Post by be_creative » Tue Oct 28, 2014 4:59 pm

Dobrý deň,

mám v OC taký problém že mám produkt napríklad v dvoch kategoriach.Napr v kategóriach - Tenisky,Outdoor. Produkt sa volá Boty do lesa. Mám vlastné SEO url aj pre produkt aj pre kategorie. Keď som na homepage - mám tam random produkty ked kliknem na produkt Boty do lesa hodí ma to do URL - mojweb.sk/boty-do-lesa, ked kliknem na kat. Outdoor a kliknem na Boty do lesa hodi ma to na URL- mojweb.sk/outdoor/boty-do-lesa, ked kliknem na kat. Tenisky a dam Boty do lesa hodi ma to na url- mojweb.sk/tenisky/boty-do-lesa. Nedá sa to spraviť tak aby mal jeden produkt jeden link a nerobilo mi ich to takto zbytočne vela? Pretože z hladiska SEO to je dosť dosť zlé.

Za odpovede vopred dakujem, becreative.

Newbie

Post by CZechBoY » Tue Oct 28, 2014 11:59 pm

Zdravím,
však kanonická url je stejná tak kde je problém?

Mass update product descriptions/Hromadná změna popisků zboží

Active Member

Location - Europe, Czech republic; Hradec Králové, Brno

Post by be_creative » Wed Oct 29, 2014 3:00 pm

mne to príde ako chyba, že to robí takto .. jeden produkt = jedna url by bolo najlepšie... taktiež by som sa chcel spytat k tomu ze mam v google a vsade zaindexovane podla stareho webu www.mojweb.sk/boty/boty-do-lesa/ a teraz to mam www.mojweb.sk/boty/boty-do-lesa , cital som si o lomitkach na konci nejake clanky a taktiez to vraj nieje dobre.. taktiez tie kanonicke linky mi pridu divne ze oc robi aj 10 roznych URL ako spozna system ze www.mojweb.sk/boty/boty-do-lesa je hlavna url a ostatne pre mna niesu take dolezite ? pretoze kebye to mam robit pri kazdej kategorii samostatne nedoklikal by som sa .. :)

Newbie

Post by hawkey » Wed Oct 29, 2014 8:04 pm

To je věc názoru, jestli je to chyba. Já to někde odstraňuju, protože to klienti chtějí a jinde zase chtějí mít v URL i adresy.

Systém to pozná právě podle té kanonické adresy, ta udává tu správnou.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart

Active Member

Location - Olomouc, Czech Republic, Europe