Post by kostas80 » Thu Dec 13, 2012 6:09 am

tracking_banner.jpg

tracking_banner.jpg (28.6 KiB) Viewed 5012 times

Καλησπέρα στην κοινότητα,

Επανέρχομαι και πάλι προς ενημέρωση για μια καινούρια προσθήκη στο opencart που μόλις ολοκλήρωσα. Αφορά στον εντοπισμό των δεμάτων από τις εταιρείες courier που όλοι χρησιμοποιούμε για τις αποστολές. Θα κάνω μια μικρή περίληψη...

Το ζουμί είναι ότι ο χρήστης μπορεί με ένα click, είτε από το ιστορικό των παραγγελιών του είτε από το email ενημέρωσης παραγγελίας, να εντοπίσει την πορεία του δέματός του, χωρίς να πρέπει κάθε φορά να ανατρέχει στην εκάστοτε εταιρεία courier έχοντας κιόλας να θυμάται το tracking number. Από την άλλη μεριά η προσθήκη του tracking number από τον διαχειριστή είναι πολύ εύκολη και γρήγορη.

Το extension υποστηρίζει απεριόριστες εταιρείες courier ανά τον κόσμο. Φυσικά έχει δοθεί έμφαση στις εταιρείες courier που δραστηριοποιούνται κυρίως στην Ελλάδα (οι οποίες είναι ήδη καταχωρημένες και έτοιμες προς χρήση) όπως:

- ACS courier
- Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ
- Γενική Ταχυδρομική
- Speedex
- DHL
- TNT

Σε ενα ξεχωριστό αρχείο κειμένου μπορείτε να βρείτε επιπλέον tracking links έτοιμα προς καταχώρηση για τις εταιρείες:
- UPS
- FedEx
- USPS
- Posten (Norway)
- Bring (Norway)
.......
και πολλές άλλες ακόμα
.......

Το extension απαιτεί εγκατεστημένο VQMOD.

Στη διαθεσή σας για επιπλέον πληροφορίες μέσω PM!
Last edited by kostas80 on Sat Apr 13, 2013 7:50 pm, edited 6 times in total.

NOT ACTIVE ANY MORE :'(


New member

Posts

Joined
Wed Sep 19, 2012 3:54 am

Post by riopoulos » Thu Dec 13, 2012 9:08 pm

Θα βάλεις demo?Θέλω να το αγοράσω αλλά ήθελα πρώτα να δω πως δουλεύει και αν με βολεύει.
Ευχαριστώ

Newbie

Posts

Joined
Wed Jul 11, 2012 8:57 pm

Post by kostas80 » Thu Dec 13, 2012 10:10 pm

Δυστυχώς αυτή τη στιγμή δεν εχω κάποιο χώρο φιλοξενίας για να ανεβάσω κάποιο demo.

Η όλη λειτουργεία αυτής της προσθήκης φαίνεται στα screenshots που εχω βάλει και ότι επιπλέον οταν κάποιος πατήσει πάνω στο tracking number ή στην εικόνα του courier θα εμφανιστει και μια άλλη οθόνη με τις πληροφορίες της αποστολής από την εκάστοτε εταιρεία, την οποία οθόνη επίτηδες δεν έβαλα screenshot για λόγους διαφύλαξης των προσωπικών δεδομένων!

NOT ACTIVE ANY MORE :'(


New member

Posts

Joined
Wed Sep 19, 2012 3:54 am

Post by riopoulos » Thu Jan 03, 2013 10:24 pm

Το αγόρασα και σε ευχαριστώ πολύ,έχεις κάνει ωραία δουλειά.Στο email που στέλνω στο πελάτη πάνω από το url της μεταφορικής μου εμφανίζει (text_tracking).Βρήκα σε πιο σημείο έχεις δώσει μετάφραση αλλά μήπως ξέρεις γιατί δεν μου το εμφανίζει σωστά?

Newbie

Posts

Joined
Wed Jul 11, 2012 8:57 pm

Post by kostas80 » Fri Jan 04, 2013 1:15 am

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την προτίμηση σας!

Ποιά έκδοση του opencart χρησιμοποιείτε για να μπορέσω να αναπαράγω αυτό που αναφέρετε?

