Post by Smurv » Fri Jun 03, 2011 7:41 pm

Nazdar,

potřeboval bych poměrně urgentně radu. Stala se mi věc, kterou nedokážu pochopit. Z OpenCartu si přímo tisknu faktury, které předávám naší účetní. Před tiskem jsem vždy použil tlačítko "Generovat", aby se na fakturu vytvořilo jedinečné číslo v řadě. Vše se zdálo že funguje, takže jsem to blíže nezkoumal. Nyní se mi ozvala účetní, že mi chybí některé faktury v řadě - např. 56, 58, 59 a potom zase 98, 111, 112. Jenže já tyhle faktury nemám - míním tím, že v databázi tyhle čísla prostě chybí (tzn. mám řadu 1, 2, ... 55, pak 57, pak 60, 61, ...). Zajímavé také je, že mezi fakturami 55 a 57 není žádná nová objednávka - order_id na sebe navazují a není mezi nimi mezera. Rozhodně jsem žádné objednávky ručně z databáze nemazal (když už jsem dělal testovací objednávky, tak jsem u nich negeneroval číslo faktury).

Nestalo se někomu něco podobného? Já absolutně nevím, v čem může být problém :,(

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by hawkey » Sat Jun 04, 2011 12:28 am

Ano, setkal jsem se s tím jednou. Ta Ajaxová funkce pro generaci ID není šťastně napsaná a dvojklikem může přiřadit dvě čísla jedné objednávce.

Zkus v admin/view/template/sale/order_form.tpl

změnit

Code: Select all

		complete: function() {
			$('#generate_button').attr('disabled', '');
		},
na

Code: Select all

		complete: function() {
			$('#generate_button').attr('disabled', 'disabled');
		},
nebo změnit ten fadout ze slow na okamžitě. Po dobu fadeout je totiž button opět aktivní.

Code: Select all

				$('#generate_button').fadeOut('slow', function() {

Ale netestoval jsem.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by Smurv » Thu Jun 09, 2011 3:49 pm

Omlouvám se za delší odmlku - samozřejmě jsi měl pravdu! Buď jsem otevřel fakturu ve více oknech nebo kliknul na tlačítko dvakrát, každopádně se mi tam dostala prázdná místa. Škoda, že při generování ta funkce nekontroluje, zda již objednávka invoice id nemá...

Díky za pomoc!

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 85 guests