Post by berushka » Mon Mar 15, 2010 1:25 am

Ahoj, potřeboval jsem vyřešit poštovné pro doporučený balíček České pošty, včetně dobírky!, ale žádný ze zde uvedených způsobů mi nevyhovoval, takže jsem napsal modul dopravy České pošty. V současné verzi 1.0 jsou podporovány:
  • Doporučený balíček
  • Cenný balík
  • EMS
  • Obchodní balík
s výpočtem podle hmotnosti a:
  • Dobírka
s výpočtem podle celkové ceny (do 100 000 Kč).
V mém eshopu to kombinuji s platbou bankovním převodem nebo při odběru.

Veškeré pozitivní reakce vítány :-)

Attachments

Česká pošta 1.0


berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by Jendis » Mon Mar 15, 2010 7:00 pm

Ahoj, testoval jsem, ale ve verzi 1.4.3 mi nefunguje. Jde sice nainstalovat, ale ne upravovat. Po změně části kódu v souboru admin/controller/shipping/ceska_posta.php, řádek 54-74 na toto:
$this->document->breadcrumbs[] = array(
'href' => HTTPS_SERVER . 'index.php?route=common/home',
'text' => $this->language->get('text_home'),
'separator' => FALSE
);

$this->document->breadcrumbs[] = array(
'href' => HTTPS_SERVER . 'index.php?route=extension/shipping',
'text' => $this->language->get('text_shipping'),
'separator' => ' :: '
);

$this->document->breadcrumbs[] = array(
'href' => HTTPS_SERVER . 'index.php?route=shipping/ceska_posta',
'text' => $this->language->get('heading_title'),
'separator' => ' :: '
);

$this->data['action'] = HTTPS_SERVER . 'index.php?route=shipping/ceska_posta';

$this->data['cancel'] = HTTPS_SERVER . 'index.php?route=extension/shipping';
je možno modul upravovat, ale nejde uložit. Nechceš se na to ještě podívat?

Jendis

Newbie

Posts

Joined
Mon Mar 15, 2010 6:49 pm

Post by berushka » Mon Mar 15, 2010 7:55 pm

Jendis wrote:Ahoj, testoval jsem, ale ve verzi 1.4.3 mi nefunguje. Nechceš se na to ještě podívat?
Jendis
Až upgradnu na 1.4.3 (což bude asi až o víkendu) tak se na to podívám.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by Keert » Tue Mar 16, 2010 1:00 am

SUPER!!! Nainstaloval jsem to na 1.4.0 a konečně mám to co jsem chtěl :) A další velkej problém OC v českým prostředí je vyřešenej ;) Díky.

PS.: Berushko až budeš provádět ten update OC na 1.4.3...prosím napiš mi pak sem jestli se zadařilo. Me po updatu zmizely kategorie, produkty apod. Řeší se to na ENG foru ale já anglicky tak dobře neumím. :) A pokud se pak ještě vychytá ten modul na Českou poštu pro tuto verzi tak už to bude téměř dokonalý. 8)

New member

Posts

Joined
Sun Feb 14, 2010 3:57 pm

Post by berushka » Tue Mar 16, 2010 3:04 am

Jendis wrote:Ahoj, testoval jsem, ale ve verzi 1.4.3 mi nefunguje. Jde sice nainstalovat, ale ne upravovat. Po změně části kódu v souboru admin/controller/shipping/ceska_posta.php, řádek 54-74 na toto:
Jendis
Ahoj, tak jsem si nainstaloval 1.4.3 na "testovací prostředí" včetně češtiny a modul Česká pošta dělá přesně to, co píšeš. Provedl jsem změny o kterých píšeš (nebo podobné) a už mi všechno funguje. Tak to vyzkoušej taky, jestli jsi něco přehlédl. Naopak zase nevím, zda to funguje v 1.4.0 ale to teď nevadí.

PS: Na ostrý upgrade jsem si zatím netroufnul :)

Attachments

Česká pošta 1.1 (pro OpenCart 1.3.4)


berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by Jendis » Thu Mar 18, 2010 12:38 am

Super, ve verzi 1.4.4 to funguje.
Jendis

Newbie

Posts

Joined
Mon Mar 15, 2010 6:49 pm

Post by Jendis » Thu Mar 18, 2010 1:09 am

Ostrý provoz modulu je možno ověřit na www.top-5.cz
Jendis

Newbie

Posts

Joined
Mon Mar 15, 2010 6:49 pm

Post by Dupl3xx » Fri Mar 19, 2010 2:57 pm

Jendis wrote:Ostrý provoz modulu je možno ověřit na http://www.top-5.cz
Jendis
ahoj, koukal jsem na to utebe a parada, libi se mi jak mas typ platby i zpusob dopravy na jedny strance ?? jakpak jsi to udelel ??? diky

New member

Posts

Joined
Tue Mar 02, 2010 2:33 am

Post by Keert » Fri Mar 19, 2010 7:02 pm

Ahoj. Tohle je standardní chování. Pokud nejsi přihlášený, tak se zobrazí způsoby dopravy a platby na jedné stránce ;) Přihlášený uživatel to má už rozdělé.

New member

Posts

Joined
Sun Feb 14, 2010 3:57 pm

Post by berushka » Fri Mar 19, 2010 9:40 pm

Keert wrote:Ahoj. Tohle je standardní chování. Pokud nejsi přihlášený, tak se zobrazí způsoby dopravy a platby na jedné stránce ;) Přihlášený uživatel to má už rozdělé.
Pak je ale logické, že způsob platby nemůže být závislý na vybraném způsobu dopravy když to lze mít na jedné stránce :-(

Víc mě ale vadí, že při výběru platby už nelze připočítávat další poplatky :-( Pak bych dobírku mohl zrušit z dopravy (kam podle mne stejně nepatří) a nechat ji jen jako další ze způsobů platby, např. takto:
  • Osobní odběr - 0 Kč
  • Platba předem bankovním převodem - 0 Kč
  • mPeníze - 0 Kč
  • Platba předem složenkou na České poště (za 24 Kč) - 0 Kč
  • Platba předem - SuperCash (Česká pošta či Sazka) - 10 Kč
  • Vložení hotovosti na účet v Raiffeisenbank - 10 Kč
  • Poštovní holub - 22 Kč
  • Dobírka - 36 Kč
  • a další a další...
Jenže na to není datový model OpenCartu připravený :( takže to tam ani nelze dodělat. Psal jsem to do návrhu na budoucí rozšíření, ale ... to bude na dlouho.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by loadaverage » Tue Mar 23, 2010 5:29 am

berushka wrote:Pak je ale logické, že způsob platby nemůže být závislý na vybraném způsobu dopravy když to lze mít na jedné stránce :-(
mozne to je... zavisi to od toho jak je modul napisany.
je mozne posielat stavy medzi strankami.
ja som toto robil pre ppl modul.

we is experts(tm)


New member

Posts

Joined
Fri Nov 20, 2009 2:10 am

Post by Dupl3xx » Tue Mar 23, 2010 7:07 pm

a nazdilis nam ho tady ??

New member

Posts

Joined
Tue Mar 02, 2010 2:33 am

Post by berushka » Sat Apr 17, 2010 4:50 am

berushka wrote:Ahoj, tak jsem si nainstaloval 1.4.3 na "testovací prostředí" včetně češtiny a modul Česká pošta dělá přesně to, co píšeš. Provedl jsem změny o kterých píšeš (nebo podobné) a už mi všechno funguje. Tak to vyzkoušej taky, jestli jsi něco přehlédl. Naopak zase nevím, zda to funguje v 1.4.0 ale to teď nevadí.
Nevím zda to mají všichni, ale výše poštovného je rozdělená do 2 řádek, což nepůsobí hezky. Opraví se to zvětšením/uvedením velikosti sloupce v souborech quest_step_2.tpl a shipping.tpl.

Překvapilo mne ale, že tyto 2 soubory mají jinak uvedenou definici tabulek:

Code: Select all

<table width="536" cellpadding="3">
<table width="100%" cellpadding="3">
ale i toho třetího sloupce:

Code: Select all

<td align="right">
<td width="1" align="right">
Co z toho je správnější?

Nicméně pro správné zobrazení by definice druhého a třetího sloupce měla být v obou souborech:

Code: Select all

<td width="494">
<td width="40" align="right">
Najděte v obou souborech 534 a změňte to na 494. A o řádek níže doplňte/změňte width na 40.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by alfox » Mon Jun 07, 2010 2:55 pm

Ahoj, ve svém obchodu (Opencart 1.4.7) používám v modulech dopravy "Česká pošta" a "Osobní odběr". Při objednávání zboží zákazník zadává "Způsob doručení", kde jsou uvedeny ceny a pak ho systém znovu nutí zadávat "Způsob platby". Má to někdo vyřešeno tak, že vynechává krok "Způsob platby" a ceny za dopravu se nějak zohlední podle "Způsob doručení"? Díky.


Image


Image

Každý večer, když jdu dát děti spát, přemýšlím, zda je mám Uložit nebo Uložit jako...


User avatar
Newbie

Posts

Joined
Wed Jun 02, 2010 5:07 am

Post by PetrX » Fri Jul 02, 2010 3:30 am

Ve verzi 1.4.8b tento modul nefunguje. Je to způsobeno úpravou v konfiguraci modulů viz odkaz.
Upravenou verzi přikládám. Je to zatím provizorní než autor tohoto modulu zapracuje změny.

Attachments

Česká pošta modul pro zasílání


SLAVNÉ ČAJE ČÍNY


New member

Posts

Joined
Mon Jun 07, 2010 8:23 pm

Post by creco » Mon Sep 27, 2010 5:15 am

funguje to nekomu na verzi v1.4.9.1 ??? mam problem

Newbie

Posts

Joined
Fri Jul 02, 2010 7:22 am

Post by creco » Mon Sep 27, 2010 5:30 am

problem je ten ze si nemuzu vybrat zpusob dopravy u ceske posty ani u PPL.... moduly PPL a ceska posta jsou velice podobne... porovnaval jsem zdrojovej kod s originalnimi moduly dopravy a nemuzu najit zadny duvod proc by tyto nase moduly nemeli funguvat =/

grrrr

Attachments

chyba.png

chyba.png (7.82 KiB) Viewed 16181 times


Newbie

Posts

Joined
Fri Jul 02, 2010 7:22 am

Post by berushka » Tue Sep 28, 2010 10:34 pm

creco wrote:problem je ten ze si nemuzu vybrat zpusob dopravy u ceske posty ani u PPL.... moduly PPL a ceska posta jsou velice podobne... porovnaval jsem zdrojovej kod s originalnimi moduly dopravy a nemuzu najit zadny duvod proc by tyto nase moduly nemeli funguvat =/

grrrr
A nebude problém spíše v nastavení? Pokud zásilka bude vážit 192 kg, jak je uvedeno u Citylink, určitě ji nelze poslat pomocí služeb České pošty (u PPL nevím). Implicitní nastavení modulu České pošty (když jsem ho programoval) vycházelo z platného ceníku České pošty. Pokud máte zapnuté všechny služby, je maximum nějakých 35 kg.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by creco » Thu Sep 30, 2010 1:46 am

jop, bylo to uplne presne... takze chyba opravena =D

Newbie

Posts

Joined
Fri Jul 02, 2010 7:22 am

Post by Smurv » Sun Oct 03, 2010 2:21 am

Zdravím všechny,

s modulem České pošty jsem řešil problém - většina zákazníků si instinktivně volila levnější poštovné (Cenný balík namísto Cenný balík + Dobírka) a dobírku volili až v kroku platba (kde nebyla zpoplatněna). Dovolil jsem si proto vytvořit ucelený balík tří modulů - upravený modul dopravy, modul platby a modul 'celkové ceny'.

Zákazník tedy v prvním kroku volí dopravu (s cenou za dopravu), v druhém kroku dobírku (s cenou za dobírku) a ve konečném souhrnu se mu poté zobrazí cena za "Poštovné", kde je suma obou částek. Moduly na sobě nejsou závislé, je tedy možné využít dobírku i pro jiné druhy dopravy a "Poštovné" pro další druhy plateb (ty ale bude nutné editovat).

Reálné nasazení můžete vidět na e-shopu http://www.zazen-nudu.cz.

Moduly jsem testoval, pokud však najdete chybu, tak prosím dejte vědět.

Smurv

Attachments

Česká pošta 2.0 (All-in-one)


Správa webů | Zažeň nudu - hry, hlavolamy, kreativní tvorba


New member

Posts

Joined
Mon Sep 06, 2010 7:37 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests