Post by xtuners » Mon Mar 18, 2013 6:40 am

Имам нужда от малко помощ. Имам работещ сайт на 1.5.2.1 . Искам да ъпдейтна към последната версия .. обаче имам проблеми. Мисля да напрявя нова инсталация, да сложа друг темплейт, да кача всички модове от стария сайт. Как да прехвърля базата данни от едната версия към другата? Освен това ще се останат ли примерно SEO настройките от стария сайт?

Newbie

Posts

Joined
Mon Mar 18, 2013 6:32 am

Post by ksharlandjiev » Tue Mar 19, 2013 5:35 pm

Спокойно можете да направите стандартен ЪПГРЕЙД до 1.5.5.1.
За целта е необходимо да прочетете внимателно upgrade.txt намиращ се в ахрива на версия 1.5.5.1
В общи линии следва да направите:
1. Пълен бекъп на фалове и база данни.
2. разархивирайте последната версия, и я качете на вашия сървър презаписвайки файловете (уверете се, че файлове config.php и admin/config.php) не се презаписват!
3. отворете вашия сайт с браузър: http://yourwebsite.com/install/
Следва да виждате бутон "upgrade", вместо "install". Натискате го, чакате известно време и ако всичко мине нормално, вече имате готова 1.5.5.1 версия.

Ако смятате, че няма да успеете да се справите сам, пишете ми на ЛС, ще помогна.

Power Image Manager | Multi Image uploader | Bulk Update Products to Categories | Bulk Update Orders
Image
NEW! Bulk add options | New! Bulk add attributes | NEW! Keep it Simple Checkout!


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Sun Oct 09, 2011 9:22 pm
Location - London, UK
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 88 guests