Ce a-ti zice daca comanda s-ar realiza intr-o singura pagina, unde clientul isi introduce datele?

Da, suna bine
36
86%
Nu stiu
1
2%
E mai bine cum este el default (creare cont pers. fizica, creare cont pers. juridica, comanda fara cont)
5
12%
 
Total votes: 42


Post by titusel » Mon Jan 30, 2012 6:38 am

Salut,

Dupa cum scrie si in titlul postului, avem aici un modul care ne ajuta sa inregistram in baza de date, datele firmelor detinute de clienti si cnp-ul persoanelor fizice.

demo modul: http://demo.degmag.ro

demo admin: http://demo.degmag.ro/admin

cont admin: admin / demo


Factura este inclusa in momentul de fata in modul
factura.PNG

factura.PNG (32.44 KiB) Viewed 6234 times

Pret: 25$ ( +10$ pentru implementarea formularului daca nu folositi tema default )

Pentru detalii si pentru achizitionarea modulului, ma puteti contacta la contact@degwebsolutions.com

Toate cele bune
Titusel
Last edited by titusel on Wed Feb 27, 2013 4:11 am, edited 13 times in total.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by dan74mm » Mon Jan 30, 2012 7:07 am

Eroare:

Code: Select all

Notice: Undefined variable: entry_company in /home/crucearo/public_html/demopfj/catalog/view/theme/default/template/checkout/register.tpl on line 36
Eraorea este afisata chiar pe pagina ta de DEMO ... :) Iar 35 de dolari, fara suparare dar ... este mult pentru un astfel de MOD.

Attachments

eroare-open-cart.jpg

eroare-open-cart.jpg (60.39 KiB) Viewed 7798 times


New member

Posts

Joined
Sat Oct 22, 2011 11:08 am

Post by titusel » Mon Jan 30, 2012 3:15 pm

Am fixat eroarea si am redus si din pret cu 15$, aproape 50%, pret final 20$ mai mult chiar nu pot lasa avand in vedere complexitatea modulului, stiu ca unii or sa zica ca este usor de facut si ca este scump :) chiar ii rog, macar sa incerce.

Titusel

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by nicudica » Mon Jan 30, 2012 10:45 pm

Saluty!

Deasemeni consider ca pretul cerut de titusel este foarte OK.. este destul de lucru si sunt mai mult ca sigur ca majoritatea dintre noi .. stiu despre ce e vorba.

Succes!

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by fanmac » Tue Jan 31, 2012 2:19 am

Salut,

Modulul pare ok si ma bucur sa vad ca lucrurile se misca si comunitatea romana.
Eu sunt interesat de acesta si-l voi cumpara cu siguranta. O singura observatie am, nu vad CNP-ul in interfata de administrare la datele clientului, apare in continuarea faxul :), acesta ar trebui sa dispara de acolo si din interfata de inregistrare.
Felicitari pentru initiativa!

User avatar
New member

Posts

Joined
Mon Jul 04, 2011 1:03 am

Post by titusel » Tue Jan 31, 2012 4:12 am

fanmac wrote:Salut,

Modulul pare ok si ma bucur sa vad ca lucrurile se misca si comunitatea romana.
Eu sunt interesat de acesta si-l voi cumpara cu siguranta. O singura observatie am, nu vad CNP-ul in interfata de administrare la datele clientului, apare in continuarea faxul :), acesta ar trebui sa dispara de acolo si din interfata de inregistrare.
Felicitari pentru initiativa!
Salutare,

In primul rand iti multumesc pentru felicitare si pentru sfat, ca urmare maine o sa pun in practica sfatul si intre timp am mai descoperit un mic bug cel il voi fixa tot maine, in interfata de administrare la datele clientului, tabul juridic.

Toate cele bune

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by fanmac » Tue Jan 31, 2012 5:57 am

Si mai aveam o rugaminte. Cred ca ar fi bine ca la inregistrare sa faci codul postal sa nu mai informatie obligatorie.
Si cel mai elegant ar fi ca fiecare sa decida in interfata de administrare daca este oligatorie sau nu aceasta informatie pentru client.
Unele firme de curierat nici macar nu-mi solicita aceasta informatie si atunci eu de ce sa complic viata clientului cand am interes sa-i iau cda cat mai repede.
Sunt convins ca datorita acestei informatii obligatorii eu am pierdut clienti si de aceea as dori ca procesul de inregistrare sa fie cat mai simplu.
Multumesc. O seara buna si cat mai multe comenzi iti doresc.

User avatar
New member

Posts

Joined
Mon Jul 04, 2011 1:03 am

Post by mariusene » Wed Feb 01, 2012 8:44 pm

Cred ca ar mai fi indicata o mica modificare si anume atunci cand accesezi link-ul "create an account" sa te trimita pe pagina de logare, ca sa poti selecta intre persoana fizica si persoana juridica, sa nu te mai duca direct pe pagina de creare cont de persoana fizica.

Image


New member

Posts

Joined
Fri Jul 08, 2011 2:44 am

Post by titusel » Thu Feb 02, 2012 3:52 am

buna idee marius ;) e ca si facut

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by fanmac » Thu Feb 02, 2012 5:31 am

Salut,
Atunci asteptam vesti de la tine cand este gata.
Multumesc.

User avatar
New member

Posts

Joined
Mon Jul 04, 2011 1:03 am

Post by titusel » Thu Feb 02, 2012 5:48 am

am uitat sa mentionez ca am scos din formularul de inregistrare la persoanele fizice campurile fax si codpostal (codul postal o sa il reimplantez si o sa scot obligativitatea) si am adaugat campul CNP in admin la rubrica clienti

Titusel

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by fanmac » Fri Feb 03, 2012 12:21 am

Super
Da-mi un semn cand este gata.
Multumesc.

User avatar
New member

Posts

Joined
Mon Jul 04, 2011 1:03 am

Post by titusel » Sat Feb 04, 2012 5:46 am

Salutare tuturor

Tin sa va comunic ca, pretul modulului este valabil pana pe data de 15 feb 2012, ulterior pretul v-a creste la 30$ care o sa fie si cel final.

Am terminat de editat, daca aveti idei sau propuneri, nu ezitati sa le scrieti.

Toate cele bune
Titusel

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by vladmihuta » Sat Feb 04, 2012 4:25 pm

Salut,

Modul este compatibil si cu 1.4.9.6? Exista si o "versiune" in romana, in care sa fie Cont Persoana Juridica in loc de Register Juridic Account?Ca m-ar interesa acest modul.

Multumesc.

Newbie

Posts

Joined
Sat Feb 04, 2012 4:19 pm

Post by titusel » Sat Feb 04, 2012 6:13 pm

Salut,

Da exista si o versiune in romana. Pentru versiunea 1.4.9.6 inca nu exista, dar daca vor exista multe solicitari sau lucrezi numai pe 1.4.9.6 il pot face si pentru aceasta versiune.

Titusel

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by fanmac » Sat Feb 04, 2012 8:28 pm

Gata l-am luat, dar am vazut ca modulul nu a mai fost modificat din 29 ian., tu l-ai upgradat cu ultimile modificari efectuate ?
Daca nu, nu-l instalez acum mai astept, il instalez cand incarci varianta finala.
Ar fi super daca la urmatorul upgrade il poti face in vqmod sa nu mai modificam fisiere.

Astept sa-mi confirmi daca este varianta finala si dupa aceea il instalez si voi reveni cu impresii...

User avatar
New member

Posts

Joined
Mon Jul 04, 2011 1:03 am

Post by titusel » Sat Feb 04, 2012 10:12 pm

Salut

Este prima versiune, încă nu am apucat sa urc si update-urile, am sa postez diseara ultima versiune, iar pentru vqmod o sa dureze ceva, 2-3 zile.

Toate cele bune
Titusel

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by fanmac » Sat Feb 04, 2012 10:20 pm

Ok.

User avatar
New member

Posts

Joined
Mon Jul 04, 2011 1:03 am

Post by dan74mm » Sun Feb 05, 2012 5:33 am

Stiu ca este "de lucru", dar sa ne uitam putin la preturile MOD-urilor facute de cei "de afara", care "cei de afara" au salarii de 10~15 ori mai mari decat romanii. Prin urmare, 20 de dolari cred ca este un pret mai mult decat suficient, avant in vedere ca "targetul" acestui MOD sunt in principiu ... romanii.

Eu mi-am facut singur CNP-ul (bineinteles nu la fel de complex ca cel postat aici - doar CNP-ul, fara persoane juridice) si stiu ca este de lucru, ideea este ca, MOD-ul sa fie cumparat de mai multe persoane si astfel se aduna o suma frumusica.
Daca e prea scump, poate multi vor prefera sa-si faca singuri CNP-ul ... Fiind mai ieftin, ce zice omul: decat sa-mi pierd timpul, mai bine-l cumpar ... Asta ar trebui sa inteleaga romanii ... Repet, faceti raportul intre cat castiga un roman si cat costa un MOD, si intre cat castiga un englez si cat costa un MOD pentru un englez ...

E doar un sfat prietenesc in incercarea de a va aduce putin cu picioarele pe pamant si nu am avut intentia sa supar pe cineva, cu atat mai putin pe cel care a creeat acest MOD si caruia nu pot sa-i spun decat: "toata stima pentru munca". Mai multe MOD-uri/extensii ? Mai multi bani ... Asta e ideea ...

New member

Posts

Joined
Sat Oct 22, 2011 11:08 am

Post by titusel » Sun Feb 05, 2012 5:53 am

dan74mm wrote:Stiu ca este "de lucru", dar sa ne uitam putin la preturile MOD-urilor facute de cei "de afara", care "cei de afara" au salarii de 10~15 ori mai mari decat romanii. Prin urmare, 20 de dolari cred ca este un pret mai mult decat suficient, avant in vedere ca "targetul" acestui MOD sunt in principiu ... romanii.

Eu mi-am facut singur CNP-ul (bineinteles nu la fel de complex ca cel postat aici - doar CNP-ul, fara persoane juridice) si stiu ca este de lucru, ideea este ca, MOD-ul sa fie cumparat de mai multe persoane si astfel se aduna o suma frumusica.
Daca e prea scump, poate multi vor prefera sa-si faca singuri CNP-ul ... Fiind mai ieftin, ce zice omul: decat sa-mi pierd timpul, mai bine-l cumpar ... Asta ar trebui sa inteleaga romanii ... Repet, faceti raportul intre cat castiga un roman si cat costa un MOD, si intre cat castiga un englez si cat costa un MOD pentru un englez ...

E doar un sfat prietenesc in incercarea de a va aduce putin cu picioarele pe pamant si nu am avut intentia sa supar pe cineva, cu atat mai putin pe cel care a creeat acest MOD si caruia nu pot sa-i spun decat: "toata stima pentru munca". Mai multe MOD-uri/extensii ? Mai multi bani ... Asta e ideea ...
salut,

ai dreptate dan74mm, nu ne comparam cu cei de afara si nu avem nici salariile lor, pana pe 15 feb cand o sa iau decizia finala o sa tin cont de cele spuse de tine.

Am sa urc in seara aceasta versiunea cu ultimele update-uri, cei care l-au cumparat vor fii notificat de update-ul facut.

Cei care detin magazine pe versiuni mai vechi si nu doresc sa updateze magazinul la 1.5.1.3 dar vor sa implementeze modulul pentru inregistrarea persoanelor juridice v-as ruga sa imi postati versiunea magazinului pentru a-l adauga la arhiva.

Toate cele bune
Titusel

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 94 guests