Post by PetrX » Tue Jan 07, 2014 7:41 pm

Prosím o radu jak přidat přílohu k automatickému emailu, který je odesílán po ukončení objednávky.
Dle nové právní úpravy bych měl zákazníkovy zaslat souhrn objednávky vč. obchodních podmínek (už nestačí jen odškrtnutí na webu :-().

Řešit bych to tedy chtěl přiložením PDF s obchodními podmínkami při odeslání potvrzení objednávky.

Verze 1.9.4

SLAVNÉ ČAJE ČÍNY


New member

Posts

Joined
Mon Jun 07, 2010 8:23 pm

Post by BooM Development » Thu Jan 09, 2014 12:06 am

Priložiť link na obchodné podmienky? Veď ich máte v online verzii na webe ako url adresu, tak v takej forme ich poskytnite do potvrdenia objednávky pre zákazníka.

New member

Posts

Joined
Wed Nov 20, 2013 8:48 pm

Post by PetrX » Thu Jan 09, 2014 12:48 am

Toto právě už podle NOZ nestačí. Musíte prokazatelně seznámit zákazníka s obchodními podmínkami. Řešil jsem to s právníkem a ten mi doporučil tento postup. Tím budu mít v emailu uloženo, že jsem zákazníka prokazatelně s VOP seznámil.
Takže by to nakonec mělo být tak, že automatický email též uložím na server pro svou potřebu ???

SLAVNÉ ČAJE ČÍNY


New member

Posts

Joined
Mon Jun 07, 2010 8:23 pm

Post by hawkey » Thu Jan 09, 2014 1:58 am

V objednávce je odkaz na podmínky, a zákazník musí zaškrtnout a potvrdit, že se s nimi seznámil. To mi přijde prokazatelnější než posílat mailem přílohu, které si většina lidí ani nevšimne.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by PetrX » Thu Jan 09, 2014 2:41 am

Já si to nevymyslel. To je výklad právníků a nově to má většina velkých eshopů.

Vidím, že se však tady odpovědi nedočkám. No i tak děkuji za reakci.

SLAVNÉ ČAJE ČÍNY


New member

Posts

Joined
Mon Jun 07, 2010 8:23 pm

Post by hawkey » Thu Jan 09, 2014 3:06 am

Odpověď je taková, že to běžnými prostředky udělat nejde.
Je třeba doprogramovat při odesílání mailu ve scriptu catalog/model/checkout/order.php

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by BooM Development » Thu Jan 09, 2014 7:00 am

Asi ste ma nepochopili, posielať prílohy je často krát komplikované riešenie nie pre Vás ale pre čitateľa toho e-mailu, správa je väčšia atď.

Myslel som, že to e-mailu s potvrdením objednávky a sumárom objednaných produktov vložte odkaz na obchodné podmienky, napr.

Ďakujeme za objednávku, čas čakania na kuriéra si môžete skrátiť opätovným prečítaním obchodných podmienok, ktoré plne platia pre Vašu objednávku. OP nájdete na www.nas-web.sk/op

Toto musí plne stačiť akémukoľvek kontrolnému orgánu...

New member

Posts

Joined
Wed Nov 20, 2013 8:48 pm

Post by PetrX » Thu Jan 09, 2014 4:03 pm

Já Vás pochopil. Stávající systém zatržítka zůstává. Potřebuji jen doplnit potvrzení tak, aby měl uživatel souhrn objednávky a zároveň u sebe doma uloženou kopii VOP.
Již se stalo, že nějaký e-shop byl za toto pokutován. Zákazník jej napadl, že nebyl seznámem s VOP a argumentoval stejným tvrzením. Soud chtěl prokázat, že zákazníka seznámil a on nemohl nic prokázat a argument, že bez zatržení není možno objednat nebyl uznán z toho důvodu, že tam v době nákupu nemusel být (opět nebyl schopen prokázat, že to tam bylo). Je to buzerace, ale takhle bohužel náš právní systém funguje. Je proto lepší být připraven, než platit pokuty.

Možná toto vytvořit na straně poštovního serveru jako automat. odpověd na kopii objednávky. Jen nevím jak odeslat kopii na email, aby tam byl email kupujícího. V tomto stavu přichází s odesílatelem já. Lze toto nějak lehce doprogramovat?

SLAVNÉ ČAJE ČÍNY


New member

Posts

Joined
Mon Jun 07, 2010 8:23 pm

Post by jakuba » Thu Jan 09, 2014 5:30 pm

Jo? To je divné, stejně tak může email smazat a tvrdit to samé, tedy to, že mu email nepřišel.

Active Member

Posts

Joined
Fri Jul 08, 2011 12:51 am
Location - CZ-Prague

Post by PetrX » Thu Jan 09, 2014 5:52 pm

Ano, to je také možné. Nicméně už můžeš prokázat, že mu byl email odeslán neb ho budeš mít uložený na servru.
Údajně úplně nejlepší by bylo zasílat obchodní podmínky poštou se zbožím, ale kdo by to tiskl, že :D.

SLAVNÉ ČAJE ČÍNY


New member

Posts

Joined
Mon Jun 07, 2010 8:23 pm

Post by BooM Development » Thu Jan 09, 2014 8:59 pm

Na Slovensku takáto blbosť v zákone nie je, a zaujímala by ma presná citácia paragrafu, ktorý hovorí o tom, že obchodné podmienky majú byť zákazníkovi prístupné po vytvorení objednávky vo forme prílohy. Viete sem postnúť daný paragraf, ktorý o tom hovorí?

New member

Posts

Joined
Wed Nov 20, 2013 8:48 pm

Post by PetrX » Thu Jan 09, 2014 9:54 pm

§ 1827/2 Nového občanského zákoníku.
(2) Uzavírá-li se smlouva za použití elektronických prostředků, poskytne podnikatel spotřebiteli v textové podobě kromě znění smlouvy i znění všeobecných obchodních podmínek.
Je nejasné co se myslí v "textové podobě" a tak právník radí zaslat VOP pro jistotu i emailem (viz výše).

SLAVNÉ ČAJE ČÍNY


New member

Posts

Joined
Mon Jun 07, 2010 8:23 pm

Post by darksir » Sun Feb 02, 2014 4:29 am

Ja potvrzuji tu "blobost" tazatele, opravdu NOZ si takove nesmysly zada...
Vyresil jsem to tim, ze jsem pres vqMOD nacpal ty obchodni podminky primo do template odchoziho emailu. Musim sice pamatovat, ze kdyz je zmenim, musim upravit i ten vqMOD, ale je to zdaleka nejjednodussi reseni.
Jinak na skladovani tech mejlu na serveru zapomente... Taky jste si je tam pohl poslat sam, ne ? Proste NOZ je plny takovych nesmyslu, ktere maji za ukol udelat z lidi stupidni ovce bez vlastniho rozumu. Ja uz se tomu jenom :laugh:

New member

Posts

Joined
Sun Sep 15, 2013 7:58 pm

Post by lada.bk » Wed Feb 05, 2014 7:31 am

PetrX wrote:Já Vás pochopil. Stávající systém zatržítka zůstává. Potřebuji jen doplnit potvrzení tak, aby měl uživatel souhrn objednávky a zároveň u sebe doma uloženou kopii VOP.
Již se stalo, že nějaký e-shop byl za toto pokutován. Zákazník jej napadl, že nebyl seznámem s VOP a argumentoval stejným tvrzením. Soud chtěl prokázat, že zákazníka seznámil a on nemohl nic prokázat a argument, že bez zatržení není možno objednat nebyl uznán z toho důvodu, že tam v době nákupu nemusel být (opět nebyl schopen prokázat, že to tam bylo). Je to buzerace, ale takhle bohužel náš právní systém funguje. Je proto lepší být připraven, než platit pokuty.

Možná toto vytvořit na straně poštovního serveru jako automat. odpověd na kopii objednávky. Jen nevím jak odeslat kopii na email, aby tam byl email kupujícího. V tomto stavu přichází s odesílatelem já. Lze toto nějak lehce doprogramovat?
Ty brďo, a kde ten dotyčný co byl pokutován bydlel? NOZ platí od 1.1.2014 a že by stihli u nás v ČR udělat kontrolu, i po "upozornění" zákazníka, vyměřit pokutu a ještě všechno stihlo projít soudem? Tak to je super, soudy opět fungují (ironie....). Opravdu to na 100% nebude pravda.
No můj právník má zcela jiný názor. Dostačující je zaškrtávací okýnko, max do objednávky přidat odkaz na OP například v pdf... Při dotazu na ČOI, která toto kontroluje, ani nevěděli o čem mluvím. Musel jsem jim volat až za dva dny, aby se vůbec podívali, co a jak....
No a velké shopy nic takového nedělají, aby zasílali v objednávce celé OP, alespoň ne Alza, Mall, ani TS Bohemia...

New member

Posts

Joined
Fri Sep 20, 2013 3:55 pm
Location - JM,Brno,Blansko

Post by Bohous » Fri Feb 07, 2014 12:56 am

lada.bk. Jestli máš stejné prachy co Alza a stejnou armádu právníků, tak se s ČOI klidně hádej. Realita je taková, že několik právních rozborů potvrdilo nutnost OP zákazníkovi poslat. Každého boj, ale ať tady pak nebrečí, že dostal 15000 pokuty za nedodržení zákona.

New member

Posts

Joined
Sat Mar 09, 2013 2:29 am

Post by jarekf » Fri Feb 07, 2014 3:09 pm

Bohous wrote:lada.bk. Jestli máš stejné prachy co Alza a stejnou armádu právníků, tak se s ČOI klidně hádej. Realita je taková, že několik právních rozborů potvrdilo nutnost OP zákazníkovi poslat. Každého boj, ale ať tady pak nebrečí, že dostal 15000 pokuty za nedodržení zákona.
Nejaky zdroj? "nekolik pravnich rozboru" ma stejnou vahu jako...

Ja zas cetl nekolik pravnich rozboru, ze je to presne tak, jak psal kolega :) (netvrdim, ze nemate pravdu)

New member

Posts

Joined
Thu Jun 20, 2013 5:51 pm

Post by BooM Development » Fri Feb 07, 2014 9:00 pm

(2) Uzavírá-li se smlouva za použití elektronických prostředků, poskytne podnikatel spotřebiteli v textové podobě kromě znění smlouvy i znění všeobecných obchodních podmínek.
Čítal som to 2 krát aj odzadu ale slová "poslať, zaslať, priložiť, pdf, e-mailom, príloha..." som tam nenašiel. A výklad slova "poskytnúť" v slovenskom jazyku je podľa KSSJ "dať (k dispozícii)". Neviem, či slovo poskytnúť v češtine znamená poslať, opravte ma ak sa mýlim :)

New member

Posts

Joined
Wed Nov 20, 2013 8:48 pm

Post by Bohous » Sat Feb 08, 2014 2:11 am

Je kouzelný, jak si někdo dokáže ověřit výklad zákona na anonymním fóru. Dokonce jste líný i použít Google.
Je to váš problém.

New member

Posts

Joined
Sat Mar 09, 2013 2:29 am

Post by lada.bk » Sun Feb 09, 2014 6:09 pm

Bohous wrote:lada.bk. Jestli máš stejné prachy co Alza a stejnou armádu právníků, tak se s ČOI klidně hádej. Realita je taková, že několik právních rozborů potvrdilo nutnost OP zákazníkovi poslat. Každého boj, ale ať tady pak nebrečí, že dostal 15000 pokuty za nedodržení zákona.
No, mě jenom zarazilo, jak u nás v ČR stihl zákazník podat stížnost na to, že nedostal OP (viz datum prvního dotazu), ČOI stihla e-shop zkontrolovat a pokutovat. E-shop to pak stihl dát k soudu a soud prohrál a to všechno během 7 dnů od počátku platnosti NOZ.

A to co je potřeba jsem si ověřoval přímo na ČOI, kde mě za dva dny od mého dotazu řekli, že stačí aby byl zákarník seznámen s VOP. Tzn. Zaškrtávací políčko v objednávce a v e-mailu potvrzujícím objednávku odkaz na VOP. Nejlepší by prý bylo, aby zákazník před dokončením objednávky měl zaškrtávací políčko tak, že se mu zobrazí VOP a na konci bude to políčko, které bude muset zaškrtnout, aby ji mohl dokončit. Pak nemůže tvrdit, že VOP nedostal a nečetl, jelikož bude muset "srolovat" až na konec VOP a tam teprve potvrdit. To že je nečetl, jako většina zákazníků (samozřejmě ani já je nečtu, když něco objednávám), je již jeho věc.
A na toto nepotřebuji armádu právníků.......

New member

Posts

Joined
Fri Sep 20, 2013 3:55 pm
Location - JM,Brno,Blansko

Post by PetrX » Thu Feb 13, 2014 11:16 pm

Myslím, že se téma diskuze odchýlila od původního dotazu = automatický email vč. přílohy.

Nicméně dovolím si reagovat na vzniklé dotazy.
to lada.bk: Nepsal jsem, že se to stalo v tomto roce. Možná, že se zpráva nezakládala na pravdě (nemohu ověřit zdroj), ale je to varovný signál, že se něco podobného může ze strany státní správy stát.
Např. CZC.cz VOP emailem s potvrzením objednávky posílá. U ostatních jsem letos nenakupoval, tak nemohu soudit.

to BooM Development: Onen paragraf my byl právnickou firmou vysvětlen tak, že v "Textové formě" je myšleno znění VOP, které si může kdykoliv přečíst bez nutnosti vstupu na stránky. Je to výklad jednoho právníka a nemusí být správný, ale od něčeho se chytit musím. Poté záleží už jen na soudu jak příslušný paragraf vyloží.

Je na každém jak se k této problematice postaví. Mě je celkem jedno jestli přiloží VOP k objednávce nebo ne. Já chtěl vyřešit problém podle rady právnické kanceláře, ale odpusťte mi, ne dohady na fóru od lidí neznající problematiku.
Jen se pak nerozčilujte, že nějaký naštvaný zákazník či konkurence na vás kvůli tomu nepoštve úřady.

Každému co jeho jest.

SLAVNÉ ČAJE ČÍNY


New member

Posts

Joined
Mon Jun 07, 2010 8:23 pm
Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 41 guests