NOT ACTIVE ANY MORE :'(


New member

Posts

Joined
Wed Sep 19, 2012 3:54 am

Post by riopoulos » Fri Jan 04, 2013 4:21 am

Η έκδοση είναι 1.5.2,ξέχασα να αναφέρω ότι αυτό συμβαίνει και στον πίνακα ελέγχου στο συγκεκριμένο κομμάτι αλλά δεν είναι τόσο πρόβλημα εκεί το βλέπω μονο εγώ.

Newbie

Posts

Joined
Wed Jul 11, 2012 8:57 pm

Post by riopoulos » Fri Jan 04, 2013 5:56 am

Τελικά για να μην σε παιδεύω το βρήκα. Πρόσεξα ότι στους φακέλους language που πέρνει πληροφορίες το xml δεν υπήρχαν αυτοί οι τίτλοι που χρησιμοποιείς.Τους πρόσθεσα και λειτουργεί άψογα.Ελπίζω να κατάλαβες τη εννοώ και ευχαριστώ για όποια βοήθεια.

Newbie

Posts

Joined
Wed Jul 11, 2012 8:57 pm

Post by kostas80 » Fri Jan 04, 2013 7:29 am

Μήπως η ελληνική μετάφραση που χρησιμοποιείτε δεν είναι φτιαγμένη για την συγκεκριμένη έκδοση (1.5.2) οπότε και λείπουν κάποια συγκεκριμένα πράγματα ή έχετε κάνει και άλλες αλλαγές στον κώδικα?

Πάντως θα μου ήταν χρήσιμο αν μπορούσατε να κάνετε ένα zip τον φάκελο της ελληνικής μετάφρασης του admin και να μου τον στείλετε στο k_papad80[παπάκι]yahoo.gr για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε και όποιους στο μέλλον αντιμετωπίσουνε αντίστοιχη περίπτωση.

Ευχαριστώ.

NOT ACTIVE ANY MORE :'(


New member

Posts

Joined
Wed Sep 19, 2012 3:54 am

Post by kostas80 » Tue Jan 08, 2013 3:48 am

Προστέθηκε και νέα έκδοση, για καταστήματα opencart 1.4.9 εως 1.4.9.6

NOT ACTIVE ANY MORE :'(


New member

Posts

Joined
Wed Sep 19, 2012 3:54 am

Post by nmiklas21 » Thu Feb 28, 2013 10:25 pm

Συγγνωμη αλλα το link δεν δουλευει, με ποιο ονομα το εχεις καταχωρησει?
kostas80 wrote:
Περισσότερες πληροφορίες και screenshots μπορείτε να δείτε στην διεύθυνση:

http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=9687

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και στη διαθεσή σας για επιπλέον πληροφορίες!

Newbie

Posts

Joined
Wed Feb 20, 2013 8:18 pm

Post by kostas80 » Fri Mar 01, 2013 12:29 am

Καλησπέρα,
Δηστυχώς το module δεν πωλείται πλέον απευθειας από το κατάστημα του opencart. Εφοσον ενδιαφέρεστε για την απόκτησή του, μπορείτε να μου στείλετε το email σας με pm και να σας δώσω ότι πληροφορίες χρειάζεστε!

NOT ACTIVE ANY MORE :'(


New member

Posts

Joined
Wed Sep 19, 2012 3:54 am

Post by antstyl » Fri Mar 15, 2013 3:36 pm

Εξαιρετικό το module!
Πάρα πολύ χρήσιμο, γλιτώνει χρόνο και δίνει απαραίτητες δυνατότητες σχετικά με τις αποστολές. Το θεωρώ απαραίτητο για όλους γιατί, δίνει στους πελάτες extra πληροφορίες εύκολα και άμεσα.
Δεν υπήρχε καμία δυσκολία στην εγκατάσταση και ο developer πολύ εξυπηρετικός.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Mon Nov 12, 2012 5:40 pm

Post by alexharalam12270 » Sat Sep 14, 2013 6:59 pm

Φίλε μου από που μπορούμε να το προμηθευτούμε;

My Profile


New member

Posts

Joined
Sun Jul 14, 2013 3:05 pm
Location - Greece

Post by kostas80 » Sat Sep 14, 2013 9:44 pm

Εχεις pm!

NOT ACTIVE ANY MORE :'(


New member

Posts

Joined
Wed Sep 19, 2012 3:54 am
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests