Post by ppmodeshop » Thu May 21, 2015 6:59 pm

Dobrý den, realizuji pro klienta s kamennými prodejnami internetový obchod postavený na open source řešení Opencart 2.0 a rád bych si ujasnil informace, týkající se propojení prodejen a internetového obchodu.

Klient v současné době provozuje 2 kamenné prodejny a má pokladní/skladový systém WinShop Std. http://www.pokladny.com/pokladni-a-s...m-winshop-std/

Mým cílem je propojení eshopu s těmito dvěma prodejnami tak, aby byly skladové informace synchronizovány oběma směry, tzn. pokud se prodá něco na e-shopu prodavačky uvidí ve skladovém systému, že jeden kus ubyl, to samé obráceně. Pokud si zákazník něco koupí na prodejně, musí se to projevit na eshopu.

Ze strany Winshopu jsem zjistil, že mají modul, zajišťující obousměrnou datovou komunikaci s internetovým obchodem. Posílá se pouze změnový soubor, tzn. pouze položky u kterých došlo ke změně pohybu. Soubory jsou odesílány v pravidelných intervalech, případně při každé změně stavu. Je nutné vycházet ze zaslaných vzorů komunikačních souborů (xml, csv).

Pokud to správně chápu, klient má veškeré zboží z kamenných prodejen již registrováno ve svém pokladním systému Winshop. Věřím, že by bylo zbytečné celou databázi produktů vytvářet znovu v Opencartu. Nicméně nedovedu si nyní představit, jak tyto dva sklady spojit do jednoho. Myslím si, že každý sklad ať už je to pokladna Winshop nebo Opencart má odlišné parametry.

V příloze najdete popis komunikačního modulu a vzorové soubory.

Byl bych moc rád, za jakékoliv nasměrování a případnou radu.

Newbie

Posts

Joined
Thu May 21, 2015 5:56 pm

Post by CZechBoY » Thu May 28, 2015 4:57 pm

Zdravím,
v eshopu je potřeba napárovat produkty ze skladu a vždycky jim změnit sloupeček `quantity` (počet položek na skladě).
Ideální párování je podle EANu nebo něčeho podobného unikátní.

Mass update product descriptions/Hromadná změna popisků zboží


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Mon Mar 19, 2012 1:39 am
Location - Europe, Czech republic; Hradec Králové, Brno
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests