Post by Smurv » Tue Aug 09, 2011 1:37 am

Modul dopravy Česká pošta 3.0
Modul je určený pro OpenCart verze 1.5.1.2 (teoreticky měl by fungovat i na starších verzích řady 1.5)

Release candidate 1 - není určeno pro ostré nasazení na živé obchody.

Co je funkční:
  • možnost zadávat vlastní varianty služeb (pro různé zákazníky, země, daňové třídy...)
  • nastavení pro export zásilek (volba reálné služby a reálné dobírky)
  • nastavení cenových rozsahů pro balík a dobírku
  • výpočet ceny dle váhy nebo ceny košíku
  • nastavení pořadí jednotlivých služeb
  • podpora více jazyků (včetně překladu ČJ a AN)
  • modul dobírky
  • úprava pro promítnutí ceny platby (dobírky) do celkové ceny dopravy
  • dokumentace
Plán do budoucí verze:
  • export zásilek
  • import čísel balíků
Známé problémy:
  • nejsou hotové kontroly vstupních polí
  • neaktualizuje se doprava a platba, pokud se zákazník vrátí zpět při objednávce (?!?)
  • při přepnutí jazky administrace nejsou vidět služby uložené pod starým jazykem
Změny od poslední verze:
  • oprava chyby s více jazyky - ruční oprava viz příspěvek 8
Instalace (podrobně v přiloženém manuálu)
1) Nakopírujte soubory
2) Upravte práva pro moduly
3) Nainstalujte moduly - v databázi se vytvoří tabulky
5) Upravte "core" soubory
4) Vložte si služby dle libosti :)

Uvítám, pokud tuto verzi vyzkoušíte, zda vše funguje dle očekávání - zda se nabídka zobrazuje jen dané skupině zákazníků, v dané zemi, že se správně spočítá cena, atd.

Přikládám také nějaké screenshoty z produkce:
Image Image Image Image

Modul Česká pošta pro aktuální verze Opencartu najdete zde http://www.opencartex.com/opencart-shipping
Last edited by Smurv on Fri Aug 12, 2011 6:27 pm, edited 2 times in total.

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by macek314 » Wed Aug 10, 2011 12:11 am

Zdravím,

Stáhnul jsem, nakopíroval jsem, povolil a nainstaloval, ale při editaci modulu a vložení nové služby po vyplnění všech položek a následné snaze o uložení mi to vyhodí tuto hlášku:

Error: Duplicate entry '7' for key 1
Error No: 1062
INSERT INTO cp_custom_service_description SET custom_service_id = '7', language_id = '1', name = 'xcvcx', description = 'vxcvxcv'

češtinu jsem projistotu deaktivoval
OC mám ve verzi 1.5.0.5

Zkoušel jsem to i s údaji z přiložených screenů

Newbie

Posts

Joined
Wed Jul 13, 2011 8:26 pm

Post by mcut » Wed Aug 10, 2011 1:17 pm

Pokud nemas hodne uprav,presel bych na OC 1.5.1.1.
2. Zkopirovat jazykovy soubor i do slozky czech.

OpenCart 1.5.1.2
Image


New member

Posts

Joined
Thu Jan 20, 2011 5:04 am

Post by Smurv » Wed Aug 10, 2011 9:00 pm

macek314 wrote:Zdravím,

Stáhnul jsem, nakopíroval jsem, povolil a nainstaloval, ale při editaci modulu a vložení nové služby po vyplnění všech položek a následné snaze o uložení mi to vyhodí tuto hlášku:

Error: Duplicate entry '7' for key 1
Error No: 1062
INSERT INTO cp_custom_service_description SET custom_service_id = '7', language_id = '1', name = 'xcvcx', description = 'vxcvxcv'

češtinu jsem projistotu deaktivoval
OC mám ve verzi 1.5.0.5

Zkoušel jsem to i s údaji z přiložených screenů
Díval jsem se na tuto chybu na Google a zdá se, že se jedná o něco poněkud mystického - pár lidem se objevila, nikdo neví proč a jak ji opravit :laugh:

Asi by bylo nejlepší, kdybyste v OC modul odinstaloval a poté ještě v databázi ručně smazal tabulky (CP_nazev). Pokud jste používal moji první alfu, tak to možná bude tím. Pak by mělo stačit jen modul znovu nainstalovat (sám natáhne tabulky do databáze) a vyzkoušet, zda je vše v pořádku.

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by macek314 » Wed Aug 10, 2011 9:24 pm

Instalaci modulu jsem provedl přímo na nově nasazenou čistou verzi OC i s databázemi, přidával jsem pouze češťinu, ale tu jsem před samotnou instalací modulu zakázal, žádnou jinou verzi modulu jsem nezkoušel.

