Post by Keert » Tue Feb 23, 2010 4:04 am

Ahoj,

prosím Vás jakej má účel to, že mám nastavených 400 zón a X zemí? Napadlo mě to smazat a nechat tam pouze ČR případně Slovensko. Jenže mazat v adminu "600" zápisů to by bylo na měsíc. ??? Šlo by tohle nějak vypnout? Nebo nastavit jen preferované země? Když se zákazník registruje tak musí v dlouhém seznamu hledat ČR což je zbytečné. Nebo šlo by to nějak hromadně vymazat v databázi?

Otázka č.2 ;) V pravém sloupečku jak je mimo jiné košík a třeba nejprodávanější produkty...chtěl bych tam přidat obrázek (info banner s dopravou zdarma atd.) Ale bohužel netuším kde bych to měl upravit. Nevíte někdo v jakém souboru to lze přidat? S OC začínám a ještě se v té struktuře na FTP nevyznám :/

Díky za pomoc.

New member

Posts

Joined
Sun Feb 14, 2010 3:57 pm

Post by Pot'a » Tue Feb 23, 2010 4:23 am

ad 1
Promaž v databázi. Stačí na to jeden, dva sql dotazy.

ad 2
/catalog/view/theme/default/template/common/column_right.tpl

Čeština (v1.3.x, v1.4.x) | IČ a DIČ zákazníka (v1.3.x, v1.4.x) | XML feed zbozi.cz


Active Member

Posts

Joined
Tue Sep 01, 2009 1:48 pm
Location - Prague [CZE]

Post by Pot'a » Tue Feb 23, 2010 4:39 am

Tenhle sql dotaz nechá v db jen CZ a SK:

Code: Select all

DELETE country, zone FROM zone, country WHERE country.country_id!='56' AND country.country_id!='189' AND zone.country_id!='56' AND zone.country_id!='189';
I tak si raději db nejdřív zazálohuj.

Čeština (v1.3.x, v1.4.x) | IČ a DIČ zákazníka (v1.3.x, v1.4.x) | XML feed zbozi.cz


Active Member

Posts

Joined
Tue Sep 01, 2009 1:48 pm
Location - Prague [CZE]

Post by Keert » Sat Feb 27, 2010 3:36 pm

Zdravím,

příkaz na SQL databázi proveden a funguje skvěle. Jenže se sice odstraní všechny země a zóny (admin - system - lokalizace), ale efekt pro zákazníka to nemá, protože stále při registraci je nabídnutý celý seznam zemí. Stejně tak při objednávce bez registrace..Tohle bude asi někde jinde... ??? Procházel jsem databázi ale nemohl jsem to tam najít. Stejně je zvláštní, že když se vymažou všechny země z adminu tak to stále zůstává v těchto polích. Nějaký nápad kde by to ještě mohlo být schované?

Díky.

New member

Posts

Joined
Sun Feb 14, 2010 3:57 pm

Post by Keert » Sat Feb 27, 2010 7:57 pm

Takže problém vyřešen. :) opravilo se to samo, takže nejspíš se jednalo o cache prohlížeče. ;) Takže už je to ok. Díky za pomoc.

New member

Posts

Joined
Sun Feb 14, 2010 3:57 pm

Post by Pot'a » Sat Feb 27, 2010 11:05 pm

Keert wrote:Takže problém vyřešen. :) opravilo se to samo, takže nejspíš se jednalo o cache prohlížeče. ;) Takže už je to ok. Díky za pomoc.
Tak je to vždy. Zásada je mazat cookies a tmp v prohlížeči po takových změnách nebo dát aspoň párkrát F5.

Čeština (v1.3.x, v1.4.x) | IČ a DIČ zákazníka (v1.3.x, v1.4.x) | XML feed zbozi.cz


Active Member

Posts

Joined
Tue Sep 01, 2009 1:48 pm
Location - Prague [CZE]
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 195 guests