Post by hawkey » Tue Oct 02, 2012 5:55 pm

Zdravím všechny příznivce Opencartu

Založil jsem toto téma pro návrhy, jaké moduly připravit pro Opencart. Pokud každý zakládá samostatné téma, tak to časem zapadne, v jednom tématu bude lépe vidět, o co je skutečný zájem od více provozovatelů.

Zkuste vždy vaši představu podrobně popsat, nebo ještě lépe přidat odkaz na web, kde je již něco podobného řešeno.

Nemá cenu navrhovat úplné speciality, které nevyužije nikdo jiný než vy, pro takové věci mne spíše kontaktujte přes soukromou zprávu, udělat se dá všechno.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by CZechBoY » Sat Oct 06, 2012 6:17 am

cenové hladiny
udělám si skupinu zákazníků - třeba velkoobchody a chci aby všechny ceny měli o 1% levnější

Mass update product descriptions/Hromadná změna popisků zboží


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Mon Mar 19, 2012 1:39 am
Location - Europe, Czech republic; Hradec Králové, Brno

Post by v-v » Tue Oct 16, 2012 3:03 am

Shipping modul PPL - stačí update toho co byl tuším pro 1.4.9, aby fungoval pod 1.5.4 ...

v-v
Active Member

Posts

Joined
Wed Jun 16, 2010 10:09 pm

Post by jakuba » Tue Oct 16, 2012 4:22 pm

Stačí přepsat jazykové překlady u CPOST modulu na PPL.

Active Member

Posts

Joined
Fri Jul 08, 2011 12:51 am
Location - CZ-Prague

Post by v-v » Tue Oct 16, 2012 5:15 pm

@ jakuba: dík - no, ale to nepůjde ČP a PPL současně ... chápu-li to správně. To by se musel přejmenovat i název modulu(ů) a změnit to asi u uvnitř, ne?

v-v
Active Member

Posts

Joined
Wed Jun 16, 2010 10:09 pm

Post by hawkey » Tue Oct 16, 2012 10:12 pm

Nechápete to správně.

CzechPost vám umožňuje vytvořit si třeba 20 druhů dopravy a nic jiného prakticky nepotřebujete.

Prostě jen přejmenujte v catalog/language/czech/shipping/chechpost.php
Česká pošta na Možnosti doručení
a zadejte si tam PPL, DPD, Fedex, DHL, GLS, Českou poštu, slovenskou poštu, holubí poštu a doručení bernardýnem.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by jakuba » Tue Oct 16, 2012 10:27 pm

Stačí přepsat nadpis modulu buď konkrétním jménem dopravce nebo neutrálním "Doprava" a naflákat tam X druhů dopravy jako vyjmenoval Hawkey ;D

Active Member

Posts

Joined
Fri Jul 08, 2011 12:51 am
Location - CZ-Prague

Post by v-v » Tue Oct 16, 2012 10:35 pm

Aha, tak to se omlouvám za podcenění takto sofistikovaného modulu :-) Asi nejlepší pro nevěřící jako já to bude nainstalovat a zkusit ...

v-v
Active Member

Posts

Joined
Wed Jun 16, 2010 10:09 pm

Post by berushka » Fri Oct 19, 2012 4:08 am

jakuba wrote:Stačí přepsat nadpis modulu buď konkrétním jménem dopravce nebo neutrálním "Doprava" a naflákat tam X druhů dopravy jako vyjmenoval Hawkey ;D
Akorát je to při velkém využití dost nepřehledné. Pokud tam k České poště, Slovenská poště a DPD umožním osobní odběr pomocí např. Zásilkovny je toho asi 60 položek a už to nevypadá moc hezky. Tak bych se přimlouval za možnost groupovat související druhy dopravy - aby se mi nabízel jen seznam skupin s ceníkem a až po výběru skupiny jsem mohl vybrat ze seznamu konkrétní položku té skupiny.

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by Blackheadman » Mon Nov 19, 2012 8:01 am

Uvítal bych modul automatického exportu zboží na aukro. Nevím zda-li je to v možnostech opencartu. Na řešení od Fastcentriku jsem se s tím setkal, kdy bylo možné napojit administraci na účet na aukru a přesypat všechno zboží. Toto je určitě vhodné jen pro specifické eshopy, tak chápu reakce některých o kažení trhu (to jen tak mimo přání).

Newbie

Posts

Joined
Mon Nov 19, 2012 7:38 am

Post by v-v » Thu Nov 22, 2012 6:04 am

Ačkoliv se mi modul česká pošta nepodařilo úplně zatím rozchodit (1.5.4.1), tak i m.j. na základě dalších argumentů bych byl pro samostatný modul PPL ... používal jsme ho úspěšně na 1.4.9.2, udělal jsem jeho "klon" jako modul Messenger, po zkušenostech z poštou a také díky tomu že posílám zboží z 99,99% do firem, PPL nikdy narozdíl od ČP neselhalo ... Je to pro mně klíčový způsob dopravy, tak jsme i pro placený modul.

v-v
Active Member

Posts

Joined
Wed Jun 16, 2010 10:09 pm

Post by hawkey » Thu Nov 22, 2012 7:27 pm

PPL mám naprogramované i s variantou pro PPL odběrná místa. Ale vypadá stejně jako Ceská pošta, takže problém který máte tam bude i tady :) Napište a pošlu.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by vladis » Mon Nov 26, 2012 9:45 pm

Tiez sa pripajam k dopytu po module pre hromadne zlavy pre zakaznicke skupiny.

Dalsia vec, ktoru momentalne chce jedna zakaznicka, myslim ze vec, ktoru by ocenili viaceri. Modul "1+1" zdarma. Teda mohol by som si zadefinovat napr.:

- pre ktore produkty bude tato akcia platit, od akeho poctu zakupenych dostanem aky pocet produktov gratis
- prip. pre kombinaciu viacerych druhov produktov (nieje podmienka)

Co si o tom myslite ?

New member

Posts

Joined
Tue Oct 04, 2011 5:31 am
Location - Slovakia

Post by pavelmalek » Wed Nov 28, 2012 6:35 pm

Když už jsme u těch modulů, nevíte někdo jestli modul Universal Product Feed z opencartexu umožňuje také exportovat objednávky do XML, nebo se jedná čistě o produktové XML ?

Pokud ne, tak by byl zájem o modul na export objednávek

Newbie

Posts

Joined
Sun Sep 09, 2012 7:29 pm


Post by hawkey » Wed Nov 28, 2012 6:50 pm

To je čistě produktové XML.
Objednávky XML ale můžeme dodat taky.

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe

Post by pavelmalek » Wed Nov 28, 2012 7:06 pm

Díky za odpověď, řeším jedno přeposílání a dodavatel zboží chce objednávky pouze v XML, tak uvidím jak se dohodneme. Kdyžtak se rád ozvu.

Newbie

Posts

Joined
Sun Sep 09, 2012 7:29 pm


Post by berushka » Sun Dec 02, 2012 4:43 am

pavelmalek wrote:Díky za odpověď, řeším jedno přeposílání a dodavatel zboží chce objednávky pouze v XML, tak uvidím jak se dohodneme. Kdyžtak se rád ozvu.
Je to sice vhodné pro malé eshopy, takže je potřeba pro každou objednávku spustit skript, ale export objednávky do XML mám vyřešený (viz http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=89&t=26490). Toto řešení funguje tak, že php skript vytvoří XML odpovídající struktuře databáze OpenCart (a pak spouštím XSL transformaci, která to zkonvertuje do formátu pro účetnictví Money S3).

berushka .::: Hot Wheels Shop


User avatar
Active Member

Posts

Joined
Wed Mar 03, 2010 5:40 pm
Location - Czech Republic

Post by johnza » Tue Dec 04, 2012 2:26 am

Ahoj,
já teď chci začít řešit modul, který pro každou kategorii umožní zadat více fotek - ty se vykreslí třeba vpravo jako malé náhledy = ilustrativní obrázky pro celou kategorii. Motivace - například si představte, že produkty jsou pytle s cementem, ale jako ilustrativní obrázky celé kategorie dáme například fotky ze staveb - ukázky použití výrobků v praxi. Jinými slovy, fotky produktů zde nemohou tyto obrázky zastoupit). Ano, vše to jde udělat tím, že to člověk nafrká do category description, ale to je děs a dlouhodobě velmi náročné na údržbu.

Zajímalo by Vás to někoho pro vaše e-shopy? Mohli bychom se domluvit na nějaké spolupráci. Žádný modul jsem zatím pro OC nedělal, takže mít možnost alespoň poradit se by se mi určitě hodila, aby z toho vyrostl opravdu modul, který je univerzální a nikoliv naplácnutý jen to jednoho konkrétního e-shopu.

Newbie

Posts

Joined
Thu May 03, 2012 6:10 pm

Post by icesy » Fri Jan 27, 2017 8:08 am

Pozdravujem všetkých českých a slovenských Opencarťákov! :-)

mal by som záujem o riešenia pre verziu OC 2.3.0.2

1.) api riešenie GLS zásielkovej služby
- generovanie štítkov po zmene stavu objednávky na odoslaná
- vkladanie VS (variabilného súboru) do štítku pri platbe na dobierku
- automatické posielanie e-mailov zákazníkom s odkazom na sledovanie balíka (nakoľko GLS zasiela e-maily s odkazom na sledovanie, bude stačiť len informačný e-mail s prednastavenou formou, pr.: Objednávka bola dnešným dňom odoslaná...)

2.) najvhodnejšie riešenie pre faktúry pre účtovný systém MRP
- nechám si poradiť, či pôjde o vystavovanie proforma faktúr Opencartom, a pri vopred zaplatenej / resp. pri úspešne prevzatej dobierke vystavenie ostrej faktúry.. Alebo automatické vystavovanie ostrých FA s možnosťou vystavenia dobropisu pre prípad neúspešnej objednávky.
- zásoby nepotrebujem, len faktúry a ich preposielanie účtovnícke

3.) nastavenie multilanguage pre OC
- systém beží na hostingu k doméne "domena123.sk"
- multilanguage pre SK a CZ jazyk
- po zadaní domény "domena123.sk" zobraziť výlučne Slovenskú verziu, po zadaní domény "domena123.cz" zobrazí výlučne českú verziu (maskovaná doména)

4.) platba kartou
- platobný modul na možnosť platby platobnou kartou VISA atď.. (banka ČSOB)
- ak je taká možnosť, že ak zákazník zaškrtne platba prevodom na účet, uvítal by som riešenie párovania prichádzajúcich platieb na základe VS - variabilného symbolu prichádzajúcej platby a na základe ceny prislúchajúcej objednávky. Akonáhle takto systém zaeviduje úhradu na účte, zmení automaticky stav objednávky na "uhradená - príprava objednávky". Ideálne by bolo, ak by to bolo možné, v admine vytvoriť pod poslednými objednávkami sekciu "Zaevidované platby" a následne by sa tam zobrazovali takým istým štýlom objednávky s týmto automaticky prideleným statusom - "uhradená - príprava objednávky".
__________________________________________

Okrem týchto uvedených riešení pravidelne potrebujem aj menej náročné úpravy OC, templatov, prípadne administrácie. Prosím, kto dané moduly riešil, prípadne vie vyriešiť, kontaktujte ma na email: laca@sweel.sk .

Newbie

Posts

Joined
Tue Dec 21, 2010 9:38 am

Post by hawkey » Sun Jan 29, 2017 8:24 pm

3) na to netřeba modul, to si můžete v opencartu nastavit přes multistore
4) moduly na platební kartyjsou na www.opencartex.com

Visit OpencartEx - Opencart extensions
Opencart rady a návody česky | Podpora Opencart


Active Member

Posts

Joined
Sun Apr 25, 2010 12:10 am
Location - Olomouc, Czech Republic, Europe
Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests