Post by laslobiro » Mon Sep 03, 2012 12:09 pm

SZEP JO NAPOT MINDENKINEK. SZERETNEM SEGITSEGETEKET KERNI. HOGY TUDOM MEGOLDANI, HOGY EGY MEGOSZTAS MINDIG ELSO HELYEN ALLJON A FACE OLDALAMON? ELORE IS KOSZONETTEL laslobiro@gmail.com

Newbie

Posts

Joined
Mon Sep 03, 2012 12:05 pm

Post by OC2PS » Tue Sep 04, 2012 4:35 pm

Kérlek, ne írj csupa nagy betűkkel, illetve csak OpenCarttal kapcsolatos kérdéseket tegyél fel itt! Facebook-kal kapcsolatban írj a Facebook-nak.

https://www.facebook.com/help?faq=235598533193464

OC2PS
OC 3.0.3.7, vQmod 2.6.2, Journal3 theme
Arcfesték, Csillámtetoválás, Henna
Image
Check out: All my extensions | My FREE extensions


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Jul 22, 2009 4:15 am
Location - Hungary

Post by ocfelhasznalo » Sat Nov 10, 2012 8:31 pm

sziasztok,
feltöltöttem az opencartot a tárhelyre egy mappába. fel is installálódott, aztán letöröltem az install mappát, ahogy kérte. be tudok lépni az admin felületre, de a bolt maga nem jelenik meg, csak egy nagy fehérség van a bolt helyén, nincs layout, menüpontok, termékek.
valamit kihagytam? mi a hiba?
köszi!

Newbie

Posts

Joined
Sat Nov 10, 2012 8:19 pm

Post by OC2PS » Sun Nov 11, 2012 4:03 am

ocfelhasznalo wrote:feltöltöttem az opencartot a tárhelyre egy mappába. fel is installálódott, aztán letöröltem az install mappát, ahogy kérte. be tudok lépni az admin felületre, de a bolt maga nem jelenik meg, csak egy nagy fehérség van a bolt helyén, nincs layout, menüpontok, termékek.
valamit kihagytam? mi a hiba?
Légy szíves küldj linket a shophoz (admin is).

OC2PS
OC 3.0.3.7, vQmod 2.6.2, Journal3 theme
Arcfesték, Csillámtetoválás, Henna
Image
Check out: All my extensions | My FREE extensions


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Jul 22, 2009 4:15 am
Location - Hungary

Post by ocfelhasznalo » Mon Nov 12, 2012 6:52 am

OC2PS wrote:Légy szíves küldj linket a shophoz (admin is).
szia! elküldeném privát üzenetben, de spam-ként értékeli a fórum a levelem. vajon miért?

Newbie

Posts

Joined
Sat Nov 10, 2012 8:19 pm

Post by OC2PS » Thu Nov 15, 2012 6:24 am

Próbálja újra

OC2PS
OC 3.0.3.7, vQmod 2.6.2, Journal3 theme
Arcfesték, Csillámtetoválás, Henna
Image
Check out: All my extensions | My FREE extensions


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Jul 22, 2009 4:15 am
Location - Hungary


Post by ocfelhasznalo » Thu Nov 15, 2012 8:54 am

"This message was flagged as spam and has been denied."
-> nem megy a privát üzenet.

Newbie

Posts

Joined
Sat Nov 10, 2012 8:19 pm

Post by csreni » Sun Nov 25, 2012 1:47 am

Sziasztok!
Lehet csak én vagyok a hülye, vagy valamit elnyomkodtam, de hol kellene látnom azokat akik beregisztráltak az oldalra?
Látom hogy valaki beregisztrált de nem találom a felhasználók listájában, csak az admin vagyis én vagyok ott :S
Nagyon fontos lenne !
Köszönöm!

Newbie

Posts

Joined
Sun Nov 25, 2012 1:44 am

Post by OC2PS » Sun Nov 25, 2012 2:49 pm

AP > Eladások > Vevők > Vevők

OC2PS
OC 3.0.3.7, vQmod 2.6.2, Journal3 theme
Arcfesték, Csillámtetoválás, Henna
Image
Check out: All my extensions | My FREE extensions


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Jul 22, 2009 4:15 am
Location - Hungary

Post by JerM » Thu Feb 21, 2013 12:45 am

Jó napot!

Egy ideje problémával küzdök a nem túl öreg opencart-tal. Először az 1.5.4.1 volt használva, majd gondolván hogy a hiba megszűnik, frissítettem a legújabb verzióra. Sajnos ez sem segített, sőt.

A probléma a SEO url alias-al kapcsolatban van. Rengeteg lekérdezést produkál és a szolgáltatónál ez túlzott terhelést okoz. A lekérdezések száma délutánra elérte a 2.400.000. Az alábbi információt tudták nyújtani:

Query abstract:
SELECT * FROM oc_url_alias WHERE query = 'S'

Query sample:
SELECT * FROM oc_url_alias WHERE `query` = 'category_id=164'

______________________________________________________________________ 003 ___
Count : 429.82k (3.09%)
Connection ID : 10604151
Database : xxx
Users :
@localhost : 100.00% (429816) of query, 16.98% (2362059) of all users

Query abstract:
SELECT COUNT(DISTINCT p.product_id) AS total FROM oc_category_path cp LEFT JOIN oc_product_to_category p2c ON (cp.category_id = p2c.category_id) LEFT JOI
N oc_product p ON (p2c.product_id = p.product_id) LEFT JOIN oc_product_description pd ON (p.product_id = pd.product_id) LEFT JOIN oc_product_to_store p2s
ON (p.product_id = p2s.product_id) WHERE pd.language_id = 'S' AND p.status = 'S' AND p.date_available <= now() AND p2s.store_id = 'S' AND cp.path_id = '
S'

Query sample:
SELECT COUNT(DISTINCT p.product_id) AS total FROM oc_category_path cp LEFT JOIN oc_product_to_category p2c ON (cp.category_id = p2c.category_id) LEFT JOI
N oc_product p ON (p2c.product_id = p.product_id) LEFT JOIN oc_product_description pd ON (p.product_id = pd.product_id) LEFT JOIN oc_product_to_store p2s
ON (p.product_id = p2s.product_id) WHERE pd.language_id = '2' AND p.status = '1' AND p.date_available <= NOW() AND p2s.store_id = '0' AND cp.path_id = '
78'

Voltak modulok és qvmod betelepítések is korábban is. Sajnos nem tudjuk visszakeresni, hogy mióta van ez a gond. Az tény, hogy a legelején nem kaptunk semmilyen hibajelentést, tehát valami menet közben siklott félre.

Hálás lennék a segítségért, hogy tudjunk tovább működni rendesen, és ne kelljen egy új rendszert keresni és feltölteni.
Köszönöm

Newbie

Posts

Joined
Thu Feb 21, 2013 12:31 am

Post by distvan » Mon Jun 17, 2013 3:08 pm

Ha menet közben bármilyen vqmod kiterjesztés telepítésre kerül, ez átírja "on the fly" a rendszer kódot és/vagy futtatja a sajátját. (bekerül a cache be) Ebből következik, hogy bármi megtörténhet. Minden oldallekérésnél a rewrite folyamat lefut és összeállítja a seo url-t. Ez igaz az összes kategóriára, termékre, információs oldalakra. Ha az áruház látogatottsága folyamatosan növekszik és a termékszám/oldalak/kategóriák is növekednek, a terhelés is. Előfordulhat, hogy egy lekérdezés úgy van megírva, hogy 100 terméknél nincs jelentősége de 10.000 -nél már jelentős futási időt eredményez, illetve jelentős terhelést ad a szervernek. Azt kideríteni, hogy mi okozza a problémát egy perfomancia mérő eszközzel lehet folyamatos loggal. Egy biztos, osztott szerver környezetben nagy forgalmú és termékszámú webáruházat üzemeltetni nem biztos, hogy hosszútávon szerencsés dolog. Dedikált szerver szükséges erre a célra. Vajon mindez mennyibe fog kerülni? Az üzemeltető fogja eldöntetni megéri-e neki áldozni, hogy megbízható webáruháza legyen vagy megelégszik a vegyes forrásból származó ingyenes kiegészítőkkel és a saját maga összekattintott kóddal, ami ki tudja hogyan fog működni és milyen hibák fognak megjelenni és probléma esetén vállalja, hogy a saját idejéből áldozva a fórumokat böngészi és folyamatosan levelezget a megoldást keresve. Jobb esetben megtalálja, rosszabb esetben újrakezdi a munkát és keres egy másik hasonló ingyenesen letölthető webáruházat és ismét elérkezik egy pont, ahol elakad és kezdődik minden előlről ...

Newbie

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 7:03 pm
Location - Hungary, Gödöllő

Post by NorbertVoros » Wed Apr 30, 2014 1:13 pm

Sziasztok!


Kép feltöltessél van gondom nem jelenik meg az oldalon.


Milyen formátum és mértet kell.

Szinte mindennel próbálkoztam át is méreteztem ,de semmi.


Előre is köszi a válaszokat!

Newbie

Posts

Joined
Wed Apr 30, 2014 1:06 pm

Post by OC2PS » Fri May 02, 2014 5:46 am

NorbertVoros wrote:Milyen formátum és mértet kell.
300kb, 1000x1000px, jpg vagy png

OC2PS
OC 3.0.3.7, vQmod 2.6.2, Journal3 theme
Arcfesték, Csillámtetoválás, Henna
Image
Check out: All my extensions | My FREE extensions


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Jul 22, 2009 4:15 am
Location - Hungary

Post by rob71 » Wed Apr 29, 2015 7:35 pm

Sziasztok.2.0.1.1-es verziónál miért van az hogy excelből importálva,egyik oszlopban 0000van kezdődő cikkszámok vannak,és minden export után leveszi ezeket a 0ákat,így megváltoztatja a cikkszámokat.Már minden formátumot kipróbáltam a cella beállításnál,szöveg stb.

Newbie

Posts

Joined
Wed Apr 29, 2015 7:32 pm

Post by firanzsolt » Tue Jun 29, 2021 10:06 pm

Szép napot!

Szeretnénk egy webáruházban (Version 3.0.3.6) kijelezni az alapárat is a diszkont ár mellé. Nem a speciál ár érdekel, hanem az alap lista ár! A "WeDoWeb" modulját telepítettem 2* + leveleztem vele is és a supporttal is de semmi :(
Átverve érzem magam.
Egy szó mint száz, szeretném, ha a csoport ár mellet ott lenne az alapár mindig. Lehetséges ez? Tud segíteni ebben valaki?

Newbie

Posts

Joined
Tue Feb 04, 2020 7:30 pm

Post by OC2PS » Sun Jul 11, 2021 1:58 am

firanzsolt wrote:
Tue Jun 29, 2021 10:06 pm
kijelezni az alapárat is a diszkont ár mellé. Nem a speciál ár érdekel, hanem az alap lista ár!
Special price is the discounted price in OpenCart.

OC2PS
OC 3.0.3.7, vQmod 2.6.2, Journal3 theme
Arcfesték, Csillámtetoválás, Henna
Image
Check out: All my extensions | My FREE extensions


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Jul 22, 2009 4:15 am
Location - Hungary
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests