Post by catalinm75 » Mon Aug 13, 2012 1:35 pm

Salut!

Vreau sa fac un magazin online de carti.
Am doua probleme:

1. Vreau mai multe campuri de completat la produse, sunt prea putine, iar cartile au descrieri ce implica mai multe campuri.

2. Vreau sa stiu daca este posibil, pe vreuna din variante de opencart care sunt pe piata la ora actuala, ca sa pot face up-load in baza de date a unei serii intregi de carti, cu nume, autor, editura, numar ISBN si toate celelate. Adica, editurile furnizeaza o asemenea baza de date, dar eu vreau sa stiu daca respectiva baza de date poate fi incarcata printr-un upload direct in baza de date a siteului.

Eventual, spuneti-mi si ce versiune de opencart sa folosesc, ca sa ma pot adapta mai usor proiectului meu.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Active Member

Post by electrocasnica.ro » Wed Aug 15, 2012 4:46 am

Punctul 2 ma intereseaza si pe mine. bineinteles, nu in domeniul cartilor dar pe acelasi principiu.

Post by Modemuri3G » Wed Aug 15, 2012 5:44 pm

De cimpurile suplimentare fi mai explicit, da un exemplu cu ce ai nevoie, poti exersa pe demoul pus la dispozitie pe siteul opencart

Pentru import si export poti folosi :
http://www.opencart.com/index.php?route ... rch=export

Newbie

Post by catalinm75 » Mon Aug 20, 2012 9:16 pm

Ma intereseaza sa am urmatoarele campuri:

Pret:

Autor:

Editura:

An aparitie:

Numar pagini:

Colectia:

Disponibilitate:

Active Member

Post by titusel » Tue Aug 21, 2012 1:35 am

salut catalin,

Uploadul vrei sa il faci automat? fisier excel sau sa le completezi manual? La campuri te pot ajuta, iti pot crea campurile in panoul de administrare la sectiunea produse si toate datele introduse sa apara pe pagina produsului, pentru upload fisiere excel o sa dureze mai mult si costa mai mult. Daca nu este graba iti pot face cele scrise mai sus tocmai dupa 1 septembrie, eu de maine 21 august intru in concediu si nu sunt disponibil.

Daca e ok si nu este graba lasa-mi te rog un mail la contact@degwebsolutions.com si cand ma intorc vorbim.

Numai bine

Active Member

Location - Bucharest, Romania

Post by catalinm75 » Tue Aug 21, 2012 1:42 am

ce pret sa creezi campurile?

ce pret pentru upload automat din excel?

Active Member