Post by boolee » Mon Feb 06, 2012 9:43 am

Instalrao sam novu verziju 1.5.1.3 i namestio dinar , jezik za shop , red temu , i kad sam u sistem podesavao jezik ya admin deo , ja stavio na srpski a on izbacio ...

Notice: Error: Could not load language setting/store! in /home/lageriho/public_html/system/library/language.php on line 26

zna li neko gde da promenim php da mu jezik admina vratim na engleski ,ne mogu opet da brisem sve sa serveri i instaliram ponovo. I dok sam tu , ima li mogucnost da na shopu nema onog izbora dvojezicnosti tipa engleski ili srpski , vec samo da je sajt na srpskom a da se jezik kao jezik i ne pojavljuje.

Hvala unapred na pomoci

Newbie

Post by peroperje » Mon Feb 13, 2012 1:44 am

Pozdrav.

Ako ovo jos uvek nisi resio evo kako:

Pristupi bazi podataka preko phpMyadmina.
U tabeli "setting" nadji red cija kolona "key" ima vrednost "config_admin_language" i promeni u tom redu "value" na en...i to je to.

Pozdrav

http://electromaniac.rs

Newbie

Location - Zrenjanin

Post by vlada123 » Sat Mar 17, 2012 12:25 am

Pozdrav za peroperje. Sve sam uradio kao na https://bitbucket.org/peroperje/opencar ... /wiki/Home
Verzija OC 1.5.2. Prvo problem ne vidi sajt, pa admin. Uradio back up pa restore. Vratio se sajt na da uradim finiš u setings za jezik country daje Yugoslavia. Sajt ponovo ništa prazno.
Admin The requested URL /admin/index was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

"ima li mogucnost da na shopu nema onog izbora dvojezicnosti tipa engleski ili srpski , vec samo da je sajt na srpskom a da se jezik kao jezik i ne pojavljuje. " I ja bi da imam samo srpski bez opcije eng.

Hvala

Newbie

Post by lestra » Sun Mar 18, 2012 7:40 pm

Izgleda da Srpski prevod nije konmpletan, ustvari nema sve potrebne fajlove. Zato sam folder sa Srpskim prekopirao preko Engleskog i potvrdio replace. Nakon toga sam preimenovao sve da bude kao da je Srpski. Tako sad imam 3/4 Srpskog i 1/4 Engleskog. Nije savrseno ali sve radi.

Newbie