Post by YusufBey » Fri Feb 14, 2020 2:03 am

Arkadaşlar Smtp Ayarlarını Yaptım sürümüm 3.0.3.2 Siparişlerde Müşterime Mailine sipariş maili gitmiyor ne yapmam gerek

Newbie

Post by eka7a » Fri Feb 14, 2020 8:21 pm

Merhaba,
Bu sizin hatalı mail ayarlarınız ya da mail sunucu yapılandırmanızdan kaynaklı bir durum.

Windows 11 Pro Digital License Key

Active Member

Location - Türkiye

Post by bozkilinc » Thu May 28, 2020 5:32 pm

Aynı sorun bende de mevcut. Postaları müşterilere göndermiş gibi görünüyor ama posta müşteriye bir şekilde ulaşmıyor.
Mail ayarları nedeni ile "internal server error" hatası alıyordum.
Mail ayarlarını düzenledim o sorun ortadan kalktı ancak şimdi de sipariş sonrası yada toplu mailler müşteri postalarına ulaşmıyor.
Hostingden mail gönderim kayıtlarını inceledim. sunucumdan postalar çıktı ve karşı taraf tarafından da kabul edildi olarak görünüyor. ilginç bir durum. Sorun muhtemelen hosting tarafı kaynaklı

Gönderim izlemede sonuç bu ama müşteriye ulaşan bir mail yok. spam dahil tüm postaları kontrol ettim
Olay: success success
Kullanıcı: xx
Etki Alanı: xxxx.com
Gönderen Adresi: site@xxxx.com
Gönderici: site@xxxx.com
Gönderilme Saati: 28 May 2020 12:26:12
Gönderici Ana Bilgisayar: www.xxxx.com
Gönderici IP: 5.26.87.216
Doğrulama: dovecot_login
İstenmeyen Posta Puanı:
Alıcı: bxxxx@gmail.com
Teslim Kullanıcısı: -remote-
Teslim Etki Alanı:
Teslim Alan: bxxxx@gmail.com
Yönlendirici: smarthost_dkim
Nakliye: remote_smtp_smart_dkim
Çıkış Saati: 28 May 2020 12:26:12
Kimlik: 1jeEnm-000p4A-6H
Teslimat Ana Bilgisayarı: 5.2.86.10
Teslimat IP’si: 5.2.86.10
Boyut: 1,38 KB
Sonuç: Kabul Edildi

sorun çözüldü. sorun hosting kaynaklı. site@, deneme@, mail@, forum@, test@ gibi maillerden gönderilen mailler fitreye takılmakta, örnek olarak info@ veya admin@ gibi bir adresten deneme yapabilirsiniz

Newbie

Post by ndmgnr » Thu Feb 25, 2021 9:41 am

Arkadaşlar bir süredir bende bu sorunla ilgili çözüm arıyordum. Fakat olmadı. sorunun çözümünü kendim buldum. inşallah sizlerde de işe yarar diye paylaşıyorum.

opencart 3.0.x verisyonu için Mail sisteminin ayarları tam olarak yapılmışsa ve hala mail gitmiyorsa veritabanınızdaki oc_event tablosunda bir sıkıntı vardır. çözümü ise çok basit bu tablonun içerisindeki verileri boşaltarak sıfır olarak aşağıdaki verileri girmenizdir.

verilerin tam halini aşağıya ekledim. sıkıntı yaşayan arkadaşlar deneyebilir. Fakat denemeler yapmadan önce her zaman Önce yedek alıp Sonra Deneme yapmanızı öneriyorum.

sql kodlarını burda paylaşamıyorum fakat isteyen olursa iletişime geçebilir.

Newbie

Post by alperensalihk » Wed Mar 24, 2021 6:24 am

E-posta sorunuyla ben de 2-3 gündür uğraşıyorum. Bazen gidiyor bazen gitmiyor. Ben SMTP ayarları için ayrı bir e-posta oluşturmuştum. Giden e-postaları kontrol ettiğimde gönderici e-posta adresi farklı. Opencart'ı kurarken yönetici hesabına kaydettiğim e-posta adresi gönderici olarak görünüyor. SMTP'de bunun uygulanmaması gerekir.

Ben neden yönetici e-posta hesabımın şifresini sunucuya kaydedeyim yahu?

Newbie

Post by refikguler » Sun Apr 18, 2021 5:23 am

ndmgnr wrote:
Thu Feb 25, 2021 9:41 am
Arkadaşlar bir süredir bende bu sorunla ilgili çözüm arıyordum. Fakat olmadı. sorunun çözümünü kendim buldum. inşallah sizlerde de işe yarar diye paylaşıyorum.

opencart 3.0.x verisyonu için Mail sisteminin ayarları tam olarak yapılmışsa ve hala mail gitmiyorsa veritabanınızdaki oc_event tablosunda bir sıkıntı vardır. çözümü ise çok basit bu tablonun içerisindeki verileri boşaltarak sıfır olarak aşağıdaki verileri girmenizdir.

verilerin tam halini aşağıya ekledim. sıkıntı yaşayan arkadaşlar deneyebilir. Fakat denemeler yapmadan önce her zaman Önce yedek alıp Sonra Deneme yapmanızı öneriyorum.

Merhabalar bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum sql kodlarını göndermeniz mümkünmü refikguler@gmail.com

Newbie

Post by eka7a » Fri Apr 30, 2021 7:02 pm

refikguler wrote:
Sun Apr 18, 2021 5:23 am
Merhabalar bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum sql kodlarını göndermeniz mümkünmü
Merhaba, sql kodları kurulum içerisinde mevcuttur.

Active Member

Location - Türkiye

Post by mustafausta1 » Tue Dec 20, 2022 9:52 pm

ndmgnr wrote:
Thu Feb 25, 2021 9:41 am

verileri göremedim, yardımcı olur musunuz?

Newbie

Post by eka7a » Sat Dec 24, 2022 7:34 am

Veriler kullandığınız sürüme ait install klasörü içindeki sql dosyasında mevcuttur.

Active Member

Location - Türkiye

Post by fatihx2017 » Sat Mar 16, 2024 3:42 am

Arkadaşlar SMTP kısmında bazen mail hataları ZAMAN AŞIMI SÜRESİ ile alakalı olabiliyor, SMTP ayarlarında bu süre standart olarak 5sn olarak gelir bu süreyi 50-60 sn yapınız ve tekrar deneyiniz.

Newbie