Post by Fenris » Mon Oct 21, 2013 2:24 pm

Здравейте,
Имам проблем със снимките в Opencart направени са така, че да излизат само местата, които се посочат от мишката а не цялата снимка. Как да оправя това и възможно ли е да се направи така, че да може да качвам по големи снимки.
Благодаря предварително!

Newbie

Post by JOHNYTHEWINNER » Tue Oct 22, 2013 5:14 am

С коя версия на opencart си?
Вариантите за качване на по-големи файлове са два:
- през FTP
- с увеличаване квотата за upload

New member

Post by Fenris » Wed Oct 23, 2013 12:30 am

JOHNYTHEWINNER wrote:С коя версия на opencart си?
Вариантите за качване на по-големи файлове са два:
- през FTP
- с увеличаване квотата за upload
Ами това е сайтът ми mallforarts.com. Аз просто искам да си излиза в пълните пиксели. Това е! Извинявай ако правилно не съм задал въпроса! Проблема наистина е в това че сега не се показват снимките в цялостен размер и в пълната си големина и не може да се кликне на тях за да излязат в отделен прозорец.

Newbie

Post by JOHNYTHEWINNER » Wed Oct 23, 2013 1:38 am

Явно имаш някакъв модул, който използва zoom.
Погледни си настройките и си припомни какво си инсталирал.
Ако искаш-дай ми някакъв администраторски акаунт в магазина и ще погледна аз.

New member

Post by Fenris » Wed Oct 23, 2013 12:15 pm

JOHNYTHEWINNER wrote:Явно имаш някакъв модул, който използва zoom.
Погледни си настройките и си припомни какво си инсталирал.
Ако искаш-дай ми някакъв администраторски акаунт в магазина и ще погледна аз.
Не не е модул погледнах модулите до толкова се ориентирам мисля че е настройка отвън! Това е версията на Open Cart - Version 1.5.1.

Newbie

Post by JOHNYTHEWINNER » Wed Oct 23, 2013 2:57 pm

Какво ще рече "настройка отвън"? АКо смяташ, че сървъра ти определя доколко да се зуумва, значи си на грешен път.
За да се случва това трябва или да имаш настройки в самия opencart или да си добавил модул, който отново можеш да управляваш от админ панела (на 99%).

New member

Post by Fenris » Thu Oct 24, 2013 12:57 am

JOHNYTHEWINNER wrote:Какво ще рече "настройка отвън"? АКо смяташ, че сървъра ти определя доколко да се зуумва, значи си на грешен път.
За да се случва това трябва или да имаш настройки в самия opencart или да си добавил модул, който отново можеш да управляваш от админ панела (на 99%).
Ами благодаря ти за търпението но това са модулите ми:
Account
Affiliate
Banner
Bestsellers
Carousel
Category
Featured
Google Talk
Information
Latest
Имаш ли идея къде в какви настройки на opencart трябва да вляза за да го оправя?
Slideshow
Specials
Store
Welcome

Newbie

Post by JOHNYTHEWINNER » Thu Oct 24, 2013 1:17 am

Приятелю,
В нито едно от тези места нямаш подобни опции.
Админ панела ти е на български като сайта нали?
Потърси в Разширения->Допълнителни модули.
Търси модул, който в името си съдържа Zoom.
Прави ми впечатление, че например ТУК нямаш зуум върху картините, а ТУК е наличен. Това ще рече, че имаш настройка за новите категории дали да се прилага правилото за зуум или не.
Размера на картинките иначе можеш да зададеш от Системни->Настройки->Изображения.
Извинявай, но така дистанционно и само по клиентската част не мога да ти дам друг съвет.
Успех!

New member

Post by Fenris » Thu Oct 24, 2013 3:45 am

JOHNYTHEWINNER wrote:Приятелю,
В нито едно от тези места нямаш подобни опции.
Админ панела ти е на български като сайта нали?
Потърси в Разширения->Допълнителни модули.
Търси модул, който в името си съдържа Zoom.
Прави ми впечатление, че например ТУК нямаш зуум върху картините, а ТУК е наличен. Това ще рече, че имаш настройка за новите категории дали да се прилага правилото за зуум или не.
Размера на картинките иначе можеш да зададеш от Системни->Настройки->Изображения.
Извинявай, но така дистанционно и само по клиентската част не мога да ти дам друг съвет.
Успех!
Все пак благодаря, админа ми е на английски и имам само Moduls нямам допълнителни поне аз не ги намирам. Все пак благодаря, че опита.

Newbie

Post by JOHNYTHEWINNER » Thu Oct 24, 2013 7:04 am

Най-горе намери "Extensions" и след това "Modules".
Потърси там модул, който най-вероятно има в заглавието си "Zoom".
Ако не го намираш, отвори в два съседни прозореца администраторският изглед на двете категории, които ти посочих по-горе. Опитай да намериш разлика между тях. Аз лично съм убеден, че зуума е плод на модул или е част от темата ти (или добавка за дифолтната) и настройките не са в категориите, но все пак е вариант.
Все още предложението ми аз да погледна е в сила.
Създай група потребители (System->User->User groups) с някакво име (например JOHNY).
Направи акаунт с избрано от теб име и парола, които ще ми пуснеш на лично съобщение и ги направи част от тази група.
Задай права за групата за четене и промяна на extensions/module.
Ще се логна и огледам модулите и няма да имам достъп до доставни цени,продажби,статистики,промяна на други потребители и т.н.
Ако е неприемлив за теб вариант - желая ти успех и още веднъж внимателно провери всички модули-разковничето е там!
Поздрави!

New member