Post by R3aver » Tue Aug 21, 2012 1:04 am

Salut,

Am instalat opencart 1.5.3.1 pe un nou domeniu si as vrea sa folosesc aceeasi baza de date de pe opencart 1.5.1.3 de pe un alt domeniu. Aveti idee cum se face?

Merci mult,

New member

Post by florinsith » Tue Aug 21, 2012 1:09 am

Nu asa se seteaza multistore. Ai putea totusi cu modulul de import export sa-ti treansferi produsele dupa unul pe celalalt. Chiar daca ai modifica config.php si ambele magazine ar putea folosii aceeasi baza de date, sunt 2 versiuni diferite de opencart care au baze de date usor diferite.

Image
My Extensions - SuperTheme - Opencart templates - Opencart modules

Expert Member

Post by R3aver » Tue Aug 21, 2012 3:44 am

Salut,

Multumesc pt raspuns. M-am gandit la varianta asta insa eu am definit o optiune pt culoarea produselor care nu e exportata in acel excel/csv, adica am colorat backgorundu butoanelor radio cu o optiune a carei valoare e culoarea in hexa, am improvizat pt ca optiunea de image nu mergea in 1.5.1.3 plus ca oricum sunt prea mari thumburile si mai sunt si una sub altu, la 15 culori arata ca dracu'. Daca ar insemna sa adaug culoarea pt 100 de produse innebunesc. Stii vreo alta varianta?

Merci!

New member

Post by florinsith » Wed Aug 22, 2012 3:42 pm

Tranferi acel table/coloana cu acele culori direct prin sql import/export. Depinde cum/unde ai adaugat tu culorile.

Image
My Extensions - SuperTheme - Opencart templates - Opencart modules

Expert Member