Post by Yasabe » Fri Mar 30, 2018 12:48 am

Merhaba.
Ürüne eklediğimiz bir seçenekle sepet toplamına sabit bir ücret eklemek istiyorum. Mevcut durumda eklenen seçenek ücreti, ürün başına ekleniyor ve ürün adediyle çarpılıyor. Benim istediğim sabit ücret ise 40 TL ve ben bunu sepet toplamına eklemek istiyorum. Sipariş 50 adet de olabilir 300 ya da 500 adet de olabilir. 40 TL'lik sabit ücret ise değişmiyor. Tabii bu seçenekle eklenen ücretin sepette de gözükmesi iyi olur. Bu 2 şekilde olabilir:
1-) Eklenen sabit ücreti, ürün adediyle çarpmak yerine bölerek ürünün birim fiyatına ekleyebilir
2-) Sabit bir ücret olarak sepet toplamı sayfasında da göstererek toplam ücrete ekleyebilir.

New member

Post by eka7a » Fri Mar 30, 2018 10:23 pm

Merhaba,
Sipariş toplamlarındaki hizmet bedeli uzantısı ile sipariş toplamına sabit bir ücret ekleyebilirsiniz.

Windows 11 Pro Digital License Key

Active Member

Location - Türkiye

Post by Yasabe » Mon Apr 02, 2018 9:14 pm

Hizmet Bedeli modülü aklıma geldi ama o belli bir sepet toplamına ulaşılınca sabit bir ücret eklemeye yarıyor. Benim istediğimi bir örnekle açıklayayım: Sattığımız ürün olan Nikah Şekerine etiket yapıştırılıyor. Küçük kağıt etiket ücretsiz ama bazı müşteriler isimlerinin kurdelaya basılmasını istiyor veya biz böyle bir seçenek sunuyoruz diyelim. Kurdela baskısının ücreti sabit 40 TL. Bunu da ürün sayfasında iki seçenekli açılır liste halinde sunuyoruz diyelim. Kağıt etiket ücretsiz, kurdela baskısı ise 40 TL. ama bu sekilde ekleyince ürünün birim fiyatına ekliyor. Ben ise ürün sayfasında seçilen kurdela baskısı ücretini sepete eklesin istiyorum. Yani tanesi 2,50 TL olan nikah şekerinden 100 adet sipariş varsa 100x2,50=250 TL+40 TL (Kurdela Baskısı)= 290 TL gibi. Ayrıca birim fiyata eklemek istediğim ek seçenekler de olabilir tabii. Mesela mıknatıs gibi. Çünkü mıknatıs her ürüne tek tek ekleniyor ve birim fiyata yansıyan bir maliyet teşkil ediyor. Yani eklenen her seçeneğin sepet toplamına eklenmesi de doğru bir çözüm olmaz. Sadece kurdela baskısı gibi toplam fiyata eklenen sabit bedellerin sepet toplamına eklenmesi gerekiyor.

Tek cümleyle özetlemem gerekirse; ürün sayfasında seçenek yardımıyla eklediğim kurdela baskısı ücretinin (veya herhangi bir ücretin) istersem birim fiyata istersem sepet toplamına eklenmesini sağlayabilir miyim?

New member