Post by Urna » Sun Nov 23, 2014 12:42 am

Ahoj,
s OpenCartem začínám a sháním nějaká rozšíření do začátku. Na extensions webu jich je dost, bohužel většina nemá demo a popis s náhledem je kolikrát nic neříkající. Už jsem takhle zbytečně vyhodil pár stovek.

Není to o tom, že bych byl líný hledat, to jsem už udělal a většinou našel spoustu modulů, které mé požadavky splňují. Můj problém spočívá v tom, že zbytečně kupuji rozšíření, které spolu nekomunikují nebo se navzájem ovlivňují. Typický příklad je onepage košík a modul, který zajišťuje konverze. Jako další příklad mohu uvést Admin Enhanced Pro po instalaci tohoto rozšíření se samotného OpenCartu moc nezbude a už s tím nic jiného nefunguje (funkčně je ale super) ...

Proto bych rád bych poprosil zkušené uživatele o pár tipů na rozšíření, které samy používají a vědí, že fungují.

1. Hromadné nahrávání obrázků
Vkládání obrázku po jednom je hrozně neproduktivní. Extensions web je plný rozšíření, které to řeší, ale který zvolit?

2. Ruční řazení produktu
Spousta redakčních systému již podporuje "drag end drop". V OpenCartu musím každý produkt/kategorii otevřít a ručně přepsat číslo. Nedovedu si představit, že něco podobného dělám u 100 produktů. Rozšíření, který by toto umělo jsem nenašel.

3. Nastavení pošty a dopravy
Asi nejlepší rozšíření, které jsem zatím vyzkoušel je koupený Multishipping Czech Sháním nějaký univerzální modul, přes který jednoduše "naklikám" všechny různé varianty dopravy. Všechno co jsem zatím našel je hrozně specializované. I na obyčejnou volbu "osobní převzetí" jsem musel hledat speciální modul, který mi ani moc nevyhovuje.

Sháním modul do kterého vložím jednoduše volbu "Platba hotově" nebo "převzetí na prodejně". Nic jiného to umět nemusí.

4. Vytváření a skrytí uživatelských polí.
Zde bych potřeboval opět nějaký univerzální modul, který mi umožní přidat IČ, DIČ atd. Dále bych zase chtěl skrýt výběr kraje.

5. Editace odesílaných emailů.
Potřeboval bych nějakým způsobem jednoduše editovat automatické emaily, které systém posílá. Například po registraci nebo změně stavu objednávky.

6. Rychlá editace produktu
Tohle je asi hloupost, ale nevíte o rozšíření, které by v administraci ve výpisu produktů přidalo odkaz jménu produktu, tak aby nebylo nutné klikat na editovat? Zdá se mi to tak mnohem intuitivnější.

Pokud byste měly další typy na rozšíření do začátku budu za ně rád.

Na závěr bych se ještě rád zeptal, zda mám eshop stavět na verzi 1.5 nebo 2.0.

Mnohokrát děkuji.
Last edited by Urna on Sun Nov 23, 2014 6:22 am, edited 1 time in total.

Newbie

Post by Flashback87 » Sun Nov 23, 2014 1:07 am

Ahoj,

pro ten 3. bod jsem si koupil X-Shipping PRO.

Prijde mi celkem dobry a jednoduchy :) Ale jeho hlavni ucel je asi v tom, ze umi rozlisovat urcity typ dopravy jen pro vybrane produkty, kategorie...proto jsem si ho koupil ja.

Takze mozna najdes neco levnejsiho a jednodussiho. Jinak je to dobry a fungoval i na custom sablone.

New member

Post by fsoft » Sun Nov 23, 2014 5:09 am

zdravím,

jako hromadné nahrávání obrázků používám total commander :)

Nejdřív si vše nahraju do složky images/data/moje_slozka a pak si již při přidání produktů vybírám obrázky.

Pavel.

http://svetposteli.com

Active Member

Post by Urna » Sun Nov 23, 2014 5:42 pm

Děkuji za reakce. Snad se ještě někdo přidá, věřím že spousta dalších začátečníků řeší stejné problémy.

Newbie

Post by Urna » Fri Dec 19, 2014 6:27 pm

Nikdo další neporadí?

Děkuji.

Newbie

Post by jakuba » Sat Dec 20, 2014 1:35 am

1. hledat v extensions
2. heldat v extensions - hodně individuální funkce, pravděpodobně nenajdete
3. modul CzechPostPlus
4. IC DIC je nastavení zák. skupiny, kraj je modul v extensions, hledat pod "fax zone"
5. nutná pevná úprava v kódu
6. "odkaz jménu produktu" ? v extensions jsou na změnu názvu, ceny a množství. Na seo adresu budete muset hledat hodně individuálně, pravděpodobně nenajdete.

Active Member

Location - CZ-Prague