Post by omerhazir » Wed Dec 04, 2019 5:46 am

Merhaba;
Tek mağaza ile dile göre Yurtiçi veya Yurtdışı ürün satış fiyatı ayarlama olayını çözemeyince (aslında bi if else olayı çözecek ama phpden anlamayınca olmuyor tabi)
aynı işi iki mağaza ile yapabilirim düşüncesi ile şunu yapmaya karar verdim.
domain/tr ve domain/en şeklinde 2 farklı opencartı tek veritabanına kurucam
admin sayfasında ürün ekleme sayfasına price2 alanı ekleyeceğim. ve domain/en sitedeki ürün fiyatını burdan aldıracağım
bunun içinde domain/en sitesinin catalog\controller\product klasöründeki php dosyalarında price değerine atama yapan veritabanı değerlerini price2 olarak değiştireceğim.

Tüm bunları yapmadan önce eklenti önerisi, Farklı Bir Çözüm Önerisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum.

Amacım Yurtdışı ve Yurtdışı satış fiyatlarını ayırmak. Mesala TR fiyatı 100-TL, Yurtdışı Fiyatı 200-USD (Kurla ayarlanacak gibi bir fiyat değil yani)
Siteye Giren Tr den girdiyse TRL Yurtdışından girdiyse USD fiyatı göstermek(Bunu hallettim)

Newbie

Post by furkeen » Thu Dec 12, 2019 3:57 am

Merhabalar bulduğunuz çözüm üzerinden devam ettirecek olursak eğer şöyle yapabilirsiniz. İngilizce olan mağazanın mağaza ayarlarından otomatik kur seçimini kaldırıp kurlar kısmından doları iki tl olarak belirlerseniz -yani fiyatlar orantılı ise tabii- 100 TL fiyat girilen bir ürün otomatik olarak 200 Dolar olacaktır. Farklı çözümler de üretilebilir tabii ki.

Newbie