Post by vlado78 » Mon Mar 12, 2012 10:14 pm

hawkey wrote:Ano, takto to funguje. Pokud vyberete hmotnost, pak se i dobírka nastavuje podle hmotnosti.
a nejde to teda nejako obist? pretoze neviem ako v CR, ale v SR su tieto dobierkove sluzby - posta a aj ups naviazane na dobierkovu sumu a nie na hmotnost. a zas na druhej strane prepoctu postovneho podla hmotnosti by som sa nerad vzdal pretoze to prepocita presne.

Newbie

Posts

Joined
Thu Jan 05, 2012 12:22 am

Post by hawkey » Mon Mar 12, 2012 10:42 pm

Obíst to nejde, jedině přeprogramovat na zakázku, když zaplatíte :)

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by berushka » Tue Mar 13, 2012 3:39 am

hawkey promine :)

Předělal jsem to - přijde mi to spíše jako chyba, navíc jsem na to byl zvyklej z mé staré verze a právě testuju upgrade z 1.4.9.6 na 1.5.2.1. Kromě toho jsou templaty (v core-files) již pro verzi 1.5.2.1 (mají odlišné názvy souborů) včetně rozšířeného pravého sloupce obsahujícího částku. PS: Nezapomeňte si upravit české texty - používám to nejen na Českou poštu, takže jsem původní texty zobecnil.

Attachments

CzechPost-3.1-pro-1.5.2.1


berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by hawkey » Tue Mar 13, 2012 5:40 am

Prominu rád, díky za ušetřený čas :)

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by Smurv » Tue Mar 20, 2012 12:06 am

berushka wrote:hawkey promine :)

Předělal jsem to - přijde mi to spíše jako chyba, navíc jsem na to byl zvyklej z mé staré verze a právě testuju upgrade z 1.4.9.6 na 1.5.2.1. Kromě toho jsou templaty (v core-files) již pro verzi 1.5.2.1 (mají odlišné názvy souborů) včetně rozšířeného pravého sloupce obsahujícího částku. PS: Nezapomeňte si upravit české texty - používám to nejen na Českou poštu, takže jsem původní texty zobecnil.
Super bezvadné - díky všem, kteří aktivně přispěli k fungujícímu modulu na poslední verzi OC.

Jinak musím říct, že mě čeká stejný proces - tzn. přechod z 1.4.9 na 1.5.2 a se v tom teď vrtám :)

Chtěl jsem se Vás zeptat na několik věcí:

1) Ocenili byste "odklon" od České pošty - tzn. aby se z tohoto modulu stal univerzál pro více dopravců?
2) Používáte zde někdo dopravu od PPL, DPD či dalších? Rád bych do modulu připrogramoval možnost exportu zásilek - Česká pošta akceptuje csv formát (a mají možnost si jednotlivé sloupce nastavit u nich v aplikaci - export tedy není pevně dán). Potřeboval bych info, jak je to u ostatních přepravců.
3) Při tom, jak přepravce většinou informuje zákazníka o doručování zásilky, měli byste ještě zájem o import čísel zásilek do e-shopu?

Díky a mějte se

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by hawkey » Tue Mar 20, 2012 12:57 am

Smurv wrote: 1) Ocenili byste "odklon" od České pošty - tzn. aby se z tohoto modulu stal univerzál pro více dopravců?
2) Používáte zde někdo dopravu od PPL, DPD či dalších? Rád bych do modulu připrogramoval možnost exportu zásilek - Česká pošta akceptuje csv formát (a mají možnost si jednotlivé sloupce nastavit u nich v aplikaci - export tedy není pevně dán). Potřeboval bych info, jak je to u ostatních přepravců.
3) Při tom, jak přepravce většinou informuje zákazníka o doručování zásilky, měli byste ještě zájem o import čísel zásilek do e-shopu?
1) Já myslím že už to odkloněno je :) Spousta lidí si přepisuje Language files aby to bylo univerzálnější :)
2) Ano a mám export do PPL udělaný
3) To by mne zajímalo, jak chceš import řešit

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by berushka » Tue Mar 20, 2012 2:45 am

Smurv wrote:Chtěl jsem se Vás zeptat na několik věcí:

1) Ocenili byste "odklon" od České pošty - tzn. aby se z tohoto modulu stal univerzál pro více dopravců?
2) Používáte zde někdo dopravu od PPL, DPD či dalších? Rád bych do modulu připrogramoval možnost exportu zásilek - Česká pošta akceptuje csv formát (a mají možnost si jednotlivé sloupce nastavit u nich v aplikaci - export tedy není pevně dán). Potřeboval bych info, jak je to u ostatních přepravců.
3) Při tom, jak přepravce většinou informuje zákazníka o doručování zásilky, měli byste ještě zájem o import čísel zásilek do e-shopu?

Díky a mějte se
1) já myslím že ano, ale lepší než univerzál by podle mne bylo odklonit vlastní verze jednotlivých dopravců. už jsem přemýšlel nad klonem pro DPD a pro HeurekaPointy (se Slovenskou poštou).
2) viz výše
3) už jsem to psal při požadavkách před započetím vývoje modulu - možnost zadat číslo zásilky a generovat z něj klikací odkaz jak v zákaznické části, tak v administraci je ideální. jestli importem nebo ručně je mi jedno.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by berushka » Tue Mar 20, 2012 2:56 am

hawkey wrote:
Smurv wrote:3) Při tom, jak přepravce většinou informuje zákazníka o doručování zásilky, měli byste ještě zájem o import čísel zásilek do e-shopu?
3) To by mne zajímalo, jak chceš import řešit
Taky se bojím, že to nepůjde - i když žádný takový e-mail jsem ještě nedostal. Dovedu si představit skript, který se přihlásí do e-mailu, projde ty zajímavé a _dokáže_ spárovat objednávku a doplnit tam číslo zásilky. Bojím se ale, že to párování bude největší problém.

Mně přijde jednodušší, při označování stavu objednávku zadat rovnou i číslo zásilky.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by hawkey » Tue Mar 20, 2012 3:07 am

Přesně tak to dělám i já.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by Smurv » Tue Mar 20, 2012 4:35 pm

Oukej, je mi to jasný :)

1) Takže to tedy zobecníme, máte nějaký dobrý nápad na název? Přece jen je "Česká pošta" trochu zavádějící :D

2) Co se týká exportu, ve staré verzi jsem si to řešil natvrdo. V téhle mě napadlo následující řešení:
  • u jednotlivých služeb se zřuší "reálná služba" a místo toho tam bude řádek pro "kod1" a "kod2" (zde vycházím z České pošty, kde u doporučených dopisů se zadávají dva různé kódy - jak je to u ostatních přepravců, budou stačit dva řádky?)
  • u dobírky by opět "reálnou službu" nahradil řádek pro kód
  • každá doprava by se přiřadila do "skupiny" (viz níže)
Dále by se přidala možnost "skupin" - což by představovalo jednotlivé dopravce. Pokud opět beru v úvahu Českou poštu, tak by mělo stačit nastavit skupině název, exportní filtr. Každá doprava by byla přiřazena do jedné skupiny (k danému dopravci). Exportní filter bych řešil stejně, jako je v OC řešena adresa - tzn. u skupiny by si člověk nastavil do pole exportní filtr následující {udaj1};{udaj2};{udaj3}+{udaj4};... dle svých potřeb a export by pak jednotlivá pole nahradil daty pro danou zásilku. Z exportu by vyšel csv soubor se zásilkami pro daného dopravce (tzn. přijede DPD, vyexportuju jejich zásilky, půjdu na poštu, vyexportuju jejich zásilky).

3) Nevím, jak je to u jiných dopravců, ale Česká pošta umožňuje udělat export (csv) zásilek podaných daný den. Mají také pole "Číslo zásilky", které je určeno pro podavatele (já tam ukládám ID objednávky). Napsat importní filtr by tedy neměl být takový problém. Ostatní dopravci nemají export zásilek? Je pravda, že pokud u nich nelze uložit vlastní číslo zásilky (tzn. id objednávky), tak bych do toho asi nešel - párovat to dle jména a data by bylo asi celkem sračkoidní. Samozřejmě zadávání do pole u změny stavu je také řešení. Zde bych to asi řešil zvláštní tabulkou id objednávky <> číslo balíku. Nebo byste raději přidali sloupec k objednávce?

O automatickém odesílání e-mailu jsem zatím neuvažoval, opět by to ale teoreticky mělo jít. Nevím, zda se s tím však drbat - např. pošta u Balíku do ruky pošle e-mail, že dnes přijala do přepravy balík č. xxxx (s prolinkem na sledování) od podavatele Bla Bla s dobírkovou částkou yyy a bude jej doručovat tehdy a tehdy. Jak to je u ostatních?

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by Snikomusic » Mon Aug 20, 2012 8:55 pm

Dobrý deň chcel by som sa opýtať pri ceskej poste ktorú si chcem upraviť na slovenskú z dôvodu takého že slovenská pošta podporuje len dobierku už v cene poštovného a mám tam aj dalšiu možnosť platby tak som chcel českú poštu si upraviť slovak som upravil názvy ok ale pri úprave niektorých možností mi vypisuje nasledujúcu chybu

Code: Select all

Notice: Undefined variable: url in /data/web/virtuals/26768/virtual/www/admin/controller/shipping/czechpost.php on line 238Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/26768/virtual/www/admin/index.php:79) in /data/web/virtuals/26768/virtual/www/system/engine/controller.php on line 28Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/26768/virtual/www/admin/index.php:79) in /data/web/virtuals/26768/virtual/www/system/engine/controller.php on line 29
neviete mi poradiť v čom je chyba? používam Verziu 1.5.1.3 funguje vôbec česká posta na tento systém? ďakujem vopred za pomoc...

Newbie

Posts

Joined
Mon Aug 20, 2012 8:48 pm

Post by hawkey » Tue Aug 21, 2012 12:37 am

Česká pošta funguje i na 1.5.1.3 - stáhněte si na www.opencartex.com/czech-post

Nemusíte to předělávat, sám se do toho nepouštějte, ale všechny pošty asi mají dobírku v ceně poštovného. Pokud nemáte žádný jiný typ platby tak si udělejte rovnou Slovenská pošta dobírka. A pokud máte i jiný, tak si tu cenu prostě rozdělte. Cenu dopravy si dejte takovou, za kolik pošta účtuje balík a cenu dobírky si dejte to o kolik je dobírka dražší než normální balík :)

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by jakuba » Tue Aug 21, 2012 12:47 am

hawkey wrote:Česká pošta funguje i na 1.5.1.3 - stáhněte si na http://www.opencartex.com/czech-post

Nemusíte to předělávat, sám se do toho nepouštějte, ale všechny pošty asi mají dobírku v ceně poštovného. Pokud nemáte žádný jiný typ platby tak si udělejte rovnou Slovenská pošta dobírka. A pokud máte i jiný, tak si tu cenu prostě rozdělte. Cenu dopravy si dejte takovou, za kolik pošta účtuje balík a cenu dobírky si dejte to o kolik je dobírka dražší než normální balík :)
Prosím, už jste testoval kompatibilitu s 1.5.4.X ? Děkuji

Active Member

Posts

Joined
Fri Jul 08, 2011 12:51 am
Location - CZ-Prague

Post by hawkey » Tue Aug 21, 2012 6:36 am

Netestoval, ale předpokládám že to bude fungovat.
Vzhledem k tomu, že modul je zadarmo, tak ho může otestovat někdo , kdo ho chce použít :)

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by jakuba » Tue Aug 21, 2012 3:28 pm

Jasný, proč bych se měl o něco, co nabízím zdarma starat, proč bych to měl vlastně kontrolovat, když z toho stejně nic nemám.

Super

Active Member

Posts

Joined
Fri Jul 08, 2011 12:51 am
Location - CZ-Prague

Post by jerab77 » Tue Aug 21, 2012 3:52 pm

Zdravím, chtěl bych se optat v čem by mohl být problém, že se mi nezobrazuje dobírka při ceně dopravy 0,-
Cenu dopravy počítám z ceny a v nastavení mám v datech 1250:90,100000:0, daňová třída: ---Prázdné---, Zákaznická skupina: *VŠECHNY SKUPINY*, Geo zóna: Všechny okresy a u dobírky je nastaveno: 1250:40,100000:0.
Při ceně v košíku do 1500,- s DPH mi to možnost dobírky zobrazí s cenou 40,- tak jak chci, ale při ceně nad 1500 kdy chci mít poštovné zdarma se mi zobrazí možnost dopravy s cenou 0,- ale dobírka v možnostech platby není.

OC verze 1.5.1.3

Newbie

Posts

Joined
Sun Jan 15, 2012 12:56 am

Post by hawkey » Tue Aug 21, 2012 10:16 pm

A odkud máte modul, z www.opencartex.com?

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by hawkey » Tue Aug 21, 2012 10:18 pm

jakuba wrote:Jasný, proč bych se měl o něco, co nabízím zdarma starat, proč bych to měl vlastně kontrolovat, když z toho stejně nic nemám.

Super
Přesně tak, za vývojem Czech post jsou desítky hodin práce mojí a dalších kolegů, zdarma, pro komunitu.
Vzhledem k tomu, že 1.5.4 nepřináší zásadní změny, tak opravdu nemám čas to testovat a očekávám, že přispěje trochou úsilí i někdo jiný.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by jerab77 » Wed Aug 22, 2012 4:14 pm

hawkey wrote:A odkud máte modul, z http://www.opencartex.com?
Modul jsem stahoval zde na fóru, ale teď jsem si stáhl modul z http://www.opencartex.com a funguje to stejně.

Newbie

Posts

Joined
Sun Jan 15, 2012 12:56 am

Post by hawkey » Wed Aug 22, 2012 6:59 pm

Podívám se na to, vím že tam podobný problém byl, ale myslel jsem že už jsem ho opravoval.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 95 guests