Post by minno » Sun Jan 09, 2011 4:54 pm

Dobry den,

pri nastaveni variantov pri produkte a k nim prisluchajucim cenam by sa mala zmena ceny prejavovat dynamicky, k zakladnej cene sa pripocita resp. odpocita nastavena hodnota (rozdiel) variantu. Mam instalovany OpenCart 1.4.9.3, ale tato funkcia mi tam akosi nefunguje, viete poradit, kde je zrada?

napr. produkt kytice
- velkost S 10 EUR (zakladna cena)
- velkost L +5 EUR (k zakladnej cene)
- velkost XL +10 EUR (k zakladnej cene)

na tejto stranke to funguje spolahlivo
http://www.floristinboston.com/shop/ind ... uct_id=164
zmenite variant, dynamicky sa zmeni aj cena

mne to na mojej testovacej stranke nefunguje
http://ocart.wolfert.sk/index.php?route ... duct_id=49

Dakujem za radu
p.

Newbie

Posts

Joined
Sun Jan 09, 2011 4:36 pm

Post by hawkey » Sun Jan 09, 2011 5:23 pm

Na té stránce, kde to funguje, je to doděláno přes jQuery. OpenCart toto standardně nemá, musíte si to doprogramovat nebo sehnat někoho kdo vám to udělá. Pokud nikoho neseženete a jste smířený s tím, že za to něco málo zaplatíte, pošlete mi zprávu.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by minno » Sun Jan 09, 2011 7:22 pm

zdravim,

dakujem za info. preco je potom tato moznost v standartnej instalacii, ked ju nie je mozne pouzit, resp. je mozne len v admine nastavit.
Takze je potrebnetu funkciu doprogramovat, ci staci pripravene to je a staci prilinkovat jQuery?

Inak tato funkcia je popisana aj v dokumentacii, preco je teda potrebne ju doprogramovat?
http://www.opencart.com/index.php?route ... &path=9_61

Newbie

Posts

Joined
Sun Jan 09, 2011 4:36 pm

Post by hawkey » Sun Jan 09, 2011 10:10 pm

Ale ona se používá, jen ne tak dynamicky jako na tom webu. Na stránce produktu se sice ceny nezmění, ale když si nějakou možnost zvolíte a dáte do košíku, tak se to započítá.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by minno » Sun Jan 09, 2011 11:00 pm

ano, ten efekt je sice pekny, ale stacila by aj standartna funkcnost a to je to co nefunguje. mozno som sa vyjadril nie celkom presne - neslo o efeket, ale funkcnost.

po vybere variantu a vlozeni do kosika sa k vybranemu tovaru priradi cena vo vyske priplatku, teda nie zaklad + priplatok.
riesenim by mohlo byt, ze sa stanovi cena pre kazdy variant zvlast, len mi neda preco to nefunguje spravne, mozno je tam nejaka chyba v kode.

p.

Newbie

Posts

Joined
Sun Jan 09, 2011 4:36 pm

Post by minno » Sun Jan 09, 2011 11:37 pm

tak uz to ide, vymazal som ten produkt a vytvoril ho znovu a uz to funguje spravne.
predpokladal som, ze to bolo zapricinene nastavenim parametra "odcitanie skladom", a na sklade som mal 1ks, ale nepotvrdilo sa

Newbie

Posts

Joined
Sun Jan 09, 2011 4:36 pm

Post by minno » Thu Feb 17, 2011 2:31 am

zdravim,

poradi niekto, ci vobec a ako je mozne v opencart 1.4.9.3 urobit zmenu, tak aby pri variantoch produktov sa miesto ceny, o ktoru je dany variant drahsi resp. lacnejsi od ceny rodicovskeho produktu, uvadzala priamo realna cena za ten ktory variant?
je to zlozita zmena, alebo je mozne tuto zmenu uskutocnit pomerne jednoduchou upravou zdrajoveho kodu?

dakujem

Newbie

Posts

Joined
Sun Jan 09, 2011 4:36 pm

Post by Smurv » Thu Feb 17, 2011 9:07 pm

Nazdar,

já jsem se o podobnou změnu snažil, ale nepodařilo se mi řešení odladit. OpenCart zkrátka počítá s tím, že cena varianty přijde ve tvaru + nebo - nějaká cena od základu. Je pravda, že jsem zatím neměl možnost se tím důkladně zaobírat, ale domnívám se, že se nejedná o jednoduchou změnu.

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by hawkey » Thu Feb 17, 2011 9:25 pm

Samozřejmě se to dá udělat, stejně jako prakticky cokoliv, ovšem jak píše Smurv, není to zrovna hračka, cena se řeší na mnoha místech - v katalogu, v košíku, v objednávce, v adminu atd, takže změnit to všude by zabralo spoustu hodin.

Šlo by udělat, že by se stále zadávala v adminu cena varianty + /- , ale přímo na stránce produktu by se u variant ukazovala cena plná.
Ale po přidání do košíku by se to stejně zobrazilo jako dříve, takže by to bylo matoucí.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by Smurv » Thu Feb 17, 2011 10:00 pm

Pokud si dobře vzpomínám, tak v košíku a objednávce se již zobrazuje cena za produkt přepočítaná. Úpravu pak stačilo udělat pouze při zobrazování na stránce / v administraci a v košíku, kde se cena přepočítává.

Nejhlavnější problém spočívá ve výpočtu ceny v případě více variant - např. mám bílé triko velikosti S za 100,- Kč a varianty žlutá barva za +20, zelená za +30, XL za +40 a XXL za +50. Pokud tedy chci zelené XXL triko, cena bude 100 + 30 + 50, neboli 180,-Kč.

Logika OpenCart to udělá jednoduše - projde zvolené varianty a sečte výslednou částku (v našem případě 30 + 50) a na konci ji přičte k ceně základního produktu. Jak toto ale řešit, pokud jedna varianta mám "plnou cenu"? Já to zkoušel řešit tak, že se cena takové varianty napsala jako "cena varianty" - "cena základního produktu". Bohužel mi to však příliš dobře nefungovalo. Neměl jsem ale možnost to důkladněji testovat...

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 177 guests