Post by viper_aykiri » Tue Mar 11, 2014 10:05 pm

merhaba arkadaşlar ben ürünlerimi miktar olarak değilde yıl olarak satıyorum. Ürünler 1 ile 5 yıl arası oluyor bu yılları indirim alanından belirliyorum ve yıl arttıkça indirim uyguluyorum yada yapmak istediğim bu diyelim. sepete ekle butonunun solundaki ürün miktarını yazdığımız Text Field'ı kaldırdım daha sonra ürüne eklediğim indirimlerin başına radyo butonu ekledim butonlar istediğim gibi miktarı hangisini seçiyorsam onunla çarpıyor yani 2 dediysem 2 ile çarpıyor 3 dediysem 3 ile ama indirimi yapmıyor acaba sorun nereden kaynaklanıyor olabilir buyrun düzenlediğim kodlar aşağıda bir bakın lütfen.

Ana Ürün Fiyatındaki Radyo Butonu İçin Kullandığım Kod

Code: Select all

<div class="price"><input type="radio" name="quantity" value="1" checked id="quantity_0" /><?php echo $text_price; ?>
İndirimlerde Kullandığım Kod

Code: Select all

<div class="discount">
     <?php foreach ($discounts as $discount) { ?>
     <input type="radio" name="quantity" value="<?php echo sprintf($discount['quantity']); ?>" id="quantity_0" /><?php echo sprintf($text_discount, $discount['quantity'], $discount['price']); ?><br />
     <?php } ?>
    </div>
Ürünlerdeki miktar istediğim gibi katlanıyor ama indirimleri uygulamıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.
[hr]
sorun sanırım product.tpl dosyasında değil, eski dosyayı yükleyip eski usülde miktarı elle girip denediğimde yine aynı sorun çıkıyor acaba hangi dosyada sorun çıkıyor bilgi verirmisiniz lütfen?

Newbie

Posts

Joined
Tue Mar 11, 2014 10:04 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests