Post by robertiulianstoica » Sat Oct 17, 2015 7:46 pm

Salut! Voiam sa ma mai apuc sa dezvolt cateva module/interfete pentru opencart si eram curios ce ati sugera voi ca este necesar pentru opencart in comunitatea aceasta. Orice sugestie este binevenita si asteptata!

robertiulianstoica[at]gmail.com


New member

Posts

Joined
Tue May 07, 2013 8:42 pm

Post by ilovelife » Mon Oct 19, 2015 5:06 am

Salut,

Din punctul meu de vedere si de ceea ce am foarte mare nevoie este un modul de import feed-uri de la furnizori pentru OC 2.xxx si la un pret accesibil

As avea nevoie si de un modul ( intefata ) interfata B2B pentru clienti cu username parola discount-uri in functie de modalitate de plata, cantitate, urgenta transport etc

un modul cu discount-uri per cantitate care sa mearga cu journal 2 eu am cumparat unul nu merge si ca sa il fac sa mearga sunt taxat extra si nu e putin ...

daca imi mai aduc aminte ceva revin cu completari

New member

Posts

Joined
Thu Oct 30, 2014 5:53 pm
Location - Bucuresti Sector 3

Post by robertiulianstoica » Tue Oct 20, 2015 4:10 am

Salut si multumesc de sugestii!

1. Imi poti da cateva exemple de furnizori al carui feed se poate importa ? In ce forma ofera informatiile produselor ? (csv, xls, xml, zip, etc.)

2. Interesant si notat!

3. Trimite-mi un pm exact cu problema de comaptibilitate. Sunt sigur ca trebuie doar facute cateva legaturi in template si te pot ajuta.
ilovelife wrote:Salut,

1. Din punctul meu de vedere si de ceea ce am foarte mare nevoie este un modul de import feed-uri de la furnizori pentru OC 2.xxx si la un pret accesibil

2. As avea nevoie si de un modul ( intefata ) interfata B2B pentru clienti cu username parola discount-uri in functie de modalitate de plata, cantitate, urgenta transport etc

3. un modul cu discount-uri per cantitate care sa mearga cu journal 2 eu am cumparat unul nu merge si ca sa il fac sa mearga sunt taxat extra si nu e putin ...

daca imi mai aduc aminte ceva revin cu completari

robertiulianstoica[at]gmail.com


New member

Posts

Joined
Tue May 07, 2013 8:42 pm

Post by opencartromania » Tue Oct 20, 2015 6:05 pm

Saltuare!

1.exista si functioneaza pe 1.5.6.x si 2.x
(o lista destul de lunga de furnizori majoritatea facuti ptr. 1.5.6.x)

2. exista si functioneaza doar ptr. 1.5.x

3. nu - journal este dezvoltat pe propriul framework, motiv ptr. care modificarile sunt destul de dificile (avem exemple: modul de generare cupoane automat, functiona perfect pe default, pe journal cateva ore de lucru bune, ptr. al convinge)

Cele bune!

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Sep 25, 2013 9:26 pm


Post by ilovelife » Wed Oct 21, 2015 4:22 pm

Eu stiu ca exista pentru 1.5.xx multe lucruri
Eu am dat sugestii pentru 2.xxx degeaba e pentru 1.5 daca nu e pentru 2.xxx nu ma ajuta

Stiu ca multi zic ca 1.5xx e asa si pe dincolo dar eu am reusit sa obtin ceea ce am nevoie abia cu varianta 2.0.3.1 pana acum vedem de acum incolo

New member

Posts

Joined
Thu Oct 30, 2014 5:53 pm
Location - Bucuresti Sector 3

Post by opencartromania » Thu Oct 22, 2015 1:16 am

Salutare!

Titlul postului nu se refera la experienta unuia sau altuia....

Povestea este lunga, legat de care versiune este mai ok.

Raspuns: depinde de unghiul din care pui problema necesitatilor de a implementa si a asteptarilor.

Cred ca cel mai corect ar fi sa ne rezumam doar la ce am sau ati dori.

Numai bine!

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Sep 25, 2013 9:26 pm

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 264 guests