Post by vallentin24 » Thu Feb 04, 2016 1:56 pm

Conform Ordinului 3769/2015 declaratia 394 data de contabilul dvs. va include obligatoriu cnp-ul clientului. In plus, declaratiile pe ianuarie si februarie vor trebui refacute cu cnp. Asta inseamna ca toti cei ce emiteti facturi din opencart va trebui sa actualizati baza de date a clientilor, iar pe viitor cereti cnp la creare cont.
Imi voi transforma campul fax in cnp pentru ca tine de "account info", si-l voi face "required" pentru grupul de clienti persoane fizice.

Active Member

Posts

Joined
Fri Feb 03, 2012 1:00 am

Post by inactiveaccount9912 » Sat Feb 06, 2016 7:05 pm

Idioti, idioti, idioti, idioti. Deci teoretic nimeni nu mai poate vinde online fara sa colecteze cnp-urile?
Totate vanzarile facute prin casa mai au CNP? nu, deci cu ce-i ajuta? Si-n plus toata ideea declaratiei 394 era sa verifice corespondenta facturilor emise intre persoane juridice, pentru persoane fizice e total inutila. Si auzi la ei "Declaratie informativa", dar daca nu o depui te ***** tare de tot.

Expert Member

Posts

Joined
Fri May 14, 2010 2:36 am

Post by vallentin24 » Sun Feb 07, 2016 6:01 am

va recomand sa cititi informativ
http://www.avocatnet.ro/content/article ... atnet.html

In curand vor transforma mediul de afaceri din Romania intr-o mare de rahat. Legile reflecta clar incompetanta bugetarului intretinut. Ne vom muta cu totii cu firmele in Bulgaria, chiar daca tva-ul si impozitul pe dividende sunt la fel acum, dar au impozit pe profit 5% fata de 16% la noi, curs valutar fix... nu s-a schimbat nici o lege fiscala in 15 ani.

Active Member

Posts

Joined
Fri Feb 03, 2012 1:00 am

Post by cdan » Tue Mar 15, 2016 10:56 pm

cine dracu iti da cnp-ul pentru o comanda?!? multi sunt reticenti in a da si adresa completa.
si daca pui camp cnp iti pune la misto niste numere, eu personal asa as face cand as plasa o comanda

New member

Posts

Joined
Thu Jul 09, 2015 7:59 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 170 guests