Post by berushka » Mon Oct 04, 2010 12:45 am

Smurv wrote:Zákazník tedy v prvním kroku volí dopravu (s cenou za dopravu), v druhém kroku dobírku (s cenou za dobírku) a ve konečném souhrnu se mu poté zobrazí cena za "Poštovné", kde je suma obou částek. Moduly na sobě nejsou závislé, je tedy možné využít dobírku i pro jiné druhy dopravy a "Poštovné" pro další druhy plateb (ty ale bude nutné editovat).
A pro jakou verzi OpenCart to je?

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by Dana » Mon Oct 04, 2010 2:26 am

Smurv to testoval na verzi 1.4.9, já potvrzuji funkčnost na verzi 1.4.9.1 a moc děkuju! :)

User avatar
New member

Posts

Joined
Tue Jun 29, 2010 8:13 pm

Post by hawkey » Mon Oct 04, 2010 8:19 am

Smurv wrote:Zdravím všechny,

s modulem České pošty jsem řešil problém - většina zákazníků si instinktivně volila levnější poštovné (Cenný balík namísto Cenný balík + Dobírka) a dobírku volili až v kroku platba (kde nebyla zpoplatněna). Dovolil jsem si proto vytvořit ucelený balík tří modulů - upravený modul dopravy, modul platby a modul 'celkové ceny'.

Smurv
Díky, dobrá práce, něco podobného jsem měl v úmyslu dodělat a ušetřil jste mi práci.

Otestoval jsem to na 1.4.7 a zdá se že vše funguje s jednou vyjímkou. V závěrečném zhodnocení objednávky se mi nepřipočítá cena platby dobírka, ale pouze dopravy dobírka. Je to tou starší verzí 1.4.7 nebo jste to do modulu nedodal? U vás na webu to totiž funguje správně, jak vidím.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by Smurv » Mon Oct 04, 2010 6:20 pm

Otestoval jsem to na 1.4.7 a zdá se že vše funguje s jednou vyjímkou. V závěrečném zhodnocení objednávky se mi nepřipočítá cena platby dobírka, ale pouze dopravy dobírka. Je to tou starší verzí 1.4.7 nebo jste to do modulu nedodal? U vás na webu to totiž funguje správně, jak vidím.
Jen pro jistotu se na úvod zeptám, zda máte zapnutý můj modul celkové ceny "Poštovné (Česká pošta)", který je v balíku? V původním modulu celkové ceny "Doprava" jsem změny nědělal, tam se promítá pouze cena za dopravu (na svém e-shopu jej mám vypnutý).

Pokud ano, tak se patrně bude jednat změnu mezi verzemi 1.4.7 a 1.4.9 ve zpracování plateb. Já začínal testovací e-shop na 1.4.8, ostrý jsem pak nasazoval na 1.4.9, takže nemám s nižšími verzemi žádnou zkušenost.

U 1.4.9 funguje systém následovně - při zpracování dopravy se vytvoří v globálních proměných pole s informacemi o dopravě, kde je i cena. Při zpracování platby se vytvoří v globálních proměných pole s informacemi o platbě, kde však cena udaná není (standardní moduly na to nejsou stavěné). Já tedy u svého modulu platby přidal do pole s proměnnými i cenu. Tu poté využívám v šabloně plateb (při výpisu) a v modulu celkové platby. V modulu celkové platby je podmínka, že pokud platba nemá nastavenu cenu, tak se vezme pouze cena za dopravu (aby modul fungoval i se standardními moduly platby).

Při pátrání po chybě bych se tedy zaměřil na to, zda se cena správně ukoží do globálních proměných. Tak mne napadá, při volbě platby se Vám u dobírky cena zobrazí (a je správná)?

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by hawkey » Wed Oct 06, 2010 4:04 am

Smurv wrote:
Jen pro jistotu se na úvod zeptám, zda máte zapnutý můj modul celkové ceny "Poštovné (Česká pošta)", který je v balíku? V původním modulu celkové ceny "Doprava" jsem změny nědělal, tam se promítá pouze cena za dopravu (na svém e-shopu jej mám vypnutý).
Tak už je to jasné. Celkovou cenu jsem zapnutou neměl, protože pak se mi doprava dublovala.
Nenapadlo mne, že je třeba původní Celkovou cenu doprava vypnout a že váš modul toto řeší pro všechny typy dopravného.
Takže vaše celková cena zapnuta, původní celková cena doprava vypnuta a vše ok. Hlásím tedy funkčnost i na 1.4.7

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by tandy » Wed Oct 06, 2010 5:19 am

Díky modul vypadá skvěle, ale nepodařilo se mi ho uložit.
Mám Verzi 1.4.9.
1) Překopírovano - OK
2) V Dopravě - Česká pošta - Instalovat - OK
3) Edituju, zaškrtám, Status zvolím - Povoleno, Sort order - 1 -OK
4) Zvolím Uložit a vrátí se mi administrace na výchozí stránku, hodnoty nejsou uloženy :-(

Nějaký nápad kde hledat problém?

Díky

Newbie

Posts

Joined
Wed Oct 06, 2010 5:13 am

Post by Smurv » Wed Oct 06, 2010 3:19 pm

Nepoužíval jste dřív původní modul Česká pošta? Pokud ano, tak bych ho doporučoval před instalací mého modulu odinstalovat (včetně smázání souborů). Některé proměné zůstaly stejné a tak se to možná původním modulem přepisuje...

Asi bych zkusil ještě jednou soubory nakopírovat a nainstalovat modul znovu. Pak by bylo dobré se podívat do databáze, zda jsou v tabulce "settings" řádky obsahující ve sloupci "group" prvek "ceska_posta". To jsou nastavení dopravy Česká pošta (pak by tam jestě měly být řádky "ceska_posta_dobirka" a "ceska_posta_suma", ta se ale týkají ostatních modulů).

Pokud tam sloupce budou, tak bych ještě vyzkoušel, zda se po uložení nastavení jejich hodnoty přepíšou.

Dle výsledku šetření pak budeme dále pokračovat v pátrání ;D

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by PetrX » Wed Oct 20, 2010 5:01 pm

díky za novou verzi České pošty. Narazil jsem na problém, že když zadám GEO zónu ČR tak se mi nezobrazí Dobírka, ale když dám všechny zóny tak je OK. Nevíte kde by mohl být problém? Nemůže to souviset s tím, že jsem dříve měl dobírku jako cod?

SLAVNÉ ČAJE ČÍNY


New member

Posts

Joined
Mon Jun 07, 2010 8:23 pm

Post by PetrX » Wed Oct 20, 2010 5:10 pm

Tak jsem na to přišel ;) . V souboru ceska_posta_dobirka.php je potřeba přepsat na řádku 7 pis_geo_zone_id na ceska_posta_dobirka_geo_zone_id

SLAVNÉ ČAJE ČÍNY


New member

Posts

Joined
Mon Jun 07, 2010 8:23 pm

Post by tandy » Sat Oct 30, 2010 4:39 am

Smurv wrote:Nepoužíval jste dřív původní modul Česká pošta? Pokud ano, tak bych ho doporučoval před instalací mého modulu odinstalovat (včetně smázání souborů). Některé proměné zůstaly stejné a tak se to možná původním modulem přepisuje...

Asi bych zkusil ještě jednou soubory nakopírovat a nainstalovat modul znovu. Pak by bylo dobré se podívat do databáze, zda jsou v tabulce "settings" řádky obsahující ve sloupci "group" prvek "ceska_posta". To jsou nastavení dopravy Česká pošta (pak by tam jestě měly být řádky "ceska_posta_dobirka" a "ceska_posta_suma", ta se ale týkají ostatních modulů).

Pokud tam sloupce budou, tak bych ještě vyzkoušel, zda se po uložení nastavení jejich hodnoty přepíšou.

Dle výsledku šetření pak budeme dále pokračovat v pátrání ;D
Ee, mám ho na webu poprvé.
Stáhnul jsem ho znova z adresy http://www.opencart.com/index.php?route ... oad_id=685

Stav databáze v tabulce "settings" je špatný, žádná položka obsahující "Ceska_posta". V administraci modul dopravy vidím a můžu Instalovat/Odinstalovat i editovat, ale uložení se už neprovede....

Díky za nápady

Newbie

Posts

Joined
Wed Oct 06, 2010 5:13 am

Post by tandy » Sat Oct 30, 2010 4:53 am

tandy wrote:
Smurv wrote:Nepoužíval jste dřív původní modul Česká pošta? Pokud ano, tak bych ho doporučoval před instalací mého modulu odinstalovat (včetně smázání souborů). Některé proměné zůstaly stejné a tak se to možná původním modulem přepisuje...
....
Chyba byla na mé straně, stahoval jsem verzi 1.1 ;-) verze 2.0 lze ukládat bez problémů.

Newbie

Posts

Joined
Wed Oct 06, 2010 5:13 am

Post by dinan » Wed Nov 10, 2010 4:57 am

Tak jsem vše udělal podle návodu a při přechodu do druhého kroku objednávky (http://baterie.zabza.cz/index.php?route ... est_step_2) se zobrazí bílá stránka:( Kde je zakopany pes

Newbie

Posts

Joined
Tue Oct 26, 2010 2:35 am

Post by berushka » Sun Nov 14, 2010 6:04 pm

dinan wrote:Tak jsem vše udělal podle návodu a při přechodu do druhého kroku objednávky (http://baterie.zabza.cz/index.php?route ... est_step_2) se zobrazí bílá stránka:( Kde je zakopany pes
Nevíme, ale určitě nejdříve napiš jakou verzi OpenCart a jakou verzi modulu používáš.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by bless » Tue Nov 23, 2010 12:24 am

Ahoj, pouzivam 1491 s modulem ceska posta, nicmene jsem zrejme neco prepsal a ted se mi sice vsechno zobrazi spravne a ja si muzu vsechno navilit, nicmene kdyz si zvolim doberecne, tak se castka doberecneho nepricte k celkove sume :-/

Jsem trubka, samozrejme ze to funguje, jen jsem si zapomel zapnout postovne...

Newbie

Posts

Joined
Fri Jan 08, 2010 3:50 am

Post by filipwyb » Fri Nov 26, 2010 8:47 pm

Ahoj, moc díky za modul, Dlouho jsem něco takového hledal. Nicméně mám dotaz, jsem na OpenCart LAMA. Při objednávce se mi vůbec nezobrazí výběr dopravy. Poradíte prosím ?

Newbie

Posts

Joined
Sat Sep 04, 2010 5:44 pm

Post by Olja » Sun Dec 05, 2010 4:51 am

Zdravím. Prosím bylo by možné získat radu k nastavení modulu česká pošta.? Nestále mi to připočítává k ceně (za dobírku...i podruhé cenu za poštovné za balík) Nemůžu přijít kde(nebo jak) mám nastavit aby to počítalo při platbě na dobírku dobírka+poštovné+zboží a při platbě převodem jen poštovné+zboží. Díky za každou radu. Vše mám poslední verze. http://www.darky-prani.cz/
Olja

Newbie

Posts

Joined
Sun Dec 05, 2010 4:32 am

Post by hawkey » Mon Dec 06, 2010 12:07 am

Menu rozšíření -> objednávkacena a zakázat modul Doprava

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by hoftaxi » Sat Dec 25, 2010 8:14 pm

Smurv wrote:Zdravím všechny,

s modulem České pošty jsem řešil problém - většina zákazníků si instinktivně volila levnější poštovné (Cenný balík namísto Cenný balík + Dobírka) a dobírku volili až v kroku platba (kde nebyla zpoplatněna). Dovolil jsem si proto vytvořit ucelený balík tří modulů - upravený modul dopravy, modul platby a modul 'celkové ceny'.

Zákazník tedy v prvním kroku volí dopravu (s cenou za dopravu), v druhém kroku dobírku (s cenou za dobírku) a ve konečném souhrnu se mu poté zobrazí cena za "Poštovné", kde je suma obou částek. Moduly na sobě nejsou závislé, je tedy možné využít dobírku i pro jiné druhy dopravy a "Poštovné" pro další druhy plateb (ty ale bude nutné editovat).

Reálné nasazení můžete vidět na e-shopu http://www.zazen-nudu.cz.

Moduly jsem testoval, pokud však najdete chybu, tak prosím dejte vědět.

Smurv

Dobrý den mám tu jeden problém , objevuje se mě tu 2 krat dobírka jednou za peníze jednou zdarma


Objednávka bez registrace - Krok 2/2
Způsob dodání

Prosím vyberte preferevaný způsob dodání pro tuto objednávku.Česká pošta
Doporučený balíček 54,00Kč
Cenný balík 58,00Kč
EMS 112,00Kč
Obchodní balík 82,00Kč
Paušální sazba
Paušální sazba 20,00Kč

Způsob platby

Prosím vyberte preferovaný způsob platby pro tuto objednávku.
Dobírka
Dobírka 34,00Kč

Přidejte komentář k této objednávce

a kde nastavím cenu poštovného děkuji za pomoc

Newbie

Posts

Joined
Sat Dec 18, 2010 3:35 pm

Post by hawkey » Sat Dec 25, 2010 8:43 pm

Tak musíte tu jednu zakázat :) Rozšíření -> platby.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by hoftaxi » Sat Dec 25, 2010 10:14 pm

Děkuji , nastaveno , ale nemam dobirku placenou , zmizela placena dobirka potřebuji to naopak nebo nastavení , popř jestly jde přidaní ceny

současní stav


Způsob dodání

Prosím vyberte preferevaný způsob dodání pro tuto objednávku.Česká pošta
Doporučený balíček 49,00Kč
Cenný balík 58,00Kč
EMS 112,00Kč
Obchodní balík 82,00Kč
Paušální sazba
Paušální sazba 20,00Kč

Způsob platby

Prosím vyberte preferovaný způsob platby pro tuto objednávku.
Dobírka


u jineho užívatele je např dobirku ma jednu a z cenou



Způsob dodání

Prosím vyberte preferevaný způsob dodání pro tuto objednávku.
Česká pošta
Doporučený balíček 69,00Kč
Obchodní balík 89,00Kč
Osobní převzetí
Osobní převzetí zboží ve skladu 0,00Kč
Způsob platby

Prosím vyberte preferovaný způsob platby pro tuto objednávku.
Bankovní převod
Dobírka 35,00Kč
Hotově ve skladu
Přidejte komentář k této objednávce

děkuji

Newbie

Posts

Joined
Sat Dec 18, 2010 3:35 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 169 guests