Post by jhora » Sun Jun 12, 2011 9:13 pm

Ahoj,

začal jsem se seznamovat s OpenCart. Instaloval jsem na localhost verzi 1.5.0.4 a instalovat jsem češtinu a narazil jsem na problém s typy dopravy a platby - ať v sekcích pro dopravu a platby zapnu a nastavím cokoliv, nedaří se mi dosáhnout toho, abych potom v objednávce v potvrzení objednávky měl částku za dobírku (poštovné, prostě cokoliv). Určitě dělám nějakou triviální chybu, ale díky tomu, že jde o novou verzi, se mi nedaří najít nějaké podklady, ze kterých bych zjistil jakou. Mohl by mě prosím někdo nasměrovat? Jde mi o klasický problém, který tu už byl několikrát - osobní odběr (zadarmo) x dobírka (připočíst peníze) - ale který nevím jak v té nové verzi řešit. Pokoušel jsem se použít paušální sazbu poštovného a osobní převzetí v sekci Platba (zapnul jsem je a u poštovného nastavil částku) a dobírku v sekci Doprava (zapnul jsem ji). Mohl by mě někdo nasměrovat kde bych se dočetl, jak donutit opencart, aby při výběru platby "dobírka" připočetl to poštovné a aby se dalo vybrat osobníá převzetí?

Předem díky za trpělivost a schovívavost k otázce, která tu byla už mnohokrát...

Newbie

Posts

Joined
Sun Jun 12, 2011 8:55 pm

Post by berushka » Mon Jun 13, 2011 2:05 am

jhora wrote:začal jsem se seznamovat s OpenCart. Instaloval jsem na localhost verzi 1.5.0.4 a...
A ve zboží máš nastaveno, že se zboží musí doručit?

Jinak doporučiji použít spíše starší verzi 1.4.9.x, kterou tady (IMO) většina z nás používá. Verze 1.5.0.x je ještě příliš nová - ostatně ještě ani nebyl oficiálně uvolněn upgrade.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by hawkey » Mon Jun 13, 2011 2:30 am

Jestli dobře rozumím, tak chceš zpoplatněnou platbu, což Opencart neumí. Je třeba na to nainstalovat modul - třeba zde na foru Česká pošta.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by jhora » Mon Jun 13, 2011 6:16 pm

Mám nastaveno, že se musí doručit, vliv to nemá žádný.

Každopádně díky za rady, nainstaluju předchozí verzi. Ten modul Česká pošta vypadá velmi slibně, už jsem ho tu okukoval...

Newbie

Posts

Joined
Sun Jun 12, 2011 8:55 pm

Post by mcpoll » Fri Jul 08, 2011 5:43 am

Ale samozřejmě, že to OpenCard umí PAUŠÁLNÍ SAZBA POŠTOVNÉHO, která se připočítá k ceně produktů. Stačí jít v Adminu do ROZŠÍŘENÍ - OBJEDNÁVKOVÁ CENA a tady Instalovat DOPRAVU, pak EDITOVAT a povolit STAV...no a je to :)

Newbie

Posts

Joined
Thu Jul 07, 2011 4:10 pm

Post by hawkey » Fri Jul 08, 2011 2:54 pm

Ne neumí. Opencart v základu umí cenu dopravy, ne cenu platby.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by mcpoll » Fri Jul 08, 2011 3:31 pm

hawkey wrote:Ne neumí. Opencart v základu umí cenu dopravy, ne cenu platby.

No jestli jsis nevšimnul, tak Jhora chtěl tohle: dosáhnout toho, abych potom v objednávce v potvrzení objednávky měl částku za dobírku (poštovné, prostě cokoliv). No a právě tohle řeší můj návrh... Částka za paušální sazbu poštovného se připočítá ke konečné ceně.

Ostatně cena platby - to je zřejmě jenom OpenCardovský výmysl-nesmysl... :)

Newbie

Posts

Joined
Thu Jul 07, 2011 4:10 pm

Post by ripper » Thu Jul 14, 2011 6:11 pm

mcpoll wrote:
hawkey wrote:Ne neumí. Opencart v základu umí cenu dopravy, ne cenu platby.

No jestli jsis nevšimnul, tak Jhora chtěl tohle: dosáhnout toho, abych potom v objednávce v potvrzení objednávky měl částku za dobírku (poštovné, prostě cokoliv). No a právě tohle řeší můj návrh... Částka za paušální sazbu poštovného se připočítá ke konečné ceně.

Ostatně cena platby - to je zřejmě jenom OpenCardovský výmysl-nesmysl... :)
Ale paušální sazba poštovného se použije vždy - tedy supr, když je to dobírka, ale už míň supr, když to dobírka není...

New member

Posts

Joined
Wed Jul 06, 2011 4:37 am

Post by hawkey » Fri Jul 15, 2011 4:48 pm

Ano, přesně tak. Řeší to modul Česká pošta.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by ripper » Fri Jul 15, 2011 8:23 pm

hawkey wrote:Ano, přesně tak. Řeší to modul Česká pošta.
Ale na OC 1.5 zatím není. :-\ Auuu já už bych to chtěl.

New member

Posts

Joined
Wed Jul 06, 2011 4:37 am

Post by Smurv » Fri Jul 15, 2011 9:02 pm

Základní funkčnost už je hotová, hned jak to půjde tak sem hodím "betaverzi". Dneska odjíždíme na svatební cestu, takže prosím buďte trpěliví a počkejte týden ;)

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by ripper » Sat Jul 16, 2011 3:57 am

Smurv wrote:Základní funkčnost už je hotová, hned jak to půjde tak sem hodím "betaverzi". Dneska odjíždíme na svatební cestu, takže prosím buďte trpěliví a počkejte týden ;)
Tak to je super. Užijte si to. ;)

New member

Posts

Joined
Wed Jul 06, 2011 4:37 am

Post by ripper » Thu Jul 21, 2011 4:20 am

Smurv wrote:Základní funkčnost už je hotová, hned jak to půjde tak sem hodím "betaverzi". Dneska odjíždíme na svatební cestu, takže prosím buďte trpěliví a počkejte týden ;)
Už je venku OC 1.5.1 tak by to chtělo,aby to pasovalo už na ni ;)

New member

Posts

Joined
Wed Jul 06, 2011 4:37 am

Post by Smurv » Thu Jul 28, 2011 8:47 pm

Nazdar,

omlouvám se, že se ozývám tak pozdě, ale nějak nic nestíhám Za týden bohužel práce nezmizela, naopak se nakupila :laugh:

Jelikož vím, jak se ripper těší na modul, tak sem posílám alespoň to, co jsem dosud udělal. Berte to prosím jako takové preview toho, co by měla finální verze umět. Zatím je funkční pouze základ - tzn. zákazníkům se to zobrazí a uloží se to do objednávky. Administrace je však již téměř finální, mělo by tam být všechno, co by měla finální verze umět.

Jelikož se jedná o alfaverzi, tak tam není dokumentace ani návod k instalaci. Kdo tomu nerozumí, ať se do toho zatím nepouští!

Pro instalaci jsou potřeba dvě věci - nakopírovat soubory a přidat tabulky do databáze. Tabulky jsou v externím souboru, je potřeba je naimportovat v phpmyadmin nebo v nějakém podobném nástroji. Samozřejmě je také nutné upravit práva, jako u každého jiného modulu.

Modul zatím obsahuje pouze "anglický" jazyk (složku english) - pokud potřebujete, nakopírujte si soubory do složky czech.

Co se týká administrace - velkou změnou je to, že v samotném modulu si můžete navolit kolik služeb dopravy jen chcete. Tzn. můžete mít několik doporučených balíčků, za různou cenu, pro různé skupiny uživatelů, atd. Část věcí v nastavení bude sloužit pro export do Podání on-line České pošty, takže se zatím nikde nepromítají. Jak jsem psal na začátku, jedná se o preview, co by modul měl ve finální verzi umět.

Modul zatím neobsahuje dobírku, ani celkové poštovné!

Modul jsem vyvíjel na verzi 1.5.0, jelikož jsem však zatím neupravoval žádné core soubory, tak by snad mělo vše fungovat.

Ocením připomínky, nalezené bugy a další pomoc při vývoji :)

Attachments

Alfa verze - pouze pro testování!


Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by petrstanislav » Fri Sep 23, 2011 11:45 pm

držim palce při vývoji, strašně by se mi to taky hodilo, myslim že by si to většina lidí představovala podobně a věřím, že máte potřebné znalosti narozdíl od nás ostatních.

Doprava:
-----------------------------------------------------------------------------------
Česká pošta:
- doporučený balíček (cena A1) - (do 2-3 dnů)
- obchodní balík (cena A2) - (do 3-4 dnů)
- cenný balík (cena A3) - (do 3- 4 dnů)
atd... (možnost je přidávat jako zaškrtávací tlačítko)

PPL Služba
- zásilka (cena B1) - (do 3-4 dnů)
- doporučený (cena B2) - (do 2-3 dnů)
atd... (možnost je přidávat jako zaškrtávací tlačítko)

Plus možnost přidávat další nabídky s podobným výpisem... (jako třeba přidat GLS nebo podobné) -- vždy si zadáte název služby, podkategorii služby a cenu podkategorie služby...
-----------------------------------------------------------------------------------

Platba:
-----------------------------------------------------------------------------------
- Na dobírku (cena X2)
- Platba přes účet (cena X3)


Součet a potvrzení objednávky
-----------------------------------------------------------------------------------
id_doprava cena A1 or A2 ... or Ax OR B1 or B2 ... or Bx apod...
id_platba cena X1 or X2 ... or Xx
id_soucet = id_doprava + id_platba

kde id_platba muze obsahovat nulu, kódování v UTF-8

Když by se Vám něco takového podařilo, myslím, že bychom se mohli domluvit i na nějakém finančním vyrovnání. Případně výměnu linků na určitou dobu, nebo něco jiného... :)

Děkuji Vám za Váš čas a případnou ochotu :)

http://hry-a-deskovky.cz/

Newbie

Posts

Joined
Fri Sep 23, 2011 11:27 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 128 guests