Post by forbeauty » Mon May 23, 2022 5:07 pm

Buna,
Folosesc OC 3.0.3.8 si Journal 3. Am instalat modulul de plati de la Netopia si modul Cargus prin curier-online. Va rog sa ma ajutati daca puteti cu o solutie. La metode de livrare am asa: Livrare prin Cargus si Ridicare din magazin si la metode de plata am Plata Online si COD (Cash on Delivery). Eu vreau de fapt sa am 3 variante: Livrare prin Cargus cu plata online, Livrare prin Cargus ramburs si Ridicare din magazin. Si primele doua sa aiba preturi diferite. Iar cand trec la pasul urmator la plata, de exemplu daca clientul a selectat livrare cargus ramburs, la pasul de plata sa apara doar COD nu si optiunea de Plata online, si invers, in functie de ce selecteaza clientul la metoda de livrare. Momentan indiferent de ce metoda de livrare alege clientul, la metoda de plata apar ambele variante.

Multumesc

Newbie

Posts

Joined
Thu Jan 13, 2022 10:51 pm

User avatar
Expert Member

Posts

Joined
Tue Jul 17, 2012 10:35 pm
Location - România

Post by forbeauty » Wed May 25, 2022 6:36 pm

Multumesc,

L-am instalat si merge super. Mai am o singura intrebare. Am schimbat checkoutul din opencart in journal si mi-a disparut de la metodele de livrare curierul(cargus) Celelate metode, din OC le vede (pick up from store si flat rate). Cumva journal 3 nu recunoaste extensia de la curier? Scuze daca suna silly dar nu prea ma pricep. Multumesc!

Newbie

Posts

Joined
Thu Jan 13, 2022 10:51 pm

Post by xxvirusxx » Wed May 25, 2022 8:00 pm

Trebuiesc modificate extensiile sa mearga pe journal 3 checkout.

Upgrade Service | OC 2.3.0.2 PHP 8 | My Custom OC 3.0.3.8 | Buy me a beer


User avatar
Expert Member

Posts

Joined
Tue Jul 17, 2012 10:35 pm
Location - România
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 99 guests