Post by vlahul » Sun Jan 22, 2012 5:06 pm

Salut.
Incerc sa pun pe picioare un magazin online cu opencart, care pot spune ca este un script extraordinar, cred ca cel mai bun.
Acuma, ce nu reusesc este sa aduc un camp nou la inregistrare user, la comanda produse, pe langa cele existente ( Nume, Prenume, Email), si campul CNP.
Cand este completat, acesta sa accepte exact 13 cifre, sa atraga atentia daca nu e completat bine, de exemplu sa afiseze mesajul : Campul CNP nu are 13 cifre.
Cum as putea aduce acest camp?

Newbie

Posts

Joined
Wed Dec 21, 2011 6:11 pm

Post by nicudica » Mon Jan 23, 2012 2:51 am

Saluty!

Necesita cod separat si cunostinte minime mvc.

Va apare in curand un modul complet care va rezolva problema inregistrarii societatilor comerciale.

Cele bune.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Nov 11, 2009 9:20 pm
Location - Bucharest / Romania

Post by titusel » Mon Jan 23, 2012 3:42 am

vlahul wrote:Salut.
Incerc sa pun pe picioare un magazin online cu opencart, care pot spune ca este un script extraordinar, cred ca cel mai bun.
Acuma, ce nu reusesc este sa aduc un camp nou la inregistrare user, la comanda produse, pe langa cele existente ( Nume, Prenume, Email), si campul CNP.
Cand este completat, acesta sa accepte exact 13 cifre, sa atraga atentia daca nu e completat bine, de exemplu sa afiseze mesajul : Campul CNP nu are 13 cifre.
Cum as putea aduce acest camp?
salut,

daca ai nevoie urgent, iti pot oferii codul pentru campul CNP care sa-l implementezi in magazin, in formularul de inregistrare si comanda online, cu limita de 13 caractere ( si avertizare daca CNP-ul are mai putin sau mai mult de 13 caractere ) plus afisarea lui in factura (invoice) sau mai poti astepta 2-3 zile pana cand termin modulul pentru inregistrare persoane fizice / persoane juridice, ce o sa contina si campul CNP (la persoane fizice) si campurile CIF,REG. COM.,IBAN,Numele bancii pentru firme.

Ca pret doar pentru campul CNP 10$, modulul de inregistrare duce pe la 35$

O seara buna,
Titusel

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by mariusene » Tue Jan 24, 2012 2:57 am

Eu am dat deja drumul la numaratoarea inversa.
Pe 48 sau 72 de ore? ;D

Image


New member

Posts

Joined
Fri Jul 08, 2011 2:44 am

Post by titusel » Tue Jan 24, 2012 6:56 am

72 de ore ;) o sa aibe ceva imbunatatiri pe langa campurile adaugate in formularele de inregistrare si comanda ;D surpriza :D

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by dan74mm » Tue Jan 24, 2012 11:55 pm

Eu facut modificarile pentru CNP ... Ai de editat niste fisiere, si basta. Cauti in toate fisierele, dupa termenul "Fax" si faci "in oglinda", la fel si pentru CNP. La mine merge fara probleme ...

New member

Posts

Joined
Sat Oct 22, 2011 11:08 am

Post by titusel » Wed Jan 25, 2012 5:40 pm

E aproape gata, mai am de verificat codul sursa, de testat si sper ca diseara sau daca nu cel tarziu maine seara sa il urc :)

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by Crisplant » Sat Jan 28, 2012 11:03 am

titusel wrote:E aproape gata, mai am de verificat codul sursa, de testat si sper ca diseara sau daca nu cel tarziu maine seara sa il urc :)
E gata?
:)

Newbie

Posts

Joined
Sat Apr 24, 2010 6:27 pm

Post by titusel » Sun Jan 29, 2012 4:25 pm

Este aproape gata 98% :) o sa vedeti de ce 98%, am sa fac o pagina pentru buguri, rezolvari si imbunatatiri daca intampinati vre-o problema sau daca aveti vre-o idee ce v-ar putea usura munca. Va postez cateva imagini din modul, iar diseara, dupa ora 8 am sa il urc si il puteti downloada. Modulul are si traducerea in Romana, dar fisierele cu limba Romana pe care le-am downloadat de pe site nu sunt complete pentru intreg magazinul dvs. , se intampla sa va apara ceva de genul text_succes sau text_create_invoice, deoarece nu sunt traduceri disponibile, asta referitor la alte pagini sau in admin.

Dupa cum o sa observati, mai am de afisat datele clientului in factura (cnp, cif, reg com, iban, numel bancii) datele magazinului sunt afisate, fiind in lipsa de timp si in graba, diseara dupa ora 8 ma voi ocupa de modul si o sa fie gata 100% ;)

Toate cele bune

http://postimage.org/gallery/swnxcl8/

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

Post by Crisplant » Sun Jan 29, 2012 5:42 pm

Super tare!
Vrem sa testam si nooi!

Newbie

Posts

Joined
Sat Apr 24, 2010 6:27 pm

Post by titusel » Sun Jan 29, 2012 7:03 pm

Când este gata o sa pun la dispoziție un demo :)

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sat May 15, 2010 7:29 pm
Location - Bucharest, Romania
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 101 guests