Post by ssandy » Fri Oct 28, 2016 6:41 pm

Καλησπέρα σας

Είχα ποστάρει πριν από 15 μέρες, αλλά δεν βγήκε ποτέ το ποστ στον αέρα. Προφανώς δεν το έχουν δει οι admins?
Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει με το σετάρισμα του skroutz analytics;
Στο προηγούμενο ποστ έχω γράψει αναλυτικά το πρόβλημα και θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα εαν θα το εγκρίνατε, μπας και το δει κάποιος και βρούμε λύση.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ οι τεχνικοί στο s.a. λένε δε γνωρίζουν το opencart και όσες φορές και να έχω στείλει έστω και απλό ερώτημα, λαμβάνω την ίδια απάντηση.

Ευχαριστώ

127.0.0.1


User avatar
Newbie

Posts

Joined
Sat Oct 15, 2016 7:05 pm

Post by ssandy » Tue Nov 01, 2016 7:39 pm

Kαλησπέρα και πάλι.
Συγγνώμη δεν υπάρχει κανείς; ΔΕ θέλω να αγοράσω extention ή κάποιο module, μιας και είναι μόνο ενσωμάτωση του κώδικα που σου δίνει το skroutz. Αλλά για κάποιο λόγο, που είμαι νέα στο opencart και δεν μπορώ να καταλάβω, δεν δουλεύει βάσει των οδηγιών τους (σκρουτζ). H, για να το θέσω πιο σωστά, δουλεύει μόνο το 1ο μέρος - η σύνδεση του καατστήματος με το σκρουτζ! Το 2ο και το πιο σημαντικό - αυτό που στέλνει τα στοιχεία-, δεν δουλεύει.

Ευχαριστώ

127.0.0.1


User avatar
Newbie

Posts

Joined
Sat Oct 15, 2016 7:05 pm

Post by People's Code » Mon Nov 14, 2016 1:48 am

Καλησπέρα,

Για πιο άμεσες απαντήσεις μπορείς να χρησιμοποιείς και το φόρουμ της Ελληνικής κοινότητας opencart-hellas που έχει περισσότερη ενεργή συμμετοχή.

Σχετικά με το πρόβλημα που ανέφερες, αν δεν γνωρίζεις από κώδικα, μάλλον θα χρειαστεί να αγοράσεις κάποιο έτοιμο extension για analytics καθώς δεν ισχύει ότι λειτουργεί με απλή ενσωμάτωση. Το analytics του skroutz περιλαμβάνει δύο στελέχη, ένα που εμφανίζεται σε όλες τις σελίδες και μπορείς να το εισάγεις εύκολα μόνη σου και το δεύτερο, στη σελίδα success που λαμβάνει στοιχεία από το cart και χρειάζεται γνώσεις PHP για να του δηλώσεις τα απαραίτητα στοιχεία.

PeoplesCode.com
Επίσημος Αντιπρόσωπος OpenCart | Extensions - Φιλοξενία - Αναβάθμιση - Τεχνική Υποστήριξη OpenCart
Opencart-Hellas.gr - Η Ελληνική κοινότητα του Opencart
Πλήρης Ελληνική μετάφραση OpenCart


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Fri Jul 27, 2012 5:30 am
Location - Hellas

Post by simeont » Mon Jun 05, 2017 2:06 am

ssandy wrote:
Tue Nov 01, 2016 7:39 pm
Kαλησπέρα και πάλι.
Συγγνώμη δεν υπάρχει κανείς; ΔΕ θέλω να αγοράσω extention ή κάποιο module, μιας και είναι μόνο ενσωμάτωση του κώδικα που σου δίνει το skroutz. Αλλά για κάποιο λόγο, που είμαι νέα στο opencart και δεν μπορώ να καταλάβω, δεν δουλεύει βάσει των οδηγιών τους (σκρουτζ). H, για να το θέσω πιο σωστά, δουλεύει μόνο το 1ο μέρος - η σύνδεση του καατστήματος με το σκρουτζ! Το 2ο και το πιο σημαντικό - αυτό που στέλνει τα στοιχεία-, δεν δουλεύει.

Ευχαριστώ
γεια , το ίδιο ήθελα να ρωτήσω, μήπως βρήκες λύση χωρίς να αγοράσουμε Plugin?

Newbie

Posts

Joined
Mon Jun 05, 2017 2:02 am

Post by noname1 » Tue Jun 20, 2017 9:38 pm

Καλησπέρα ssandy
έχουμε δικό μας xml που κάνει την δουλεια όπως ακριβώς την θες.
Για οτιδήποτε άλλο χρειαστείς είμαστε στην διάθεση σου
ssandy wrote:
Fri Oct 28, 2016 6:41 pm
Καλησπέρα σας

Είχα ποστάρει πριν από 15 μέρες, αλλά δεν βγήκε ποτέ το ποστ στον αέρα. Προφανώς δεν το έχουν δει οι admins?
Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει με το σετάρισμα του skroutz analytics;
Στο προηγούμενο ποστ έχω γράψει αναλυτικά το πρόβλημα και θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα εαν θα το εγκρίνατε, μπας και το δει κάποιος και βρούμε λύση.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ οι τεχνικοί στο s.a. λένε δε γνωρίζουν το opencart και όσες φορές και να έχω στείλει έστω και απλό ερώτημα, λαμβάνω την ίδια απάντηση.

Ευχαριστώ

Παρέχουμε VPS Hosting σε Ελλαδα & Γερμανία σε ιδιόκτητους Dell Enterprise PowerEdge Servers
https://www.fivelayer.host/
Opencart ESHOP
https://www.think-open.gr/


User avatar
New member

Posts

Joined
Wed Jan 22, 2014 12:02 am
Location - Athens Greece, Acropolis
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests