Post by trepstrer » Wed Nov 16, 2011 8:16 am

[quote="Smurv"]
Známé problémy:
  • neaktualizuje se doprava a platba, pokud se zákazník vrátí zpět při objednávce (?!?)
Oprava tohoto je jednoducha. Je treba provest unset na $this->session->data['payment_methods'] na spravnem miste (catalog/controller/checkout/shipping/php na radce 43) aby se pri zmene zpusobu dopravy znovu nacetly moznosti plateb.

Code: Select all

				$this->session->data['comment'] = strip_tags($this->request->post['comment']);
//fix - kdyz se zmeni shipping metoda, nacti znovu moznosti platby
				unset($this->session->data['payment_methods']);

Newbie

Posts

Joined
Wed Nov 16, 2011 8:07 am

Post by kapolito » Wed Nov 30, 2011 5:54 pm

Zdravim panove, v prve rade diky za skvely modul, akorat nevim, proc i kdyz nastavim cenu dobirky se mi cena nezapocitava k postovnemu, poradil by nekdo prosim? Daval jsem to tam jako vaha:cena protoze mam zatrhnuto, ze postovne je podle vahy, nebude to tim? Diky

Newbie

Posts

Joined
Wed Nov 30, 2011 5:52 pm

Post by Saxana » Mon Jan 09, 2012 4:20 pm

kapolito wrote:Zdravim panove, v prve rade diky za skvely modul, akorat nevim, proc i kdyz nastavim cenu dobirky se mi cena nezapocitava k postovnemu, poradil by nekdo prosim? Daval jsem to tam jako vaha:cena protoze mam zatrhnuto, ze postovne je podle vahy, nebude to tim? Diky
No tak jsem si hrál a přišel na další tak trošku nesoulad

Předpokládal jsem změnou core-files že se problém vyřeší nicméně při čisté instalaci OC 1.5.1.3 se v případě přepsání model/total/shiping zobrazí tohle
Fatal error: Call to undefined method Tax::getRate() in .....\catalog\model\total\shipping.php on line 33

Tak zpátky do pohádky a obnova souboru pak to však nesčítá cenu dopravy s cenou dobírky ... je nějaké řešení ???

Jo dodám že na verzi 1.5.1 / 1.5.1.1 to funguje v pořádku ..........

New member

Posts

Joined
Mon May 30, 2011 11:40 pm

Post by hawkey » Wed Jan 11, 2012 2:30 am

Už jsem to tu psal několikrát, v 1.5.1.3 se zásadně změnily daně a tudíž tato verze nefunguje, už jsem to někde upravoval, tak sem hodím novou verzi.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by jerab77 » Sun Jan 15, 2012 1:13 am

Saxana wrote:No tak jsem si hrál a přišel na další tak trošku nesoulad

Předpokládal jsem změnou core-files že se problém vyřeší nicméně při čisté instalaci OC 1.5.1.3 se v případě přepsání model/total/shiping zobrazí tohle
Fatal error: Call to undefined method Tax::getRate() in .....\catalog\model\total\shipping.php on line 33

Tak zpátky do pohádky a obnova souboru pak to však nesčítá cenu dopravy s cenou dobírky ... je nějaké řešení ???

Jo dodám že na verzi 1.5.1 / 1.5.1.1 to funguje v pořádku ..........

zdravím, s OC teprve začínám, takže se v tom moc nevyznám, ale tenhle problém mám taky, už je nějaké řešení?
Ještě dodám OC verze 1.5.1.3 a CzechPost_3.0_final

Newbie

Posts

Joined
Sun Jan 15, 2012 12:56 am

Post by tood » Tue Jan 24, 2012 4:34 am

hawkey wrote:Už jsem to tu psal několikrát, v 1.5.1.3 se zásadně změnily daně a tudíž tato verze nefunguje, už jsem to někde upravoval, tak sem hodím novou verzi.
Take se primlouvam za novou verzi, predem dekuji :)

Newbie

Posts

Joined
Tue Jan 10, 2012 8:22 pm

Post by tood » Tue Jan 24, 2012 5:21 am

tak uz jsem to poresil sam, zda se, ze to funguje
verze: 1.5.1.3
soubor: catalog/model/total/shipping.php

Code: Select all

<?php
class ModelTotalShipping extends Model {
	public function getTotal(&$total_data, &$total, &$taxes) {
		if ($this->cart->hasShipping() && isset($this->session->data['shipping_method'])) {

			$cost = 0;
			if (isset($this->session->data['payment_method']['cost'])) {
				$cost = $this->session->data['shipping_method']['cost'] + $this->session->data['payment_method']['cost'];
			} else {
				$cost = $this->session->data['shipping_method']['cost'];
			}

			$total_data[] = array( 
				'code'       => 'shipping',
        'title'      => $this->session->data['shipping_method']['title'],
        'text'       => $this->currency->format($cost),
        'value'      => $cost,
				'sort_order' => $this->config->get('shipping_sort_order')
			);

			if ($this->session->data['shipping_method']['tax_class_id']) {
				$tax_rates = $this->tax->getRates($cost, $this->session->data['shipping_method']['tax_class_id']);
				
				foreach ($tax_rates as $tax_rate) {
					if (!isset($taxes[$tax_rate['tax_rate_id']])) {
						$taxes[$tax_rate['tax_rate_id']] =  $tax_rate['amount'];
					} else {
						$taxes[$tax_rate['tax_rate_id']] +=  $tax_rate['amount'];
					}
				}
			}
			
			$total += $cost;
		}			
	}
}
?>

Newbie

Posts

Joined
Tue Jan 10, 2012 8:22 pm

Post by eggs » Wed Jan 25, 2012 4:28 am

Zdravím ,
řešil jste už někdo nové produkty pošty - balík do ruky a balík na poštu ?

Newbie

Posts

Joined
Wed Jan 25, 2012 4:23 am

Post by hawkey » Wed Jan 25, 2012 8:24 am

tood wrote:tak uz jsem to poresil sam, zda se, ze to funguje
verze: 1.5.1.3
soubor: catalog/model/total/shipping.php
Díky, jsem rád, že někoho napadlo nečekat a zkusit tuhle drobnou změnu udělat, dobrá práce :)

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by jerab77 » Mon Jan 30, 2012 11:46 pm

tood wrote:tak uz jsem to poresil sam, zda se, ze to funguje
verze: 1.5.1.3
soubor: catalog/model/total/shipping.php
Super, moc díky...

Newbie

Posts

Joined
Sun Jan 15, 2012 12:56 am

Post by blatter » Wed Feb 29, 2012 2:17 am

Dobrý den,
potrebuji radu. Jsem absolutni zacatecnik. Nainstaloval jsem modul do verze 1.5.1, instalace dle navodu. V administraci nastavim vse potrebne, v samotnem shopu se vsak moznost dopravy nezobrazuje. Navrhnete mozna reseni? dekuji Vasek

Newbie

Posts

Joined
Wed Feb 29, 2012 2:16 am

Post by schwed » Wed Feb 29, 2012 6:34 am

Čau lidi, nainstaloval jsem tento modul konkrétně verzi final z prvniho postu na OC 1.5.1.3, nainstaloval dle návodu, včetně nových core files a když zvolím jako metodu platby dobírku vyplivne to na mě javascriptem hlášku Internal Server Error. A musim si smazat cookies jinak už se na shop nedostanu. Koukám teď sice, že modul je pro verze 1.5.1.2 takže sem si to asi dodrbal sám, ale i tak uvítám radu. Díky - mimochodem doprava mi funguje v pohodě.

Newbie

Posts

Joined
Mon Feb 27, 2012 6:59 am

Post by r_a_d » Fri Mar 02, 2012 4:23 pm

Ahoj, je teda někde k mání poupravená verze pro OC 1.5.1.3? Díky!

Newbie

Posts

Joined
Fri Mar 02, 2012 4:19 pm

Post by pava » Wed Mar 07, 2012 5:59 pm

Potvrzeno nefunguje na 1.5.1.3 Modul vypada skvele, a navrhuji aby stal aspon 10 dolaru a developer mel chut delat updaty.

Newbie

Posts

Joined
Wed Mar 07, 2012 5:54 pm

Post by hawkey » Wed Mar 07, 2012 6:34 pm

http://www.opencartex.com

Tam je updatovaná funkční verze zdarma.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by schwed » Thu Mar 08, 2012 6:39 pm

Tak zatím jsem to netestoval, ale podle všeho by měla být funkční i na 1.5.1.3 tak si to večer otestuju a napíšu.

Newbie

Posts

Joined
Mon Feb 27, 2012 6:59 am

Post by berushka » Mon Mar 12, 2012 12:06 am

Pokud někdo bude instalovat do 1.5.2.1, tak pozor na nová jména souborů. Nestačí zkopírovat adresář

Code: Select all

core-files\catalog\view\theme\default\template\checkout\
protože obsahuje soubory:
  • payment.tpl
  • shipping.tpl
které se nově jmenují:
  • payment_method.tpl
  • shipping_method.tpl
takže je potřeba soubory přejmenovat. Raději ale doporučuji porovnat, protože došlo k drobným změnám ve stylech.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by vlado78 » Mon Mar 12, 2012 8:37 pm

zdravim, v prvom rade vdaka za perfektny modul. s OC (mam verziu 1.5.1.2) len zacinam a toto mi dost ulahcilo pracu. tento modul som trochu upravil a pouzivam to pre dopravu slovenskej posty a ups. chcel by som sa vsak spytat ci niekto neriesil tento problem:

cenu dopravy mi pocita na zaklade vahy (hmotnosti), co je super pretoze k tovarom mam priradenu ich hmotnost. takto mi cenu postovneho vypocita takmer presne. problem je vsak dobierka, pri ktorej sa poplatok realne prepocitava na zaklade vysky dobierkovej sumy. pri sucasnom stave su teda dobierkove poplatky stanovene vylozene orientacne, ak by vsak bolo mozne nastavit pre postovne vahu a zvlast pre dobierku cenu (nakupneho kosika) ako vstupnu hodnotu, tak by postovne + dobierka pocitalo velmi presne. riesil to uz niekto? dik

Newbie

Posts

Joined
Thu Jan 05, 2012 12:22 am

Post by berushka » Mon Mar 12, 2012 9:01 pm

vlado78 wrote:cenu dopravy mi pocita na zaklade vahy (hmotnosti), co je super pretoze k tovarom mam priradenu ich hmotnost. takto mi cenu postovneho vypocita takmer presne. problem je vsak dobierka, pri ktorej sa poplatok realne prepocitava na zaklade vysky dobierkovej sumy. pri sucasnom stave su teda dobierkove poplatky stanovene vylozene orientacne, ak by vsak bolo mozne nastavit pre postovne vahu a zvlast pre dobierku cenu (nakupneho kosika) ako vstupnu hodnotu, tak by postovne + dobierka pocitalo velmi presne. riesil to uz niekto? dik
A zkoušel jsi to? Protože já si myslím (na základě předchozích verzí tohoto modulu - tuhle verzi jsem podrobně nezkoumal) že to takto (cena dobírky na základě ceny objednávky) funguje. Jen si nejsem jist, zda se do výsledné částky započítává cena samotné dobírky.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by hawkey » Mon Mar 12, 2012 9:47 pm

Ano, takto to funguje. Pokud vyberete hmotnost, pak se i dobírka nastavuje podle hmotnosti.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests