Post by berushka » Thu Mar 18, 2010 2:29 am

Ahoj, začínají se mi množit nesmyslní zákazníci (např. hjkl hjkl), někteří dokonce i pořídí objednávku. U vyložených nesmyslů to rovnou smažu. Ale mohou se vyskytnout údaje vypadající věrohodně. Existují nějaké mechanismy které by pomohly? Např. alespoň potvrzení vlastnictví emailu?

Napadlo mě ještě kontrola jména oproti databázi jmen a příjmení, souhlasící PSČ a město, existence adresy v daném městě, délka telefonního čísla a pod.?

berushka .::: Hot Wheels Shop

Active Member

Location - Czech Republic

Post by Jendis » Thu Mar 18, 2010 7:38 pm

Ahoj, zkus toto:
-----------------------------------------------------------
if (ereg('^[^@]@[^@]+[.][a-zA-Z]+$', $mail))
//OK
else
//bad mail
vyloučíš vyložené nesmysly.
Jendis

Newbie

Post by jafrus » Thu Mar 18, 2010 8:34 pm

Ahoj, tusim ze plane registrace a obj. ustanou, az si vsichni odzkousi ten tvuj modul pro dopravu cekou postou co jsi zde zerejnil ;-) Diky za neho, je fajn.

Newbie

Post by Pot'a » Fri Mar 19, 2010 12:22 am

Jendis wrote:Ahoj, zkus toto:
if (ereg('^[^@]@[^@]+[.][a-zA-Z]+$', $mail))
//OK
else
//bad mail
vyloučíš vyložené nesmysly.
Jendis
Promiň, ale co to má být? Tímhle regexem validuješ pouze emailovou adresu a to ještě poněkud děsně.

Podívej se např. do /catalog/controller/account/create.php, tam je regex mnohem kvalitnější. Nicméně, na to se přeci berushka vůbec neptal.

Čeština (v1.3.x, v1.4.x) | IČ a DIČ zákazníka (v1.3.x, v1.4.x) | XML feed zbozi.cz

Active Member

Location - Prague [CZE]

Post by Pot'a » Fri Mar 19, 2010 12:25 am

berushka wrote:Ahoj, začínají se mi množit nesmyslní zákazníci (např. hjkl hjkl), někteří dokonce i pořídí objednávku. U vyložených nesmyslů to rovnou smažu. Ale mohou se vyskytnout údaje vypadající věrohodně. Existují nějaké mechanismy které by pomohly? Např. alespoň potvrzení vlastnictví emailu?

Napadlo mě ještě kontrola jména oproti databázi jmen a příjmení, souhlasící PSČ a město, existence adresy v daném městě, délka telefonního čísla a pod.?
Ahoj, pokud vím, tak nic takového neexistuje. Já to však řeším obchodními podmínkami, nesmysl = automatické zrušení objednávky.

Fyzické a právnické osoby ověřeju v aresu, ručně.

Čeština (v1.3.x, v1.4.x) | IČ a DIČ zákazníka (v1.3.x, v1.4.x) | XML feed zbozi.cz

Active Member

Location - Prague [CZE]

Post by berushka » Fri Mar 19, 2010 2:44 am

Pot'a wrote:Ahoj, pokud vím, tak nic takového neexistuje. Já to však řeším obchodními podmínkami, nesmysl = automatické zrušení objednávky.
Fyzické a právnické osoby ověřeju v aresu, ručně.
Kromě vyložených nesmyslů hjkl@hjkl.cz (k čemuž mi regulární výraz nepomůže) se mi však i stalo, že byl v emailové adrese překlep (nspoje->napoje). Ostatní údaje ale vypadaly validně, takže stačilo zaslat SMS a bylo to vyřešené. Doménu emailu pak lze ověřit whois službou.

Zatím jsem zjistil, že OpenCart umí u emailové adresy vyžádat potvrzení registrace administrátorem. Zkusím prozkoumat, zda by tento mechanismus nešel upravit tak, aby k potvrzení došlo na základě toho odkazu v emailu.

Pot'a tady psal o ARESu, ale většina mých zákazníků jsou jen fyzické osoby. Nicméně napadlo mne alespoň ověřit adresu u MPSV.cz.

Holt to zatím budu muset dělat všechno ručně :-(

Active Member

Post by berushka » Sat Mar 20, 2010 2:37 pm

berushka wrote:Kromě vyložených nesmyslů hjkl@hjkl.cz (k čemuž mi regulární výraz nepomůže) se mi však i stalo, že byl v emailové adrese překlep (nspoje->napoje). Ostatní údaje ale vypadaly validně, takže stačilo zaslat SMS a bylo to vyřešené. Doménu emailu pak lze ověřit whois službou.
Napadlo mne, zda by to nešlo vyřešit jednodušeji - nelze nějakým způsobem zajistit, aby se mi registrační email, který nelze doručit, vrátil - stejně jako se mi vrátí když ho pošlu z mého gmailu?

Active Member