreptate in legatura cu marfa trimisa prin curier, dar magazinul pentru care vreau sa folosesc modulul de facturare vinde foarte mult direct la persoane fizice si foarte putin prin curier.
Chiar ar fi super daca reusesti sa implementezi aceasta facilitate. In schimb modulul cu persoane fizice/pers juridice este super. O sa il cumpar.

Newbie

Posts

Joined
Thu Dec 27, 2012 10:09 pm

Post by titusel » Sun Jan 06, 2013 7:41 pm

Salut,

Ok, o sa revin cu un update la formular, prin luna februarie. Va tin la curent ;)

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by vallentin24 » Wed Jan 09, 2013 2:40 pm

bigbanne2004 wrote:aveti dreptate in legatura cu marfa trimisa prin curier, dar magazinul pentru care vreau sa folosesc modulul de facturare vinde foarte mult direct la persoane fizice si foarte putin prin curier.
Chiar ar fi super daca reusesti sa implementezi aceasta facilitate. In schimb modulul cu persoane fizice/pers juridice este super. O sa il cumpar.
cere demo mai intai, pentru versiunea ta de opencart.

Active Member

Posts

Joined
Fri Feb 03, 2012 1:00 am

Post by bigbanne2004 » Sat Jan 26, 2013 5:23 pm

titusel wrote:Salut,

Ok, o sa revin cu un update la formular, prin luna februarie. Va tin la curent ;)

salutare,

se aude ceva nou? tragem speranta? :)

Newbie

Posts

Joined
Thu Dec 27, 2012 10:09 pm

Post by vallentin24 » Sun Jan 27, 2013 8:18 pm

bigbanne2004 wrote:
titusel wrote:Salut,

Ok, o sa revin cu un update la formular, prin luna februarie. Va tin la curent ;)

salutare,

se aude ceva nou? tragem speranta? :)

am sperat si eu ca si tine pana a murit "speranta"

Active Member

Posts

Joined
Fri Feb 03, 2012 1:00 am

Post by bigbanne2004 » Sun Apr 14, 2013 3:54 pm

Salut,

Mai tragem sperante?

Newbie

Posts

Joined
Thu Dec 27, 2012 10:09 pm

Active Member

Posts

Joined
Fri Feb 03, 2012 1:00 am

Post by mishu_ku » Thu Oct 17, 2013 5:18 pm

Salut,

Vreau si eu acest modul. Cum pot intra in posesia lui?

Multumesc!

www.coverstore.ro


User avatar
New member

Posts

Joined
Thu Jan 24, 2013 5:55 am

Post by vallentin24 » Thu Nov 07, 2013 5:34 am

Nu ma ocup cu asa ceva, le-am facut pentru mine si pentru inca vreo 3 magazine, am postat link-uri ca etalon pentru ce ar trebui sa primiti daca cumparati modulul pers. fiz-juridice si de facturi.
La mine este un singur modul, persoane fiz-juridice si factura model romanesc, din pct. meu de vedere nu poate functiona unul fara cealalalt, mi se pare inutil sa cumperi modulele separat si sa nu-ti mearga.
Fiind acelasi modul, facturile ies toate automat pe adresa de pers fizica sau juridica, dupa cum doreste clientul.
Campurile de persoana juridica pot fi marcate ca obligatorii sau nu in functie de cum aveti chef direct din admin, adresele de livrare sau de facturare se pot modifica din admin daca clientul a tastat ceva gresit.
Modulul este foarte flexibil, nu exista problema de care m-am lovit sa nu existe rezolvare, in sensul ca am luat in calcul orice posibilitate sau nevoie de modificare din admin fara batai de cap.

stima

Active Member

Posts

Joined
Fri Feb 03, 2012 1:00 am

Post by greuceanu » Tue Nov 12, 2013 10:21 pm

Salut Vallentin24,
Si pe mine ma intereseaza cele module detinute de tine.
De ce nu le pui spre vanzare?
Te intreb deoarece caut de foarte mult timp ceva asemanator si inca nu am gasit.
Multumesc frumos

OC rules -> Cheri Bijou


Newbie

Posts

Joined
Tue Nov 12, 2013 10:18 pm

Post by vallentin24 » Sun Nov 17, 2013 5:30 am

sa le pun in vanzare inseamna sa-ti ofer suport.
Sunt ocupat 24/24 cu afacerile mele, ti-as lua banii, le-as face sa mearga perfect si atat. Nu pot oferi suport.
In schimb pe aici se practica acest lucru, se vand module inca din stadiul de beta sau chiar partial nefunctionale.
stima

Active Member

Posts

Joined
Fri Feb 03, 2012 1:00 am

Post by sorinalexandru » Wed Apr 02, 2014 6:42 am

Sunt ocupat 24/24 cu afacerile mele, ti-as lua banii, le-as face sa mearga perfect si atat. Nu pot oferi suport.
Salut vallentin24,
Cum spuneai "ia-ne bani" si da-ne modulele. Am vazut ca cei interesati de asa ceva sunt multi. Daca il faci sa mearga cum ai zis, adica perfect, nu avem nevoie de suport.

User avatar

Posts

Joined
Sun Mar 30, 2014 11:12 pm

Post by emclick » Fri Apr 25, 2014 6:55 am

Hmmm....
Dupa parerea mea = Mai bine decit un soft incomplet sau customizabil (cu cheltuieli MULTIPLE pt module) mai bine alt soft Complet !
Ca exemplu = o facturare in Open -Cart e o mare prostie atita timp cit programul nu rotunjeste (Round-up) ; si facturile nu se inchid cu incasarile pe card sau Pay-Pal.....datorita faptului ca dupa virgula ai 7-8 zecimale.
Cit despre Suport pt Module ; OHA .... sa fim seriosi..... :bash: :joker: :crazy:

Newbie

Posts

Joined
Tue Oct 02, 2012 3:37 am

Post by asistentu » Tue May 27, 2014 8:52 am

@titusel , se pare ca modulul cumparat de la tine nu functioneaza corect nici pe opencart "curat"

Notice: Undefined index: cnp in /home/eshop/public_html/plus/admin/controller/sale/order.php on line 842Notice: Undefined index: nume_firma in /home/eshop/public_html/plus/admin/controller/sale/order.php on line 850

Fa neaparat un fisier xml sau un fisier cu informatiile de instalare "de mana" .Altfel ma vad nevoit sa-ti cer banii inapoi!

Nu-mi cere bani pentru a instala tu caci am dat destul pe un modul cu bug-uri. No offence!

New member

Posts

Joined
Thu Jan 30, 2014 12:58 am


Post by asistentu » Wed May 28, 2014 8:57 pm

Observ in continuare ca nu dai niciun reply. Astept refund. Nu mi se pare normal sa-mi zici ca-mi instalezi tu modulul cu 30$! In email mi-ai zis sa modific prin comparatie, asta insemnand multa munca aiurea.

New member

Posts

Joined
Thu Jan 30, 2014 12:58 am


Post by asistentu » Fri May 30, 2014 10:39 pm

Sa zicem ca am rezolvat (muncind din greu) cu scriptul tau pentru siteul meu.
Problema apare iar in momentul in care folosesc module de curierat ( Fan curier , Urgent, ....)

Cum rezolvam problema?

New member

Posts

Joined
Thu Jan 30, 2014 12:58 am

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests