Post by advance2013 » Thu Jan 15, 2015 4:32 am

Здравейте,
имам магазин изграден с опен карт v.1.5.6. Проблема е че след направена поръчка администратора не получава email при направена поръчка. В меню Настройки/поща съм активирал опцията "Съобщение за нова поръчка :" и въпреки това администраторския email не получава известия при поръчка, иначе при запитване във формуляра за контакти си пристигат нормално съобщения но при поръчка НЕ :( . Възможно ли е това да е някакъв бъг на системата или аз нещо неправилно имам настроено? Трябва ли emaila да бъде от същият домейн от където е и магазина? Необходимо ли е да добавям нещо в "Мейл параметри :" и въобще къде според Вас е проблемът ми.
Благодаря предварително

Newbie

Post by extensadev » Fri Feb 06, 2015 10:18 pm

Направете тестова поръчка като потребител и вижте дали получавате мейл. Споделете какъв е резултата и ще дадем допълнителни насоки.

extensadev.com - website development

New member

Location - Sofia, Bulgaria

Post by f912 » Thu Feb 26, 2015 12:18 am

Аз пък имам друг проблем - имейл до клиента и админа се изпраща само когато е избран английски език. Работя със същата версия 1.5.6.4. Надявам се някой да помогне, моля

Newbie

Post by extensadev » Tue Mar 17, 2015 6:49 pm

Възможно е проблемът да е предизвикан от липсващи файлове с превод на въпросните мейли в езиковия пакет, който сте инсталирали или пък някакъв проблем със самите файлове (например грешен енкодинг).
Проверете дали има записани някакви грешки в логовете на сървъра и в логовете на Opencart (в админ панел, меню System/Системни) и ако има ги отстранете или пуснете логовете тук, за да съдействаме.

extensadev.com - website development

New member

Location - Sofia, Bulgaria