Post by aviatel » Mon Jul 20, 2015 3:40 pm

daca ma puteti ajuta, v-as fi recunoscator:
as dori ca sa pot afisa in lista de produse de aici : http://www.shop.eurosafe.ro/nada-momeli ... fess-extra pretul cel mai mic , acolo unde apare 0( in cazul de fata, produsul 3). Dupa ce clientul da click pe adauga in cos sau daca acceseaza pagina produsului respectiv http://www.shop.eurosafe.ro/nada-profes ... latica-2kg , sa aleaga greutatea respectiva: 2 kg sau 0.75 kg. Ideea este sa afiseze pretul cel mai mic in pagina cu toate acele produse , ptr ca sa nu se interpreteze daca pretul e 0, produsul nu ar fi in stoc.

o alta problema ar fi cum sa fac subcategoriile cu imagini, cu o extensie free sau alta posibilitate free
se poate adauga la un produs un alt produs cadou ?


merci !

New member

Posts

Joined
Sun Feb 10, 2013 4:15 pm

Post by opencartromania » Mon Jul 20, 2015 4:45 pm

Salutare!

Doar atat? mai incercati cateva cerinte .... deasemeni nu incercati sa cautati in magazinul de extensii ca e 'de rau'.

Ati facut, exact ca in Pacala:

'N-a veti un pic de apa? Ca mi-e o foame, de unde n-am unde sa dorm la noapte' :)

Succes!

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Sep 25, 2013 9:26 pm


Post by medvi » Mon Jul 20, 2015 5:04 pm

A fi sau a nu fi: aceasta-i întrebarea? sau sa parafrazam un pic "Paid and Free: aceasta-i întrebarea?" Totusi mai cautati in extensii insa aveti grija sa selectati varianta free.

Succes ...

Image
If you have any questions or want solutions to your problems, please email: support@medvicompany.ro


Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 04, 2015 12:29 am
Location - Bucuresti

Post by vallentin24 » Fri Jul 24, 2015 12:59 am

va adaug poze la subcategorii si va fac optiunile sa se calculeze cum vreti.
gretis
trimiteti-mi un mesaj cu nr de telefon si va sun.

Active Member

Posts

Joined
Fri Feb 03, 2012 1:00 am

Post by utzy » Fri Jul 24, 2015 12:19 pm

:choke:
Last edited by utzy on Sun Feb 26, 2017 1:57 pm, edited 3 times in total.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Fri Nov 25, 2011 5:59 am

Post by aviatel » Fri Jul 24, 2015 12:33 pm

Foarte corect...decat sa faca misto de cei care nu stiu, mai bine dadeau un raspuns scurt si la obiect.
Eu am renuntat sa mai cer ajutor in forumul roman...cer pe cel general, in engleza....

New member

Posts

Joined
Sun Feb 10, 2013 4:15 pm

Post by aviatel » Sat Jul 25, 2015 12:45 pm

vallentin24 wrote:va adaug poze la subcategorii si va fac optiunile sa se calculeze cum vreti.
gretis
trimiteti-mi un mesaj cu nr de telefon si va sun.
ti.am trimis un mesaj privat cu nr meu....

New member

Posts

Joined
Sun Feb 10, 2013 4:15 pm

Post by medvi » Sun Jul 26, 2015 10:49 pm

Probabil ca varsta vorbeste pentru dvs. Sub cele patru decenii pe care le au unii dintre noi lucrurile se vad altfel. Pacat ca intelepciunea nu le este data tinerilor.

Image
If you have any questions or want solutions to your problems, please email: support@medvicompany.ro


Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 04, 2015 12:29 am
Location - Bucuresti

Post by opencartromania » Sun Jul 26, 2015 10:50 pm

Salutre @aviatel & @utzy

Cititi posturile mele si ve-ti vedea ca am oferit destule solutii celor de pe forum si o voi face in continuare, neconditionat.

Este amuzant (ca la scoala), ca nu prea stiti ce vreti sau va e greu sa va exprimati in limba romana.

Nu ma consider un AS al gramaticii si ortografiei romanesti (nici pe departe - nu am studiat literele) insa incerc sa ma exprim coerent pe cat posibil, sper.

Succes!
ps: va recomand tuturor sa vedeti cum se cer solutii sau se pun intrebari pe alte forum-uri si atunci ve-ti sti depsre ce vorbesc.

User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Sep 25, 2013 9:26 pm


Post by aviatel » Sun Jul 26, 2015 10:57 pm

Multumim pt precizari...
Eu personal prefer sa cer ajutorul celor de pe forumul general...stapanesc mai bine engleza...la RO nu am fost pe faza...

New member

Posts

Joined
Sun Feb 10, 2013 4:15 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 219 guests