Post by nacarx » Sat Jan 22, 2022 9:28 pm

Merhabalar,

Opencart 3.0.2.0 versiyon kullanıyorum ve kayıtlı birçok ürünüm var.
Bazı ürünleri hem kendi kategorisine hem de ait olduğu üst kategoriye ekliyorum, şimdiye kadar bu konuda pek sıkıntı yaşamadım.
Yeni açtığım bir kategoriye ürün eklerken, Bağlantılar kısmında ürüne kategori seçerken yazılan birkaç harfe göre aşağı doğru açılan menüde gelen 5 satır yetmediği için bulmak istediğim kategoriyi bulamadığımı düşünüyorum.
Bence sebebi de; benzer isimli bir kategori başka bir ana kategorinin altında da olduğundan yazdığım harflere göre ilk 5 tanesini getiriyor sürekli.
Daha iyi anlatabilmek için şöyle bir örnek verebilirim :
Aranjmanlar isimli kategori hem Aranjmanlar adıyla bir ana kategori altında yer alıyor, hem de Fiyatlı Ürünler adlı ana kategori altında yer alıyor.
Yani Şöyle :
ARANJMANLAR > Aranjmanlar
FİYATLI ÜRÜNLER > Aranjmanlar
isimleri aynı ama SEO linkleri farklı olduğundan sorunsuz çalıştığını düşünüyorum.
Ürün Ekleme Bağlantılar kısmında Aranjmanlar yazdığımda resimdeki kısım geliyor gerisi gelmiyor.
Ekli resimdeki kısımdan bahsediyorum.
Buradaki listelenen kategori isimlerini arttırmanın bir yolu var mıdır? Veya geçici olarak ürüne PhpMyadmin den nereden ilave kategori ekleyebilirim.
Bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.
Saygılar...

Attachments

111.png

111.png (24.54 KiB) Viewed 993 times

NacarX

New member

Post by nacarx » Sat Jan 22, 2022 10:10 pm

Şimdilik phpMyAdmin Panelinden > product_to_category tablosunu çağırıp, Arama kısmından ürünü ID numarası ile bulup, yeni eklemek istediğim kategoriyi de diğer satırı kopyalayıp değiştirerek istediğimi yapabildim.
Örnek resim aşağıdadır.
Image
Ama sorunumu hala doğru yolla çözebilmiş değilim.
Bağlantılar kısmında listelenen kategori sayısını artırmanın yolunu arıyorum.

Attachments

222.png

222.png (61.81 KiB) Viewed 984 times

NacarX

New member