Post by catalinm75 » Thu Dec 20, 2012 5:41 am

Salut!

Fac un magazin online de carti , pe 1.4.9 (pentru ca BCR online , plata cu cardul, pentru versiunea asta au extensie pregatita...) si vreau sa stiu daca pot sa incarc repede toate cartile (sunt cateva mii ...) pe site.

Am gasit aceasta extensie:

http://www.opencart.com/index.php?route ... 22&page=15

Si ma intereseaza sa stiu cum se foloseste (daca a folosit-o cineva vreodata....) ca sa nu gresesc si sa reusesc sa-mi incarc repede si bine siteul cu oferte.

As vrea foarte mult sa ma ajutati, eu sunt inca novice pe opencart.

Multumesc!

Active Member

Post by mndev » Thu Dec 20, 2012 6:00 am

Salut catalin!

M-am uitat putin peste extensie si din punct de vedere functional are Ok-ul.
Eu as face un download de cateva produse prima oara ca sa am bine definit formatul din excel si dupacea as incepe sa incarc produse.

Avand in vedere avertizarea consumului de resurse iti recomand sa incarci produsele in grupuri razonabile, desii nu ar trebuii sa fie probleme.

Sper sa te fii ajutat si bafta la vanzari!

Image
It has been statistically demonstrated that a high percentage of visitors abandon the page after not finding the product they are looking for on the first page. Why not make that first page endless?

New member

Location - Barcelona

Post by titusel » Thu Dec 20, 2012 6:20 am

salut,

este de mare ajutor un import / export, dar mare atentie la categorii, importul il faci la produse, dar trebuie trecuta si categoria, altfel ai pe jumatate o treaba facuta.

Titusel

Active Member

Location - Bucharest, Romania