Post by cris » Wed Jan 24, 2018 9:09 pm

اگر از CMS برای ساخت سایت یا وبلاگ خود استفاده کرده باشید، تغییر قالب کار بسیار ساده‌ای باید به نظر برسد که همین طور هم هست. اما این تغییر قابل باید با در نظر گرفتن عوامل زیادی انجام گیرد. اینکه اصلاً هدف اولیۀ شما از تغییر قالب سایت خود چیست. احتمالاً از ظاهر فعلی سایت خود خسته شدید و احساس می‌کنید مخاطبان سایت شما هم همین احساس را دارند. یا اینکه با رشد فناوری طراحی صفحات وب، احساس می‌کنید باید از یک قالب بهتر استفاده کنید. اینها همه دلایل تغییر قالب سابت است. اما یکی از دغدغه‌های مهم برای این امر، تغییر قالب سایت از نظر سئو است که توجه کسانی که نسبت به گرفتن بازدید سایت خود از موتورهای جستجو حساس هستند را به خود جلب خواهد کرد.

تغییر قالب سایت از نظر سئو

ما دو نوع تغییر در قالب سایت خود داریم؛ نوع اول تغییرات جزئی است که مثلاً ممکن است خواسته باشیم طول و یا عرض یک عنصر را کم یا زیاد کنیم. یا اینکه رنگ قسمتی از عناصر صفحه را عوض می‌کنیم. این تغییرات معمولاً از طریق CSS و JavaScript قابل انجام است. این تغییرات اگر در جهت مثبت و افزایش کیفیت تجربۀ کاربریِ بازدید کنندگان باشد، با افزایش رتبۀ سایت مواجه خواهد شد. البته شاید موتورهای جستجو به طور مستقیم متوجه مثبت یا منفی بودن چنین تغییراتی نشوند. اما با بازخوردی که از کاربران سایت می‌گیرند، حتماً این تغییرات را بررسی می‌کنند.

اما نوع دوم تغییرات ظاهر سایت، تغییر در قالب سایت است که به طور یکجا کدهای کل سایت دستخوش تغییر قرار می‌گیرند. در این مورد هم موتور جستجو به بازخوردی که از عملکرد بازدید کنندگان سایت دریافت می‌کند و می‌تواند آنها را با بازخوردهای قبلی مقایسه کند، بی توجه نیست. البته خود الگوریتم موتور جستجو هم شاخص‌هایی دارد که اگر قالبی که تعویض کردید، آن شاخص‌ها را داشت و تغییر مثبت در نظر گرفته شود، حتماً باعث افزایش رتبۀ سایت شما خواهد شد.

در تغییر قالب سایت از نظر سئو اگر قابلیت این وجود داشته باشد که بتوانید کم کم قالب قسمت‌های مختلف سایت را عوض کنید، حتماً چنین کار را انجام دهید. چرا که اثرات سوء تغییر قالب تا حد امکان کمتر می‌‌‌‌‌‌شود.

به طور کلی اگر موتور جستجو، بلاخص گوگل متوجه تغییر مثبتی در قالب سایت شما شود، حتماً امتیاز مثبتی را برای سایت شما در نظر خواهد گرفت. مثلاً فرض می‌کنیم قالب قبلی شما واکنشگرا نبوده و الان با تغییر قالب سایت خود، سایت شما برای بازدید کنندگان حالت واکنشگرا پیدا کرده است. اینکه گوگل چطور متوجه این موضوع خواهد شد، عوامل زیادی دخیل هستند. اما مهم این است که حتماً متوجه خواهد شد. پس تغییرات مثبت در تغییر قالب سایت نه تنها بد نیست، بلکه یک نوع پیشرفت هم محسوب می‌شود. البته این خود نباید بهانه‌ای باشد که هر هفته قالب سایت را تغییر دهیم!
پس لرزه‌ها پس از تغییر قالب سایت از نظر سئو

پس از اینکه قالب سایت را تعویض کردید، ممکن است چندان بازدید شما کم نشود. اما به احتمال قوی روی فهرست شدن نوشته‌های جدیدِ سایت تاثیر گذار خواهد بود. شاید تا مدتی مثلاً یک هفته یا بیشتر صفحات جدید سایت در گوگل Index نشود که این خود طبیعی است. البته باید رفتار گوگل در طی زمان‌های مختلف هم بررسی شود. شاید در آینده نوع پس لرزه فرق کند. اما باز هم مهم این است که حتماً شامل پس لرزه خواهد بود.

پس به طور کلی، اگر تغییر قالب سایت نوعی پیشرفت در سایت شما محسوب شود، این می‌تواند تغییری خوب قلمداد شود. البته پس از این کار ممکن است تبعاتی گریبان سایت شما را بگیرد که پس از گذشت دوران پس لرزه، خواهید دید این تبعات کاملاً جبران خواهد شد. به شرطی که سعی در زنده نگه داشتن سایت خود را محتوای جذاب کنید.

یو پی اس-قیمت یو پی اس-فروش یو پی اس-نودی


Newbie

Posts

Joined
Sun Sep 03, 2017 4:16 pm
Location - tabriz

Post by mohammadalihashemi » Mon Jul 09, 2018 3:47 pm

به نظر شما اگر کامل قالب رو عوض کنم مشکلی پیش میاد؟ ما اول کار دقیق نمی دونستیم که قالبمون باید چه ویژگی هایی داشته باشه و یعنی می دونستیم ولی اون موقع حالیمون نبود که قالبی رو انتخاب کنی که مثلا بشه فروشگاه داشته باشه و ... اما الان ویژگی هایی که لازم داریم روی ایین قالب نمیشه به خوبی پیاده کرد به نظر شما قالب رو عوض کنیم مشکل پیش میاد؟

آموزش آنلاین زبان
آموزش مهارت های آیلتس
آموزش آنلاین مهارت های تافلPosts

Joined
Mon Jul 09, 2018 3:36 pm


Post by hana96 » Mon Dec 10, 2018 6:26 pm

در سفر با تور باتومی این چرخ و فلک را در برنامه بازدید تور گرجستان خود قرار دهید

Newbie

Posts

Joined
Mon Dec 10, 2018 5:56 pm
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest