Post by catalinm75 » Fri Aug 19, 2016 4:03 pm

Va salut!

Va marturisesc ca e prima data cand lucrez cu opc 2.0.x si imi e greu pentru ca nu inteleg multe lucruri.

Cum pot sa fac sa afisez categoriile , ori in dreapta, ori in stanga , cum faceam pe 1.5.x sau alte variante. Nu ma pricep decat sa le afisez in top menu, dar acolo o sa vreau sa afisez altceva.....

La 1.5.x se facea din module, dar aici chiar nu pricep cum se fac....

Please, help!

-----
Vreau ca respectivele categorii sa fie afisate pe site, indiferent de maniera in care navigheaza vizitatorul. Daca e pe o pagina de info, vreau sa le vada! Daca e pe o pagina a unui produs, vreau sa le vada! Daca e pe o categorie, vreau sa le vada! Cred ca m-am facut inteles!

Multumesc!

Active Member

Post by medvi » Sat Aug 20, 2016 3:42 am

Cred ca raspunsul la intrebarea dvs il gasiti aici: http://docs.opencart.com/

Image
If you have any questions or want solutions to your problems, please email: support@medvicompany.ro

Active Member

Location - Bucuresti

Post by florinsith » Thu Aug 25, 2016 5:09 pm

In opencart 1.5.x adauti modulele pe layouturi din pagina modulului.
In opencart 2.x, pe pagina modulului doar se pot crea variatii ale modulului(nu si in cazul modulului de categorii, pe acesta doar il activezi) iar pentru adaugarea lor pe layout mergeti in admin > design > layouts, editati layoutul pe care doriti sa afisati modulul si acolo adaugati modulul dorit in pozitia dorita. Dupa parerea mea, e mai ok cum e in 2.x, sunt mai centralizate modulele, mergi pe un layout si vezi toate modulele adaugate, le poti reordona si muta usor.

Image
My Extensions - SuperTheme - Opencart templates - Opencart modules

Expert Member