Post by eka7a » Wed Mar 07, 2012 11:48 pm

Çeviri dosyaları her güncellemede karşılaştırma programları ile sürekli kontrol edilmektedir ama yine bazı çeviri hataları, yazım hataları ya da güncelleme sonrası değiştirilen / yeni eklenen dil değişkenleri gözden kaçabilmektedir.

Bu tür hatalar ile karşılaşırsanız lütfen buradan bildiriniz.
OpenCart Türkçe Hata Bildir

OpenCart genel hatalarını buraya bildirebilirsiniz.
OpenCart Genel Hata Bildir

Ama unutmayınız ki, sonradan yaptığınız değişiklikler sonucu oluşan hatalar sizin özel hatalarınızdır ve değerlendirmeye alınmayacaktır.

Windows 11 Pro Digital License Key

Active Member

Location - Türkiye

Post by mustaphaturk » Sat Dec 20, 2014 12:48 am

Selamlar,
mağaza ayarları kısmında Coğrafi Kod yerine "Çoğrafi kod" olarak çevrilmiş. Benim görebildiğim çeviri hatası bu kadar. Bir de yine aynı yerde Opening Times (Mağaza Çalışma Saatleri) ve Comment (Yorum) kısmı çevrilmemiş.

OC'da yeni birisi olarak ayrıca sormak istediğim bir kaç şey daha var:

Bütün sistemin anlatıldığı derli toplu bir kullanım kılavuzu vb. bir yer var mıdır?

Sol ya da sağ tarafa menü eklemek istersek ne yapabiliriz?

Kendimce import/export tool programını TR'ye çevirdim ama doğru mu yaptım bilmiyorum. language/english olan kısma english'i kopyalayıp adını turkish yaparak, oradaki kısımları çevirdim.

admin klasörünün adını değiştirdim, şimdi yükleyeceğim tüm eklentilerdeki admin klasörlerinin ve index.php gibi kısımlarda da bu değişikliği yapmak zorunda mıyım?

import/export tool programını başarıyla yükledim ama araçlar'ın altında çıkmıyor. Yüklerken hata almadım. Yönetici izinlerinden de onay verdim fakat herhangi bir menünün altında çıkmadı, sorun ne olabilir?

ingilizce forumda yeni topik açtım, admin kontrolünden sonra yayınlanacaktır dedi, her konu böyle admin onayından mı geçiyor yoksa sadece ilk mesajlar mı?

Cevaplar için şimdiden tşk. ederim, saygılar...

Newbie

Post by eka7a » Sun Jan 25, 2015 7:44 am

Belirtiğiniz eksik ve hatalı çeviriler giderilmiştir. Bir sonraki versiyonda yayınlanacaktır.

İngilizce olarak burayı kullanabilirsiniz. http://docs.opencart.com

Import/export tool Türkçe çevirinizi doğru bir şekilde yapmışsınız.

Admin klasörü değişikliği için config.php içinde değişikliği belirtmeniz gerekir ve kurduğunuz eklentilerde admin olarak dizin adı geçiyorsa bunlarıda yeni adla değiştirmeniz gerekiyor.

Yeni üyelerde gönderilenler yönetime tabi olmaktadır.

İyi günler

Active Member

Location - Türkiye

Post by radyodinle » Sun Feb 14, 2021 12:16 am

eka7a wrote:
Wed Mar 07, 2012 11:48 pm
Çeviri dosyaları her güncellemede karşılaştırma programları ile sürekli kontrol edilmektedir ama yine bazı çeviri hataları, yazım hataları ya da güncelleme sonrası değiştirilen / yeni eklenen dil değişkenleri gözden kaçabilmektedir.

Bu tür hatalar ile karşılaşırsanız lütfen buradan bildiriniz.
OpenCart Türkçe Hata Bildir

OpenCart genel hatalarını buraya bildirebilirsiniz.
OpenCart Genel Hata Bildir

Ama unutmayınız ki, sonradan yaptığınız değişiklikler sonucu oluşan hatalar sizin özel hatalarınızdır ve değerlendirmeye alınmayacaktır.
Gördüğüm kadarıyla oldukça emek vermişsiniz hocam elinize sağlık.

no signature

Newbie

Post by fatihavci2 » Tue Jul 27, 2021 6:43 pm

Selamlar opencart plantish thema ücretli olarak satın aldım. Opencart Türkçe dil paketini kurdum ancak birçok yerde çevrilenmeyen kelimeler bulunmakta. DAha önce journal tema kullanmıştım ve sorunsuz olarak tüm alanlara müdahale edebiliyordum ancak plantish temada yönetim paneli menüde harici bir tema yönetim paneli bulunmuyor ve tüm alanlara müdahale edemiyorum. Bu noktada nasıl ilerleyebiliriz.

Newbie

Post by eka7a » Tue Jul 27, 2021 10:29 pm

Bu sorunun Türkçe çeviriyle ilgisi bulunmuyor. Tema geliştiricisi ile iletişime geçiniz.

Active Member

Location - Türkiye