Post by vallentin24 » Wed Nov 13, 2013 5:31 am

Vreau sa introduc metoda de plata paypal.
Clientii din EU imi platesc in paypal le dau eu adresa pe mail, dar vreau sa adaug paypal ca metoda de plata.
Ceva sfaturi de la cineva care-l foloseste- inainte sa ma apuc de treaba?
multumesc.

Active Member

Post by nicudica » Wed Nov 13, 2013 8:13 pm

Saluty Valentin!

Am facut eu asa ceva... iti converteste la cursul zilei din USD si EUR -> lei + adaos magazin.

Daca te intereseaza, ma poti contacta.

Deasemeni in scurt timp vei primi update la modulul de factura romaneasca.

Demo:
http://shopshost.net/oc156x/admin
user/pass: demo

Cele bune,

Active Member

Location - Bucharest / Romania

Post by vallentin24 » Sun Nov 17, 2013 5:06 am

sunt 2 variante:

1. Ai ridicat stacheta pentru culmea tupeului.

2. Ai chef de glume.

Daca-mi spui ce sa fac cu modulul de facturi la un an dupa ce l-am platit il primesc bucuros.
Oricum iti sunt dator, in 8 luni am invatat php atat cat am nevoie sa-mi fac singur modulele. N-a fost usor dar practic iti sunt dator. Dau o bere ( prin paypal )! Plus ca modulul la mine e personalizat, pe baza lui imi generez automat anumite documente contabile . Daca citeai, eu am cerut sfaturi de la cei ce folosesc plata prin paypal, nu module.
multa stima

P.S. nu inteleg de ce as avea nevoie de conversie euro sau dolar in lei, facturile sunt generate in lei dar clientul primeste in euro totalul, plateste in euro, deci care-i faza? La ce e bun modulul tau? Platile prin paypal imi vin doar din Europa, ma scuteste pe mine de pierdut timp sa le trimit adresa de paypal pe email impreuna cu sumarul comenzii.

VREAU PAYPAL doar pentru clienti din afara ROMANIEI.

Active Member

Post by avio81 » Wed Nov 27, 2013 12:08 am

Trebuie sa te duci in contul tau PayPal sa-ti creezi un buton, apoi codul butonului generat trebuie sa-l pui pe site.
sau mai incearca din panoul admin al site-ului tau O.C. sa-ti activezi PayPal: daca ai varianta admin in lb. romana Extensii>>Metode de plata>>PayPalstandard si apoi vezi mai departe ca nu am activat asa ceva...dar nu uita sa-ti faci buton in contul din PayPal.
Bafta in continuare!

Newbie