Newbie

Posts

Joined
Wed Jul 13, 2011 8:26 pm

Post by Smurv » Wed Aug 10, 2011 9:53 pm

Tak to je zajímavé, bohužel vůbec netuším, čím může být chyba způsobena. Sloupec "custom_service_id" je AUTO_INCREMENT a v kódu se nikde "ručně" neaktualizuje...

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by Smurv » Thu Aug 11, 2011 5:33 pm

Tak a je na světě RC 1 8)

Funkčnost by nyní měla odpovídat starší verzi 2.0 pro OC 1.4.9.x - tedy volba služeb dopravy, volba platby dobírkou včetně zpoplatnění a zobrazení celkové ceny za dopravu na konci objednávky / ve faktuře.

Asi nemusím zmiňovat, že modul je od původního velmi přepsaný, takže nabízí mnohem širší možnosti nastavení a filtrace. Navíc je v modulu připraven základ pro export do podání on-line a pro import čísel balíčků. Těmito funkcemi se budu zabývat, až zase budu mít čas.

Nyní Vás prosím o otestování a nahlášení případných chyb v RC1.

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by m1jd1 » Fri Aug 12, 2011 5:01 am

Dostávám stejnou chybovou hlášku jako kolega:

Error: Duplicate entry ...

Problém nastane tehdy, pokud máte nainstalovány 2 a více jazyků (například anglictinu a češtinu). Pokud anglictinu uplně smažete, modul funguje.

Newbie

Posts

Joined
Fri Jul 29, 2011 4:15 pm

Post by Smurv » Fri Aug 12, 2011 7:00 pm

Díky za nakopnutí, já se předtím domníval, že chyba je v hlavní tabulce a ona je místo toho v tabulce s popisem a názvem. Omylem se mi tam dostalo "AUTO_INCREMENT", byť tam nemá co dělat. V prvním příspěvku jsem aktualizoval soubor s instalací tabulek.


Oprava pro uživatele RC1:

V tabulce "cp_custom_service_description" prosím vypněte volbu AUTO_INCREMENT u sloupce "custom_service_id". V této tabulce žádný sloupec s AUTO_INCREMENT být nemá.

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by macek314 » Mon Aug 22, 2011 3:47 pm

Zdravím,

Potřeboval bych modul upravit tak, byla možnost jak volby osobního odběru tak dobírky. Momentálně pokud si zákazník zvolí jako způsob dopravy osobní odběr tak má v možnosti platby stále možnost placené dobírky české pošty a naopak pokud zvolí dopravu českou poštou, tak se mu zobrazí možnost zaplacení při osobním odběru (neplacenou dobírkou), zákazníci tak samozřejme zvolí dopravu českou poštou s platbou za osobní odběr...

Newbie

Posts

Joined
Wed Jul 13, 2011 8:26 pm

Post by Smurv » Mon Aug 22, 2011 7:03 pm

Díky za připomínku, ale modul takto upravovat nebudu. Uvedu několik důvodů:

1) Tento modul řeší dopravu Českou poštou - osobní odběr je jiná "přeprava" a tudíž by ho měl řešit jiný modul.

2) V modulu je vestavěná kontrola pro dobírku - dobírka je aktivní pouze tehdy, pokud zákazník zvolí dopravu z modulu České pošty. Pokud jsem tedy neudělal chybu, tak by se Vám u osobního odběru dobírka ukázat neměla (samozřejmě pokud neřešíte osobní odběr jako jednu ze služeb v tomto modulu). Toto neplatí, pokud se zákazník vrací v objednávce zpět - toto je ale známá chyba, zatím nevím, jak ji řešit.

3) Nevím, jakou máte zkušenost, ale na mém e-shopu se nestalo ani jednou, že by si člověk (reálný zákazník, který chce nakoupit) zvolil nelogickou kombinaci (např. osobní vyzvednutí a platba na dobírku). Pokud se chceme pustit do filosofické debaty, tak technicky nereálná je pouze výše zmíněná verze - osobní vyzvednutí a platba na dobírku. Zbytek voleb je možný - byť je málo pravděpodobné, že by někdo chtěl zboží poslat poštou a zaplatit na místě, technicky to není problém.

Pokud mi někdo poskytne logiku, jak párování doprava <-> platba řešit, mohu ji do modulu v budoucnu zapracovat. Momentálně se tím však zabývat nehodlám.

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by mcut » Mon Aug 29, 2011 7:47 pm

Narazil jsem na problem,pokud nastavím u zboží nevyžaduje dopravu, tak v objednávce zboží nelze pokračovat z adresy(krok 2) na další krok způsob platby( krok 5).
logu se zobrazí:

Code: Select all

PHP Notice:  Undefined index: shipping_method in /var/www/web5/xxxx.cz/xxxx.cz/catalog/model/payment/czechpost_cod.php on line 6

OpenCart 1.5.1.2
Image


New member

Posts

Joined
Thu Jan 20, 2011 5:04 am

Post by ladavalek » Tue Oct 25, 2011 6:48 pm

Instaloval jsem do verze 1.5.1.3 ale vubec se me pri objednavce zbozi nenabidne ceska posta. Stale hledam problem...

Newbie

Posts

Joined
Tue Oct 25, 2011 6:45 pm

Post by kubbos » Sun Oct 30, 2011 2:05 pm

Smurv velmi děkujeme za ten výborný modul, je to velký krok vpřed.
Verze 1.5.1.3: vsehno funguje, jenom na Internet Explorer 8 nejde ukoncit objednavky (zaregistrovany a nezaregistrovany uzivatel),
mam upraveny soubor: /catalog/model/total/shipping.php:

Code: Select all

<?php
class ModelTotalShipping extends Model {
	public function getTotal(&$total_data, &$total, &$taxes) {
		if ($this->cart->hasShipping() && isset($this->session->data['shipping_method']) && $this->config->get('shipping_status')) {
			$total_data[] = array(
        		'title'      => $this->session->data['shipping_method']['title'] . ':',
        		'text'       => $this->currency->format($this->session->data['shipping_method']['cost']),
        		'value'      => $this->session->data['shipping_method']['cost'],
				'sort_order' => $this->config->get('shipping_sort_order')
			);

			if ($this->session->data['shipping_method']['tax_class_id']) {
				if (!isset($taxes[$this->session->data['shipping_method']['tax_class_id']])) {
					$taxes[$this->session->data['shipping_method']['tax_class_id']] = $this->session->data['shipping_method']['cost'] / 100 * $this->tax->getRate($this->session->data['shipping_method']['tax_class_id']);
				} else {
					$taxes[$this->session->data['shipping_method']['tax_class_id']] += $this->session->data['shipping_method']['cost'] / 100 * $this->tax->getRate($this->session->data['shipping_method']['tax_class_id']);
				}
			}

			$total += $this->session->data['shipping_method']['cost'];
		}
	}
}
?>
pozustale soubory jsou stejne s tym co je v baliku: "CzechPost_3.0_RC2.zip"

Newbie

Posts

Joined
Sun Oct 30, 2011 1:48 pm

Post by rbenes » Tue Nov 01, 2011 1:33 am

Jak provedu hned ten prvni krok, tj, nahrani souboru modulu na server? Jaka je cesta? Muze mi tady k tomu nekdo dat blizsi popis? Jiste nebudu sam, kdo v tomto tape......

Newbie

Posts

Joined
Tue Nov 01, 2011 1:29 am

Post by berushka » Tue Nov 01, 2011 4:00 am

rbenes wrote:Jak provedu hned ten prvni krok, tj, nahrani souboru modulu na server? Jaka je cesta? Muze mi tady k tomu nekdo dat blizsi popis? Jiste nebudu sam, kdo v tomto tape......
nahrání souboru na server už jsi dělal při instalaci OpenCart. jinak se to dělá přes ftp, popř. pokud má poskytovatel webové rozhraní pro ftp.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by psla » Tue Nov 08, 2011 8:13 pm

Zdravím. Mám verzi 1.5.1.3 a modul Česká pošta 3.0 RC2. Při nastavování dobírky v Rozšíření-Doprava se mi stav objednávky vždy uloží jako Cancelled bez ohledu na to, co ve formuláři opravdu nastavím. Nevíte, jak si s tím poradit? Díky!

Newbie

Posts

Joined
Tue Nov 08, 2011 8:10 pm

Post by hawkey » Tue Nov 08, 2011 8:28 pm

Vím, v modulu je chyba.

V souboru admin/controller/shipping/czechpost.php změňte

Code: Select all

if (isset($this->request->post['order_status_id'])) {
			$this->data['order_status_id'] = $this->request->post['order_status_id'];
		} else {
			$this->data['order_status_id'] = $this->config->get('order_status_id'); 
		} 
na

Code: Select all

		if (isset($this->request->post['order_status_id'])) {
			$this->data['order_status_id'] = $this->request->post['order_status_id'];
		} elseif (isset($custom_service_info)) {
			$this->data['order_status_id'] = $custom_service_info['order_status_id'];
		} else {
			$this->data['order_status_id'] = $this->config->get('order_status_id'); 
		}  

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by psla » Tue Nov 08, 2011 9:34 pm

Super, díky!

Newbie

Posts

Joined
Tue Nov 08, 2011 8:10 pm

Post by hawkey » Wed Nov 09, 2011 6:49 pm

Doladil jsem Smurvův skvělý modul, byly tam ještě tři chybičky, najdete ho v prvním příspěvku.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests