Page 1 of 1

Detaylı Arama (refine search) kısmının genişletilmesi

Posted: Wed Nov 28, 2018 4:09 pm
by Gadjiev
Merhaba,
Herhangi bir kategoriye girince ortada çıkan refine search resimli kutucuklarının ölçüsün nasıl değiştirebilirim acaba? Tarayıcıdan inceleyince ölçüleri 120px gözüküyor ama kodlarda 120lik yerleri değiştirsemde birşey değişmiyor. Twig dosyaların da biraz kurcaladım ama orada da refine search olan kısımların hiçbirinde 120px yada herhangi başka bir ölçü birimi geçmiyor. Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

Image

Re: Detaylı Arama (refine search) kısmının genişletilmesi

Posted: Sun Dec 02, 2018 11:27 pm
by nacarx
O temada nasıldır bilmem ama ben Default Temayı editliyorum kendi keyfime göre. Bahsettiğiniz alan ul>li yapısından css ile biçimlendirmeyle oluşturulan bir alan. Normalde default temada sade bir ul>li yapısı var. Alt Kategoriler 5 ten az ise alt alta, 5 ten fazlaysa yan yana 4 erli sütunlar şeklinde, metin olarak gösterilecek şekilde product/category.twig içerisinde formüle edilmiş.
Ben kendim ekteki resimdeki gibi yaptım, product/category.twig dosyasındaki ilgili if yapısının içerisindeki <li> tagına bir css yazarak ekledim. Resimdeki gibi css den oluşan kutucuklara çevirdim.

Re: Detaylı Arama (refine search) kısmının genişletilmesi

Posted: Sun Jan 06, 2019 3:25 am
by eka7a
Merhaba,
Temanızın admin ayarlarını kontrol edin ya da controller/product/category.php dosyasını resize kelimesini aratarak o bölümün boyutlandırma değerilerini değiştirin.