Post by Smurv » Mon Jan 17, 2011 2:08 am

Je to pravda, s těmi přílohami jsem to asi neudělal ideálně. Zapomněl jsem, jak to bylo pojmenováno dříve. Zkusím to příště nahrát jasněji.

Moc nerozumím dotazu. Já mám na e-shopu možnost vyzvednutí ze skladu (je zadarmo), pokud ji tedy někdo zvolí, tak se mu započítá 0,- Kč. S modulem pošty to nijak nesouvisí...

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by marty » Mon Jan 17, 2011 4:07 pm

Smurv wrote:Je to pravda, s těmi přílohami jsem to asi neudělal ideálně. Zapomněl jsem, jak to bylo pojmenováno dříve. Zkusím to příště nahrát jasněji.

Moc nerozumím dotazu. Já mám na e-shopu možnost vyzvednutí ze skladu (je zadarmo), pokud ji tedy někdo zvolí, tak se mu započítá 0,- Kč. S modulem pošty to nijak nesouvisí...
Ahoj, je tedy mozne, ze bych mel neco spatne nastavene? Protoze kdyz mam moznost Osobni prevzeti, tak se mi tam porad plete Dobirka (je stale zaskrtnuta) a ta je i v kroku 3 pripocitavana d?o celkove ceny?
Takze protoe jsem te chtel pozadat o to vyzkouseni. Tobe to jede normalne?

localhost, OC 1.4.9.3

Diky, zatim

New member

Posts

Joined
Tue Jan 11, 2011 9:20 pm

Post by Smurv » Mon Jan 17, 2011 8:10 pm

Aha, už asi chápu. U tohoto modulu se nijak nekontroluje návaznost doprava <-> platba. Je tedy možné si vybrat nesmyslnou kombinaci, např. dopravu "Vyzvednutí ze skladu" a platbu "Dobírka", nebo dopravu "Česká pošta" a platbu "Ve skladu". Výsledná částka potom bude spočítána tak, jak si to zákazník navolil - tzn. doprava 0,- Kč, dobírka 35,- Kč nebo 50,- Kč doprava a 0,- Kč platba.

Myslím, že Hawkey zveřejnil nějaký modul, který umožňuje spárovat dopravu s určitými platbami.

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by marty » Mon Jan 17, 2011 8:35 pm

Smurv wrote:Aha, už asi chápu. U tohoto modulu se nijak nekontroluje návaznost doprava <-> platba. Je tedy možné si vybrat nesmyslnou kombinaci, např. dopravu "Vyzvednutí ze skladu" a platbu "Dobírka", nebo dopravu "Česká pošta" a platbu "Ve skladu". Výsledná částka potom bude spočítána tak, jak si to zákazník navolil - tzn. doprava 0,- Kč, dobírka 35,- Kč nebo 50,- Kč doprava a 0,- Kč platba.

Myslím, že Hawkey zveřejnil nějaký modul, který umožňuje spárovat dopravu s určitými platbami.
Jo je to presne tak. Dam si dopravu a platbu. Kdyz je v doprave nulova pohedavka protoze si prijde zakaznik do kameneho obchodu, ok, ma to bez dopravy. Ale porad pri platbe v shopu visi doberecne a i s dopravou 0,- ma + 30,- dobirku. Takze nejak tak. Toto pokud hawkey provazal tak nejsem asi jediny kdo si toho vsiml.

Diky borci.

New member

Posts

Joined
Tue Jan 11, 2011 9:20 pm

Post by Smurv » Mon Jan 17, 2011 8:39 pm

No v podstatě ale stačí dát mezi možnosti platby "Platba hotově ve skladu" a tu nechat zdarma. Potom se na konci ukáže jako doprava 0,- Kč (jelikož odprava i platba bude zdarma). Na e-shopu to takto mám a nedělá to žádný problém.

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by berushka » Tue Jan 18, 2011 12:21 am

Smurv wrote:Jak jsem slíbil, posílám opravenou verzi modulu 2.0a (oprava geozóny). Snažil jsem se vylepšit návod k instalaci, snad to nyní bude více pochopitelné. Pokud máte k modulu nebo nápovědě nějaké konstruktivní připomínky, nezapomeňte je napsat!
Tak jsem to konečně zkonfiguroval do funkčního stavu. Nepřišel jsem ale na to, jak by se dalo řídit pořadí položek na poslední stránce (checkout/confirm)? Protože tak jak to je teď se mi to nelíbí - funguje, ale nelíbí :(

Code: Select all

Poštovné:        99 Kč
Mezisoučet:   6 999 Kč
Celkem:       7 098 Kč

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by hawkey » Tue Jan 18, 2011 12:54 am

Menu Rozšíření -> Order totals (řazení součtů je to myslím česky) a tam si nastavuješ pořadí.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by berushka » Tue Jan 18, 2011 1:25 am

Smurv wrote:Aha, už asi chápu. U tohoto modulu se nijak nekontroluje návaznost doprava <-> platba. Je tedy možné si vybrat nesmyslnou kombinaci, např. dopravu "Vyzvednutí ze skladu" a platbu "Dobírka", nebo dopravu "Česká pošta" a platbu "Ve skladu". Výsledná částka potom bude spočítána tak, jak si to zákazník navolil - tzn. doprava 0,- Kč, dobírka 35,- Kč nebo 50,- Kč doprava a 0,- Kč platba.
Zrovna včera jsem nad těmi nesmyslnými kombinacemi uvažoval a většina kombinací může dávat v extrémním případě smysl:
  • zaplatím převodem, ale zboží si vyzvednu osobně (teoreticky by to šlo i s tou dobírkou - zaplatím složenkou předem, ale zboží si vyzvednu osobně) - třeba proto, abych potvrdil/prodloužil rezervaci zboží
  • babička to přijde zaplatit hotově, ale chce to poslat vnukovi jako dárek(bez dobírky)
Jinak pamatuji zákazníka, který si to chtěli osobně převzít na své poště a tam to také hotově při převzetí zaplatit :) Ale tenkrát mi to moc vtipné nepřišlo.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by hawkey » Tue Jan 18, 2011 1:29 am

Jinak na ty kombinace existuje modul ;)

http://www.opencart.com/index.php?route ... ion_id=951

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by berushka » Tue Jan 18, 2011 1:48 am

hawkey wrote:Menu Rozšíření -> Order totals (řazení součtů je to myslím česky) a tam si nastavuješ pořadí.
Skvělé! Díky! PS: To by mne tedy nenapadlo :)

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by pasik » Wed Jan 19, 2011 2:27 am

Napada vas nekoho proc se mi dobirka u ktere mam nastavenou cenu nepripocitava do celkoveho souctu objednavky ? Napriklad zakaznik vybere doporuceny balik (mimochodem u nej se mi zobrazuje take 0 i kdyz mam ceny nastaveny) nebo cenny balik tak v poslednim kroku pred objednanim lze videt pouze cenu za dopravu nikoli za dobirku..

Verze v1.4.9.3 a posledni verze ceske posty


Edit:

Tak co se tyce 0 ceny u doporuceneho baliku tak jsem dohledal problem nize a prehrani upravenheo souboru zabralo cimz autorovi dekuji. Kazdopadne zbyva doresit ta dobirka..

Newbie

Posts

Joined
Tue Jan 18, 2011 4:37 pm

Post by berushka » Wed Jan 19, 2011 2:58 am

pasik wrote:Napada vas nekoho proc se mi dobirka u ktere mam nastavenou cenu nepripocitava do celkoveho souctu objednavky ? Napriklad zakaznik vybere doporuceny balik (mimochodem u nej se mi zobrazuje take 0 i kdyz mam ceny nastaveny) nebo cenny balik tak v poslednim kroku pred objednanim lze videt pouze cenu za dopravu nikoli za dobirku..
Bojoval jsem s tím samým docela dlouho, takže nevím, co přesně nakonec zabralo, ale myslím (nebo spíše doufám), že to bylo v Rozšíření - Objednávka cena. Zkus si s tím taky pohrát :)

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by pasik » Wed Jan 19, 2011 3:10 am

berushka wrote: Bojoval jsem s tím samým docela dlouho, takže nevím, co přesně nakonec zabralo, ale myslím (nebo spíše doufám), že to bylo v Rozšíření - Objednávka cena. Zkus si s tím taky pohrát :)
Tak uz jsem to pochopil .. je to takove neprehledne ale reseni je nasledujici:

Ja mel totiz zakazany modul postovne (ceska posta) ten funguje tak ze veme cenu z dopravy a pripocte k ni cenu za platbu a celkova cena se pak zobrazi v zaverecne casti jako postovne coz je ok .. stale jsem ale nechapal proc je tam i cena za dopravu a tudiz se pocita 2x na to staci v objednavce cena zakazat dopravu ...

Dik moc za nakopnuti :) Hledal bych to jeste rano :)

Newbie

Posts

Joined
Tue Jan 18, 2011 4:37 pm

Post by hawkey » Wed Jan 19, 2011 4:31 am

Smurve, tvůj návod, jak se zdá, stále není dostatečně obsáhlý :D

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by berushka » Wed Jan 19, 2011 5:05 am

hawkey wrote:Smurve, tvůj návod, jak se zdá, stále není dostatečně obsáhlý :D
Za sebe mohu říct, že návod _je_ dostačující!

Nedostačující je (a stydím se za to), že jsem návod četl až jako poslední možnost, když to nefungovalo, jak jsem čekal. Ale dobře mi tak! RTFM prostě platí i na mě!

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by marty » Wed Jan 19, 2011 3:18 pm

hawkey wrote:Smurve, tvůj návod, jak se zdá, stále není dostatečně obsáhlý :D
Ahoj borci

To hawkey: dostatecny je, fungovalo mi to hned, navod jsem totiz cetl ;-)
To berushka: zminoval si, zes propojil moduly dopravy a dobirky nebo tak neco. Viz problem s dobirkou v pripade osobniho vyzvednuti zbozi. Budes delat navod, nebo si nekde soubory vystavil?
Diky borci

New member

Posts

Joined
Tue Jan 11, 2011 9:20 pm

Post by berushka » Wed Jan 19, 2011 3:36 pm

marty wrote:To berushka: zminoval si, zes propojil moduly dopravy a dobirky nebo tak neco. Viz problem s dobirkou v pripade osobniho vyzvednuti zbozi. Budes delat navod, nebo si nekde soubory vystavil?
Diky borci
Dělal jsem původní modul České pošty řešící pouze dopravu (dobírka sice byla jeho součástí ale stále jen jako doprava). Řešení to nebylo ideální a bylo nahrazeno modulem Česká pošta verze 2 od Smurfa, který dobírku oddělil jako platbu a udělal ještě modul pro součet poplatku za dopravu a za platbu. Kromě toho existuje ještě (placený) modul od hawkey, který by měl umět definovat závislosti mezi jednotlivými typy dopravy a platby. Snad jsem to shrnul správně.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by Smurv » Wed Jan 19, 2011 5:33 pm

berushka wrote: Za sebe mohu říct, že návod _je_ dostačující!

Nedostačující je (a stydím se za to), že jsem návod četl až jako poslední možnost, když to nefungovalo, jak jsem čekal. Ale dobře mi tak! RTFM prostě platí i na mě!
Toto mi připomnělo mého dobrého kamaráda, člověka který s počítači pracuje a dnes už je vystudovaný informatik. Jednou mi volal, že skládá počítač a nechce mu naběhnout, že BIOS hlásí nějakou chybu (pípá). Tak jsem si sedl, zahrabal v krabici s manuály, vyhrabal manuál k desce a přečetl mu, co že to je za chybu. A víte co mi na to řekl? "Počkej, ty se díváš do manuálu? To mě nenapadlo..."

:D :D :D

Jinak chápu, že moduly mohou být matoucí. Je to proto, že moduly "Dobírka" a "Doprava" jsou již v defaultní instalaci a tudíž jsem musel použít upravené názvy "Česká pošta dobírka", "Česká pošta suma". Přišlo mi hloupé původní moduly přepisovat, takhle je může každý vypnout a zapnout dle potřeby.

Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm

Post by kornovec » Tue Mar 08, 2011 9:25 pm

Zdravím,

mám verzi 1.4.9.3 a poseldní verzi modulu Česká pošta.
Vše funguje jak má, ale narazil jsem na potíže v administraci, když edituji objednávku.

Chci přidat do objednávky další zboží (vyskočí chyba FAILED - ale po následné aktualizaci stránky se produkt v objednávce objeví) a poštovné zmizí. Nebo se v poli poštovné objeví částka odpovídající součtu všech položek.

Zkoušel jsem to i na čisté instalaci. FAILED vyskočí i tam, ale poštovné, které je předinstalované na FLAT RATE svou hodnotu v objednávce zachová.

Setkal se s tím někdo? Je možné tento "bug" opravit?

Díky za odpovědi.
K.

New member

Posts

Joined
Mon Jun 15, 2009 5:02 pm

Post by Dano » Sun Mar 20, 2011 8:52 am

Pozdravujem. Nainstaloval som si modul Ceska posta, urobil zopar uprav, aby mi to sedelo na ponuku sluzieb Slovenskej posty, ale mam jeden maly problem. Nezobrazuje mi to cenu dobierky, ALE V NÁKUPNOM KOŠÍKU MI CENU DOBIERKY PRIPOČÍTAVA.
Neviete mi povedat, kde som spravil chybu?
Vdaka

OC 1.4.9.3

Newbie

Posts

Joined
Sun Mar 20, 2011 8:46 am
Location - Bardejov, Slovak Republic
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests